Nova vest
Euroleague 0

6.4.2026.

13:11

Ataman: "Nemoguće, ne igramo Plejstejšn"

Ergin Ataman, trener Panatinaikosa, govorio je o nezavidnoj situaciju u kojoj se njegov tim nalazi pred put u Španiju.

Autor:B92.sport

B92.sport
Ataman: "Nemoguće, ne igramo Plejstejšn"
EPA/ANDREJ CUKIC

Pred "zelenima" je ključna nedelja u borbi za plej-of Evrolige, pošto ih očekuju dva teška gostovanja protiv Barselone i Valensije.

"Ako ne pobedimo ove utakmice, ne zaslužujemo dobru poziciju na tabeli i rizikujemo da ostanemo bez plej-ofa. Ovo je realnost. Za nas su ove utakmice kao Fajnal-for. Moramo da pobedimo", poručio je Ataman.

Panatinaikos trenutno zauzima sedmo mesto sa skorom 20–15, ali konkurencija je izuzetno jaka i svaki poraz može skupo da košta u finišu sezone.

Govoreći o prilagođavanju ekipe nakon dolaska Najdžel Hejs-Dejvis, Ataman je istakao da nema prostora za drastične taktičke izmene:

"Ne igramo Plejstejšn da odmah menjamo igrače. Nemoguće je promeniti sistem za dve-tri nedelje. Igraćemo sa onim što imamo", poručio je turski stručnjak.

Dobra vest za grčki tim je da će Džerijan Grant putovati sa ekipom u Španiju, ali će odluka o njegovom nastupu protiv Barselone biti doneta neposredno pred meč.

Nakon duplog kola u Španiji, Panatinaikos sezonu zatvara kod kuće protiv Anadolu Efesa, u utakmici koja bi takođe mogla da odlučuje o plasmanu među osam najboljih.
 

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
ABA

Mi nismo uživali

Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.

Iva Jevtić

10:38

2 h

Apps

Sad ćete još teže da brišete aplikacije

Google Play prodavnica nudi posebnu stranicu za upravljanje pretplatama, što korisnicima maksimalno olakšava proces otkazivanja servisa koje više ne žele da plaćaju. Sada idu suprotnim smerom.

B92.net

13:13

12 min

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu