Pred punim tribinama Beogradske Arene se u četvrtak uveče odigrao "večiti" derbi.
Crvena zvezda je ugostila Partizana u 35. kolu Evrolige i posle "ljute" bitke pobedili su igrači Partizana i to im je šesta uzastopna pobeda u Evroligi ove sezone.
Crno-beli su slavili rezultatom 89:82 i sada imaju 15 pobeda i 20 poraza i nalaze se na poziciji 14, dok je Zvezda na 10. mestu sa 19 pobeda i 16 poraza.
Partizan je upisao obe pobede u derbijima ove sezone, pošto je pred svojim navijačima takođe savladao Zvezdu, a sada je i pred "Delijama" crno-beli tim bio bolji.
Luka Milosavljevic / STARSPORT
Partizan je predvodio Karlik Džons sa 26 poena, 4 skoka i 2 asistencije, dok je Sterling Braun imao 22 poena, 7 skokova i 2 asistencije, Bruno Fernando je imao 15 poena i 5 skokova, Isak Bonga 12 uz 3 skoka i 1 asistenciju, Osetkovski 4 poena, 5 skokova, 4 asistencije i Nik Kalates je igrač koga treba spomenuti zbog 3 poena i 8 asistencija.
Crvena zvezda se uzdala u Kodija Milera Mekintajera koji je postigao 24 poena uz 4 skoka i 9 asistencija, Hasijel Rivero je imao 13 poena i 2 skoka, a Džordan Nvora ubacio je 12 poena uz 3 skoka i 3 asistencije.
Od samog starta se videlo koliki značaj ima ovaj derbi i za jedan i za drugi tim, pa je Zvezda svoje poene uglavnom tražila iz reketa, dok se Partizan oslanjao na kreaciju plejmejkera.
Spremili su treneri neke taktičke varijacije i specijale za određene prednosti protivničkog tima što se videlo u načinu preuzimanja i presinga i kako se to menjalo u zavisnosti od intenziteta petorki.
Luka Milosavljevic / STARSPORT
Sudije su to takođe prepoznale i nisu sekle igru pa je bilo dosta tečno, ali i čisto i posle 20 minuta košarke bilo je 38:38.
Crno-beli su imali prednost u većem delu prvog poluvremena, ali se to dogodilo najviše zahvaljujući Sterlingu Braunu koji se "zapalio" sa 16 brzih poena.
Crveno-beli su odgovorili igrom u tranziciji i poenima visokih igrača dok se bekovi nisu previše proslavili sve dok Džered Batler 7 sekundi pre kraja nije rešio poluvreme košem u poslednjoj sekundi i doneo izjednačenje.
Srdjan Stevanovic/Starsport
U trećoj četvrtini je ekipa Partizana pokazala koliko je spremna. Zvezda je bolje otvorila tu deonicu, pa poenima Rivera stigla do 43:40, ali su Sterling Braun i Bruno Fernando vratili prednost crno-belima.
Prisutnost u skoku, organizovanost kod preuzimanja i prave reakcije u ključnim momentima pomogle su gostima da povedu 58:55 pred poslednju četvrtinu.
Saša Obradović je bio besan, dobio tehničku na kraju treće četvrtine jer sudije nisu svirale silaznu putanju nakon što je Sterling Braun, ispostaviće se, čisto izblokirao Nikolu Kalinića koji je takođe protestovao kod sudija.
Partizan poenima Brauna sa linije penala dolazi do prvog poena u četvrtoj četvrtini, a to je bio deo utakmice u kome su izabranici Đoana Penjaroje imali i 16 poena prednosti, kada je Bonga pogodio za tri i vođstvo 75:59.
Da nije bilo Kodija Milera Mekintajera, utakmica bi odavno bila gotova. Ovako, on je svojim trojkama i prodorima uneo dramu u večiti derbi, ali je Partizan bio pribran i odneo pobedu rezultatom 89:82.
Hapoel - Panatinaikos 92:88
Žalgiris - Barselona 83:71
Crvena zvezda - Partizan 82:89 Dubai - Monako 101:91 Pariz - Milano u toku Makabi - Anadolu Efes u toku
Tim iz Emirata već je obezbedio potpise Okoba, Dajala, Blosomgejma, Dijakitea i Minca, vodi borbu za Fransiska, sanja Hezonju, želi Jabuselea ako napusti NBA… a na klupi vidi Ćavija Paskvala.
Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije pobedom nad Vojvodinom u finalu u Loznici, a kako je bilo puno tenzije i nervoze, sve je eskaliralo nakon poslednjeg penala.
(Pre)dugo traje sapunica oko toga za koji nacionalni tim će igrati Andrej Stojaković, nagađanja je dosta, a konačno smo čuli i direktan odgovor od strane košarkaša Ilinoisa.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
U Barseloni je održan važan sastanak čelnika Evrolige sa klubovima koji trenutno nemaju stalne licence, među kojima su bili i Partizan i Crvena zvezda. Tema razgovora bila je budućnost takmičenja i potpuna transformacija sistema u kojem klubovi funkcionišu.
Nakon što su Crvena zvezda i Partizan završili sezonu u Evroliga, bez plasmana u završnicu, bivši trener i košarkaški analitičar Vlade Đurović ponovo je izneo oštre kritike na račun strategije večitih rivala.
Crvena zvezda je osvojila Kup Srbije pobedom nad Vojvodinom u finalu u Loznici, a kako je bilo puno tenzije i nervoze, sve je eskaliralo nakon poslednjeg penala.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Grupa za obaveštajne podatke o pretnjama upozorava na novu eru sajber kriminala u kojoj hakeri koriste AI za pronalaženje nepoznatih propusta u sistemima.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar