Nova vest
b92
Košarka 0

30.3.2026.

10:19

Tursko istorijsko polufinale EK na srpski način: "Ne igra Barać protiv Alimpijevića"

Završnica Evrokupa ove sezone nosi snažan pečat turske košarke, ali u centru pažnje biće i duel dvojice srpskih trenera Marka Baraća i Dušana Alimpijevića.

Tursko istorijsko polufinale EK na srpski način: "Ne igra Barać protiv Alimpijevića"
AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

U polufinalu Evropkupa, koje počinje u utorak od 19 časova, snage će odmeriti Bešiktaš i Bahčešehir.

Serija se igra na dve pobede, a pobednik će prvi put u istoriji izboriti plasman u finale ovog takmičenja.

Alimpijević je sa Bešiktašem do polufinala stigao nakon dramatične pobede nad Trentom (77:76), dok je Baraćev Bahčešehir bio jednako siguran u neizvesnoj završnici protiv Kluža (75:72). 

Evrokup, polufinale:

Utorak, 30. mart:

19.00 Bešiktaš - Bahčešehir 
20.00 Burg - Turk Telekom 

Petak, 3. april:

18.00 Bahčešehir - Bešiktaš
19.00 Turk Telekom - Burg 

"Iza nas su fantastična četvrtfinala, stvarno je svaka utakmica bila na jednu loptu i pokazalo se da svi koji su prošli regularni deo, zaslužuju da budu tu. Isto tako i u polufinalu nema lošeg protivnika, zaista svi imaju podjednake šanse. Određenu prednost imaju timovi sa prednošću domaćeg terena, ali očekujem neizvesne utakmice do samog kraja. Što se tiče našeg protivnika, dobro se poznajemo, igramo istu ligu. Radi se o kvalitetnom rivalu", rekao je Marko Barać za B92.sport. 

Bešiktaš u ovaj polufinalni okršaj ulazi sa prednošću domaćeg terena i impresivnim učinkom kod kuće, gde još ne zna za poraz, dok Bahčešehir dolazi kao izuzetno neugodan gost sa najboljim skorom na strani u sezoni.

Tim Marka Baraća u odličnom ritmu dočekuje prvi meč polufinala, jer su na pet utakmica, u svim takmičenjima tokom trećeg meseca 2026. godine, upisali sve pobede. 

Tursko istorijsko polufinale EK na srpski način: Ne igra Barać protiv Alimpijevića
Sofascore

"Mi smo od početka verovali u sve ovo, ja nikada nisam sumnjao. Napravljen je tim, za koji smo mislili da će vremenom da raste, jer svakoj novoj selekciji treba vreme. Kroz sezonu smo podizali formu i trenutno se nalazimo u dobroj poziciji", jasan je 37-godišnji trener.

U turskom šampionatu Bahčešehir čvrsto drži treće mesto iza Bešiktaša i Fenerbahčea, a kraj marta donosi priliku da se odlična sezona kruniše i dobrim izdanjem u završnici Evrokupa.

"Da smo pred početak sezone birali, gde da se nađemo krajem marta, da igramo polufinale EK i da smo na trećoj poziciji u turskom šampionatu, najjačoj ligi Evrope... Sigurno je da bismo svi bili prezadovoljni. Sada dolaze utakmice koje se broje. U ovakvim situcijama odlučuje zdravstveni bilten i mogućnost da se iznese pritisak. Sezona je naporna, mnogo je potrošnje, ali optimisti smo".

I Barać i Alimpijević su pokazali sposobnost da svoje timove vode kroz pritisak i neizvesne završnice, a samo jedan od njih napraviće korak bliže trofeju i potencijalno ispisati istoriju sa svojim timom.

Dvojica predstavnika mlađe garde srpskog trenerskog esnafa danas nastavljaju bogatu tradiciju srpske trenerske škole u Turskoj, gde su ranije dubok trag ostavili i Dušan Ivković i Željko Obradović, što najbolje potvrđuje koliko turski klubovi cene stručnost i autoritet naših trenera.

"Mi smo polaznici naše čuvene trenerske škole i naravno da smo oduvek ponosni na sve rezultate koje su naše starije kolege postizale. Radujem se uspesima svih mojih kolega širom Evrope. Što se tiče ovog polufinala, istina je da ne igra Alimpijević protiv mene, nego Bahčešehir i Bešiktaš.Prema tome, nema na to posebnog osvrta sa moje strane. Očekujem dobru pripremu na obe strane, dobru košarku i ne sumnjam da će btii tako", zaključio je Marko Barać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BKT EuroCup (@eurocup)

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu