Nova vest
Kraj velike karijere 1

22.6.2026.

21:31

Pešić svirao kraj, a Bajern mu poslao poruku: "Ostaćemo u kontaktu"

Porazom košarkaša Bajerna od Albe iz Berlina sa 3:2 u finalnoj seriji plej-ofa nemačkog prvenstva, Svetislav Pešić i zvanično je završio trenerski put, kako je i najavio još tokom proleća.

Autor:B92.sport

B92.sport
Pešić svirao kraj, a Bajern mu poslao poruku: "Ostaćemo u kontaktu"
Credit: Tilo Wiedensohler / imago sportfotodienst / Profimedia

Legendarni stručnjak, koji ima 76 godina, oprostio se od klupe posle gotovo 45 godina rada, tokom kojih je osvojio čak 23 trofeja.

Među najvećim uspesima izdvajaju se titula prvaka sveta sa Jugoslavijom 2002. godine, dve evropske titule sa reprezentacijom, kao i osvajanje Evrolige 2003. godine.

Sa reprezentacijom Srbije bio je vicešampion sveta 2023. godine u Manili, a godinu dana kasnije u Parizu sa "orlovima" je uzeo olimpijsku bronzu, dok je svoj mandat na klupi Srbije završio u osmini finala Evrobasketa 2035, kada ih je eliminisala Finska.

Pešić je u Nemačkoj osvojio pet šampionskih titula, uključujući i istorijsku prvu titulu Bajerna u Bundesligi 2014. godine.

Kao član FIBA Kuće slavnih, Pešić je tokom karijere osvajao medalje i trofeje u gotovo svim najvažnijim domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Nekadašnji plejmejker Partizana i Bosne iz Sarajeva prvi put je predvodio Bajern od 2012. do 2016. godine, da bi se na klupu minhenskog kluba vratio pred kraj 2025. godine.

Iz Bajerna su se oprostili od trofejnog stručnjaka uz poruku:

"Život za košarku, zauvek ostaje nasleđe, hvala treneru Pešiću. Bajern želi Svetislavu Pešiću mnogo sreće u novom životnom poglavlju. Ostaćemo u kontaktu", napisali su iz Bajerna.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

9 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

10 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu