Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Čima Moneke sa 22 poena i šest skokova. Džordan Nvora i Džered Batler su postigli po 10 poena, dok su Kodi Miler Mekintajer i Ebuka Izundu ubacili po devet.
U timu Bajerna, koji sa klupe vodi Svetislav Pešić, istakao se Andreas Obst sa 16 poena.
Ksavijer Ratan-Mejs je zabeležio 13 poena, Nenad Dimitrijević 11, a Dejvid Mekormak je postigao 10.
Ekipa Bajerna je utakmicu počela dobrom igrom u odbrani i brzom igrom u napadu, uz pomoć koje je nakon dva i po minuta igre imala vođstvo 7:2.
Crveno-beli su potom pronašli svoj napadački ritam i serijom 7:0, u toku koje je Kodi Miler-Mekintajer upisao dva poena i dve asistencije, poveli 9:7, da bi se na televizijski tajm-aut na polovini prve četvrtine nakon zakucavanja Dejvida Mekormaka otišlo pri rezultatu 9:9.
Ekipa Bajerna je u nastavku deonice prikazala odličnu timsku igru u napadu, uz pomoć koje je prvu četvrtinu završila sa vođstvom 23:17.
Sofascore
Nemački tim je u prvom minutu druge četvrtine, trojkom Justinijana Džesapa, uvećao svoje vođstvo na devet poena razlike 26:17, nakon čega je tajm-aut zatražio trener Zvezde Saša Obradović.
Ekipa Bajerna je i nakon tajm-auta Obradovića nastavila sa dobrom igrom u napadu. Gostujući tim je ubrzo došao do dvocifrene prednosti 28:18, da bi pogotkom Najlsa Gifaja uvećao svoje vođstvo na 13 poena razlike 33:20 na sedam minuta do kraja druge četvrtine, nakon čega je Obradović iskoristio i svoj drugi tajm-aut.
Nemački tim je u narednom periodu došao i do prednosti od 16 poena razlike (36:20), da bi u poslednji minut druge deonice ušao sa vođstvom 50:36.
Ekipa Zvezde je drugu četvrtinu završila serijom 7:0 i nakon trojke uz zvuk sirene Džereda Batlera na poluvreme otišla sa zaostatkom od sedam poena razlike 43:50.
Taj pogodak Batlera bila je tek druga trojka koju su igrači Zvezde postigli u prve dve četvrtine.
Timovi su na početku treće četvrtine igrali veoma ujednačeno, a Bajern je nakon tri i po minuta igre imao vođstvo 56:49.
Ekipa Zvezde je potom serijom 7:2, u toku koje je pet poena postigao Džordan Nvora, došla na samo dva poena zaostatka 56:58 na pet minuta do kraja treće deonice.
Crveno-beli su u nastavku deonice, trojkom Semija Odželeja, posle dugo vremena došli do prednosti 68:67, ali je Bajern ipak uspeo da treću četvrtinu završi sa vođstvom 72:70.
Luka Milosavljevic/STARSPORT
Ekipa Zvezde je na početku poslednje deonice slobodnim bacanjima Nvore opet povela (74:73), da bi pogotkom Ebuke Izundua stekla prednost 76:73 nakon tri minuta igre.
Nemački tim je uspeo da bolje zaigra u narednom periodu i da, kroz pet uzastopnih poena Andreasa Obsta, obezbedi da se na televizijski tajm-aut na polovini poslednje deonice ode pri nerešenom rezultatu 78:78.
Ekipa Bajerna je bolje izašla iz televizijskog tajm-auta i stekla prednost 84:80, sa kojom je i ušla u poslednji minut igre.
Nemački tim je sigurno odigrao u završnici i dobrom odbranom osigurao da meč završi pobedom 85:80.
Crvena zvezda je sedma na tabeli sa 17 pobeda i 13 poraza, dok Bajern zauzima 15. mesto sa skorom 13-17.
Beogradski crveno-beli će u narednom kolu dočekati Fenerbahče, dok će Bajern u Minhenu biti domaćin protiv Efesa.
Grčki stručnjak Janis Sferopulos nalazi se nadomak povratka u evroligašku orbitu, pošto je, prema informacijama portala "Eurohoops", jedan od glavnih kandidata za klupu Anadolu Efesa.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Fudbaleri Mančester sitija neočekivano su remizirali u Liverpulu protiv Evertona (3:3) u meču 35. kola Premijer lige, čime su sami sebe udaljili od titule šampiona Engleske.
Sve je zanimljivije i zbog činjenice da je izborna Skupština crno-belih zakazana za 1. jun, pa se u fudbalskim krugovima sve glasnije pominje mogućnost da se Jovetić vrati u klub, možda čak i kao sportski direktor.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Glasine o Fordovim naporima da licencira Geely tehnologiju i potencijalno razvije modele na kineskoj platformi možda su naišle na probleme u SAD - ali kineski brend ne odustaje.
Danas su manuelni menjači sa šest brzina uobičajeni u automobilima, ali prvi model sa šest stepeni prenosa pojavio se mnogo ranije nego što većina misli.
Mask je stavio tačku na višegodišnji spor sa regulatorima. Iako ne priznaje krivicu, nagodba teška milion i po dolara zatvara poglavlje o kupovini Twittera.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar