Crveno-beli su poraženi od Barselone u 34. kolu Evrolige sa 92:88 posle produžetka.
Košarkaši Crvene zvezde postigli su 88 poena, što na prvi pogled deluje sasvim dovoljno za konkurentan rezultat, ali način na koji su ti poeni došli otkriva pravu sliku. Igra unutar linije za tri poena bila je veoma kvalitetna, o čemu svedoči visok procenat šuta za dva (64.1%).
Zvezda je uspevala da dolazi do dobrih pozicija kroz prodore i igru blizu koša, što je jedan od retkih segmenata u kojem je imala jasnu prednost. Međutim, spoljašnji šut potpuno je podbacio – svega 8 pogođenih trojki iz 34 pokušaja ozbiljno je narušilo ritam napada. Toliki broj promašaja omogućio je protivniku da dodatno zatvori reket i fokusira se na unutrašnju igru, čime je napad postao predvidiv i lakši za branjenje.
Sa linije slobodnih bacanja učinak je bio vrlo dobar, 14/17 (82.4%), što pokazuje sigurnost kada se dođe do penala. Ipak, problem leži u tome što Zvezda nije dovoljno često dolazila u takve situacije.
Sa samo 17 pokušaja jasno je da nije bilo dovoljno konstantnog pritiska na odbranu rivala. Nedostajala je agresivnost u završnici napada, posebno u trenucima kada šut spolja nije funkcionisao. Upravo veći broj iznuđenih faulova mogao je da ublaži loš procenat šuta i donese lakše poene.
U skoku je Zvezda bila solidna, sa ukupno 41 uhvaćenom loptom, od čega 12 u napadu. Defanzivni skok bio je stabilan i sprečio je protivnika da dolazi do velikog broja drugih šansi. Ofanzivni skok je doneo određeni broj dodatnih poseda, ali ne u meri koja bi značajnije promenila tok utakmice. Generalno, ovo je segment u kojem tim nije bio nadigran, ali ni dominantan. Nedostajalo je više energije i odlučnosti u ključnim duelima pod košem.
Zvezda je imala 17 asistencija, što ukazuje na solidan protok lopte i pokušaj timske igre. Ipak, taj broj nije bio dovoljno produktivan zbog loše realizacije, pre svega u šutu za tri poena.
Sofascore
Mnogo veći problem predstavljaju izgubljene lopte – čak 17, što je previše za ovakav nivo takmičenja. Te greške su prekidale ritam, oduzimale posede i često otvarale protivniku prilike za lake poene iz tranzicije. Upravo ovaj segment jasno pokazuje manjak kontrole i sigurnosti u organizaciji igre.
Defanzivno, Zvezda nije uspela da napravi razliku. Sa samo tri ukradene lopte i dve blokade, jasno je da nije bilo dovoljno agresije ni energije da se protivnik izbaci iz ritma.
Uz to, 23 lične greške ukazuju na probleme u postavljanju i kašnjenje u reakcijama. Kada se sve sabere, ukupan utisak je da je tim imao dobre pojedinačne segmente, ali nije uspeo da ih poveže u celinu. Ključni problemi bili su loš šut za tri poena i veliki broj izgubljenih lopti, što je na kraju presudilo uprkos solidnoj igri za dva poena i korektnom skoku.
🟢 Džordan Nvora – Bio je najbolji strelac ekipe sa 26 poena. Šutirao je dobro iz igre, uključujući i solidan učinak za tri poena (4/10). Dodao je i 9 skokova, što ga čini jednim od najkompletnijih igrača na terenu. Imao je i 2 asistencije, ali i 2 izgubljene lopte. Njegov PIR 24 potvrđuje veliki doprinos.
🟢 Kodi Miler-Mekintajer – Odigravao je gotovo ceo meč i bio jedan od glavnih organizatora igre. Ubacio je 13 poena uz vrlo dobar procenat šuta iz igre (5/8), ali je trojka bila slabija (1/5). Najveći doprinos dao je kroz kreaciju sa čak 7 asistencija. Imao je i solidan skok (7), što govori o njegovoj svestranosti. Ipak, 4 izgubljene lopte kvare utisak i pokazuju da je bio pod pritiskom. Generalno, stabilna partija, ali ne i dominantna.
🟡 Hasijel Rivero – Bio je veoma efikasan u napadu sa 11 poena uz odličan šut (5/6). Dominirao je u igri bliže košu. Dodao je i 4 skoka, što je solidan doprinos.
🟡 Semi Odželej – Pogodio je dve trojke, možda je trebalo da uzme još koji šut. Međutim, nije imao pokušaje za dva poena. U skoku je dodao 2 uhvaćene lopte. Nije imao asistencije ni defanzivne statistike. Njegov uticaj bio je ograničen na šut spolja. Solidan, ali ne i presudan učinak.
🟡Džoel Bolomboj – Bio je maksimalno efikasan iz igre (4/4) i dodao 9 poena. Njegova realizacija je bila besprekorna, iako je imao manju minutažu. U skoku je dao solidan doprinos (3). Ipak, imao je čak 3 izgubljene lopte, što je problem. U odbrani nije bio posebno zapažen, imao je par ispada zbog čega je "besneo" Obradović.
🟡 Ognjen Dobrić – Imao je malu minutažu, ali je uspeo da se upiše u strelce. Pogodio je jednu trojku iz jednog pokušaja, što je maksimalno iskoristio. Ostaje žal što nije dobio veću šansu na meču.
🟡 Ebuka Izundu – Imao je malu minutažu i ograničen učinak. Postigao je 2 poena uz solidan procenat šuta (1/2). Nije imao skokove, što je minus za igrača na njegovoj poziciji. U odbrani je imao jednu blokadu, što je pozitivan detalj. Nije grešio, ali nije ni pravio razliku. Ukupno, neutralna partija.
Starsport
🟡 Čima Moneke – Posle MVP partije, očekivali smo mnogo više od Monekea. Bio je neprimetan, završio je meč sa sedam poena uz po dva skoka i asistencije.
🔴 Jago dos Santos – Skroman nastup bez većeg traga. Uspeo je da upiše dve asistencije, ali Obradović nije mogao da ga koristi zbog velikog "mismeča" kada je na terenu. Barselona je eksploatisala to u napadu.
🔴 Džered Batler – Baš je podbacio u ovom meču. Iako je ubacio 11 poena, šut za tri poena bio je katastrofalan (0/7), što je ozbiljno usporilo napad ekipe. Sa linije slobodnih bacanja bio je perfektan (5/5), ali to nije moglo da nadoknadi loš šut iz igre. Nije imao značajan doprinos u skoku niti u odbrani. Delovao je bez ritma i samopouzdanja u ključnim momentima. Ovo je jedan od slabijih njegovih nastupa.
🔴 Tajson Karter – Nije uspeo da se upiše u strelce i praktično je bio neprimetan u napadu. Šutirao je samo jednom i promašio, bez ikakvog ofanzivnog doprinosa. U odbrani je imao skroman učinak, bez ukradenih lopti ili blokada. Imao je 3 skoka, ali to nije bilo dovoljno da utiče na tok meča. Njegova minutaža je bila ograničena i nije je iskoristio. Ukupno gledano, vrlo skroman nastup.
🔴 Nikola Kalinić – Ozbiljno podbacio. Nije postigao nijedan poen, uz očajan šut za tri (0/5). Njegov uticaj u napadu bio je praktično nepostojeći. U odbrani je imao minimalan doprinos, bez ukradenih lopti i bez značajnog pritiska. Zabeležio je tek 2 skoka i jednu izgubljenu loptu. Za igrača njegovog iskustva i značaja u timu, ovo je bilo veliko razočaranje.
🔴 Saša Obradović – Nije uspeo da pronađe dobitnu rotaciju u ovom meču, uprkos solidnim individualnim partijama pojedinaca. Napad ekipe oscilirao je, posebno zbog lošeg šuta spolja (8/34 za tri poena), što ukazuje na manjak prilagođavanja tokom utakmice. Nije uspeo da razigra ključne igrače poput Batlera i Kalinića, koji su potpuno podbacili. Rotacija je bila relativno široka, ali bez jasne hijerarhije u odlučujućim momentima. Odbrana nije donela prevagu, iako je bilo pojedinačnih dobrih sekvenci. Ukupno gledano, ostaje utisak da tim nije bio taktički dovoljno spreman za izazove na terenu.
Crveno-beli moraju brzo da arhiviraju ovaj poraz, jer sledi veoma bitan period za njih. Ostalo je još četiri kola do kraja regularnog dela Evrolige i svaka sledeća utakmica je veoma važna.
Već u četvrtak 2. aprila, Zvezda dočekuje Partizan u "Beogradskoj areni".
Zvezda se trenutno nalazi na 10. mestu elitnog tkamičenja sa 19 pobeda i 15 poraza.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Silven Fransisko mogao bi da napusti Asvel i pre nego što odigra zvaničnu utakmicu za francuski klub. Razlog su finansijski problemai i nemogućnosti da garantuju isplatu ugovora. Panatinaikos već poslao konkretnu ponudu.
Fudbaler Vanja Dragojević ovog leta bio je jedan od najtraženijih igrača iz Partizana, a prema pisanju škotskih medija, odbio je ponude nekoliko evropskih klubova kako bi karijeru nastavio u Glazgov Rendžersu.
Jan-Karlo Simić mogao bi ovog leta da se vrati u evropski fudbal. Espanjol je ozbiljno zagrizao za mladog srpskog reprezentativca, a pregovori sa Al Itihadom ušli su u završnu fazu.
Pošto je prolaz praktično rešen, Zvezda, ali i njeni navijači će verovatno pomno i paralelno pratiti dešavanja iz komšiluka, gde će se odrediti putnik u treće kolo kvalifikacija.
Panatinaikos je ozbiljno zagrizao za Najdžela Vilijamsa-Gosa. Atinski velikan pokušava da dovede iskusnog plejmejkera iz Žalgirisa i spreman je da mu ponudi gotovo dvostruko veću platu od one koju trenutno ima u Litvaniji.
Najviši predstavnici UEFA ne sede skrštenih ruku posle informacije da će prvi čovek FIFA Đani Infantino deo prava na Mundijal prodati privatnim investitorima.
Nakon što je razotkriven njegov plan prodaje dela Mundijala, predsednik FIFA Đani Infantino preduzima konkretne korake kako bi se plan doterao do kraja.
Kajl Olmen je bio prvo ime koje se povezivalo sa dolaskom u Partizan, ali njegov potpis još nije zvanično predstavljen navijačima. Crno-beli su u međuvremenu pronašli druga rešenja na bekovskoj liniji...
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas delegaciju UFC (Ultimate Fighting Championship), koju predvodi predsednik te organizacije Dejna Vajt.
Poraz Crvene zvezde od Real Madrida (103:82) najbolje se objašnjava kroz timsku statistiku koja na prvi pogled deluje solidno, ali u suštini otkriva ozbiljne probleme u igri.
Jan-Karlo Simić mogao bi ovog leta da se vrati u evropski fudbal. Espanjol je ozbiljno zagrizao za mladog srpskog reprezentativca, a pregovori sa Al Itihadom ušli su u završnu fazu.
Pošto je prolaz praktično rešen, Zvezda, ali i njeni navijači će verovatno pomno i paralelno pratiti dešavanja iz komšiluka, gde će se odrediti putnik u treće kolo kvalifikacija.
Pošto je prolaz praktično rešen, Zvezda, ali i njeni navijači će verovatno pomno i paralelno pratiti dešavanja iz komšiluka, gde će se odrediti putnik u treće kolo kvalifikacija.
Fudbaleri Crvene zvezde imaju zalihu od 4:0 iz prvog meča protiv Larna. Prolaz u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona se ne dovodi u pitanje. Naredni rival biće bolji iz dvomeča Vikingura i Hapoel Ber Ševe (2:1).
Ako je došlo vreme za zamenu kočionih pločica, mnogi vozači se pitaju da li je potrebno menjati na sva četiri točka ili samo na onima gde su istrošene. Stručnjaci kažu da jedno pravilo uvek mora da se poštuje.
Na prvi pogled deluje nelogično, ali stručnjaci tvrde da je jedno od najbezbednijih saobraćajnih rešenja. Sistem poznat kao Michigan Left smanjuje broj teških saobraćajnih nesreća i istovremeno povećava protočnost saobraćaja.
Sve veći broj opoziva i softverskih problema otvara pitanje da li proizvođači automobila previše žure sa predstavljanjem novih modela. Stručnjaci smatraju da bi duži razvojni ciklusi mogli da donesu pouzdanija vozila.
Vraćanje kilometraže i dalje je jedan od najvećih problema na tržištu polovnih automobila. Kupci zbog toga ne samo da preplaćuju vozila, već se kasnije suočavaju i sa češćim kvarovima i većim troškovima održavanja.
mts pokreće GameCast, novi podkast namenjen gejming zajednici, koji će na jednom mestu okupiti najaktuelnije domaće i regionalne gejmere, kreatore sadržaja, esport profesionalce i predstavnike gejming industrije.
Komentari 23
Pogledaj komentare Pošalji komentar