Dolazak Andree Trinkijerija na klupu PAOK-a već sada podiže očekivanja pred narednu sezonu, a iskusni italijanski stručnjak ne krije da u novoj sredini vidi mnogo toga poznatog iz dana provedenih u Partizan.
Trinkijeri, koji je crno-bele iz Beograda vodio od 2018. do 2020. godine, odmah je povukao paralelu između dva kluba i njihovih navijača.
"Kad sam došao, na pres konferenciji sam video dvadeset majica ‘Grobari PAOK’ i ‘Partizan PAOK’… Kažem sebi: ‘Jesam li u Beogradu, u Pioniru i Areni, ili u Solunu?’. Ovde se oseća slična strast i prilično je slično kao 2018. kad sam došao u Partizan", prisetio se Trinkijeri u razgovoru za "Meridian sport".
Italijan ističe da sličnosti nisu samo površinske, već i dubinske, posebno kada je reč o trenutku u kojem se klub nalazi.
"Niko nije hteo da dođe, kao da je bilo radioaktivno. Ovde, kao i tada u Partizanu, postoji želja da se nešto napravi, sad mora da se radi. I jako je važno da uspemo da napravimo most sa tom strašću, da igrači shvate da imaju podršku, a da navijači razumeju da nećemo odmah da budemo ‘vau’ jer moramo sve da izgradimo iznova", naglasio je Trinkijeri.
Poseban deo razgovora posvetio je periodu u Beogradu, koji opisuje kao jedno od najintenzivnijih iskustava u karijeri, uz pohvale na račun navijača koji su, kako kaže, ostajali uz tim i u najtežim trenucima.
Govoreći o ljudima koji su oblikovali identitet Partizana, Trinkijeri nije zaobišao Duška Vujoševića.
"Ono što je Dule ostavio niko nikad neće izbrisati... Čitao sam nedavno da te sreća ništa ne nauči u životu. Sreća je kao doping, kao droga, ali te ništa ne nauči. Sa druge strane patnja te čini boljim. Mislim da je Vujošević naučio prvo sebe, pa onda i druge kako kroz patnju možeš da napraviš velike stvari", rekao je Trinkijeri.
Dodaje da Partizan nije izgrađen isključivo na radu legendarnog trenera, ali da je njegov doprinos presudan.
"Neću da lažem, kad sam bio u Partizanu pitao sam sve o Duletu. Imao sam šansu i da pričam sa njim. Hteo sam da saznam koji je bio njegov sistem, da nešto i ‘ukradem’ za zanat. Bio je svuda, u svakom delu razvoja kluba i igrača ostavio je trag", objasnio je Italijan.
Iako nikada nisu direktno sarađivali, uticaj Vujoševića prepoznao je kroz igrače koje je trenirao, poput Vladimira Lučića.
"Na prvom treningu u Bajernu kad sam video Vladimira Lučića shvatio sam da je imao velike trenere. To je nešto što se oseti, vidiš kako razmišlja o košarci i da je uvek, ne potez ispred, nego dva. U odbrani, napadu, emotivno... Rekao mi je: ‘Dule me naučio svemu'", zaključio je Trinkijeri.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u nedelju, 30. avgusta od 19.00 časova protiv Hrvatske u Brnu, u okviru osmine finala Evropskog prvenstva.
Nemanja Radonjić ponovo je privukao pažnju navijača Crvene zvezde objavom na društvenim mrežama, ovog puta podsećanjem na jednu od najvažnijih evropskih noći u novijoj istoriji kluba – i to samo dva dana posle kraha u Plzenju.
Selektor košarkaške reprezentacije Italije Luka Banki izjavio je da njegova ekipa ima kvalitet da igra na nivou Srbije, istakavši da će ulog na toj utakmici biti veliki.
Sten Vavrinka oglasio se pred početak US Opena, nakon što je u poslednjem trenutku dobio pozivnicu za turnir u Njujorku, gde će u prvom kolu igrati protiv Matea Beretinija.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Italija je razmatrala zabranu vožnje auto-putem za vozače starije od 85 godina, kao i ograničenje kretanja i nultu toleranciju na alkohol. Plan je u međuvremenu povučen.
Irski zakon star gotovo 400 godina otežava evropskim potrošačima da kolektivno tuže velike tehnološke kompanije i traže odštetu zbog kršenja svojih prava, upozoravaju eksperti.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar