Košarkaši Partizana će u petak od 20 časova i 30 minuta dočekati Real Madrid u utakmici 28. kola Evrolige.
Crno-beli imaju osam vezanih poraza od Madriđana i nadaju se da će u Beogradskoj Areni prekinuti taj crni niz i podsetiti na sezonu 2022/23 kada su u Beogradu razbili Real.
Bivši centar Real Madrida i košarkaš Partizana Bruno Fernando oglasio se pred taj duel:
"Ne znam mnogo o svemu tome što se desilo, ali znam kako treba biti ozbiljan na parketu jer sve što se dogodi treba da ostane tamo. Biće to dobra utakmica između dve dobre ekipe i nadamo se pobedi"
Dobra je atmosfera u Partizan posle dužeg vremena.
"Naravno. Navijači su sjajni i daju nam odličnu energiju, konstantno navijaju za nas i po tome je Partizan poznat. Sve to mnogo govori o nama, imamo dosta individualnog kvaliteta, izgradili smo samopouzdanje, poverenje i nadamo se da ćemo dati sve od sebe i uspeti da pobedimo. Otkako sam došao u Partizan svi su sjajni prema meni i fokusiran sam da budem najbolji što mogu i uzbuđen sam što igram za Partizan i protiv Reala i protiv Panatinaikosa i protiv svih drugih protivnika", kaže Bruno.
Kako je izgledalo biti rezervni centar Ediju Tavaresu?
"Nije bilo lako. Znam šta se traži od mene, pričao sam i sa prošlim trenerima o svemu tome tamo i znao sam otprilike gde sam, tražio najbolju priliku za sebe i to je otprilike to. Poznajem Edija dobro i on mene dobro zna. Bliski smo prijatelji, ali ovo je košarka i idemo po pobedu"
Da li bi voleo da ostane i naredne sezone?
"Sviđa mi se atmosfera, sve mi se ovde dopada. Desilo nam se mnogo toga ove godine i ne bih ni mogao da zamislim da ću biti u takvoj situaciji, ali Partizan me je stvarno jako lepo prihvatio i saigrači i svi u klubu i zaista bih voleo da ostanem", rekao je centar iz Angole.
Bruno Fernando, centar Partizana, osvrnuo se na pobedu Partizana nad Panatinaikosom (78:62), ali i nemile scene koje smo videli na parketu "Beogradske arene".
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Večiti rivali ostali bez finala KLS uprkos najvećim budžetima i to nema samo u Srbiji, nego i u regionu. Zašto su FMP, Spartak, Vlada Jovanović i domaći igrači pokazali da novac nije presudan za uspeh?
Sve o prvom istorijskom Fajnal-foru Košarkaške lige Srbije u Nišu. Saznajte raspored utakmica, detaljnu analizu timova (Zvezda, Partizan, FMP, Spartak), zdravstvene bilanse i prognoze favorita za domaći tron.
Odlučio je Jovičić da završi profesionalnu karijeru, te sada za svoju dušu igra u petoj ligi, a nekadašnji član Partizana, Inđije, Veleža, te Hibernijansa i Moste otkrio je za B92.sport kako je došlo do toga.
Ferrari nastavlja da promoviše svoj prvi električni model Luce, ali pažnju javnosti i dalje više privlači njegov kontroverzni dizajn nego pogon bez motora sa unutrašnjim sagorevanjem.
Zaboravite na "Cosmic Orange" – insajderi tvrde da Apple za sledeću godinu sprema drastičan zaokret kada je u pitanju estetika njihove najjače serije telefona.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar