Donatas Motiejunas je napustio redove Monaka na početku sezone i brzo nakon toga pronašao utočište u Beogradu, u dresu Crvene zvezde.
Litvanski centar je odigrao veoma dobro u prvom delu sezone, ali s povratkom Ebuke Izundua i Džoela Bolomboja njegova uloga je sve manja, kao i minutaža.
Motiejunas je tokom gostovanja na podkastu "Euro insiders" govorio o interesantnim stvarima iz sveta košarke, pa su se tako dotakli i Partizana:
"Srbija je zemlja koja je luda za košarkom. Pričao sam sa srpskim igračima i u takvoj zemlji klub ne može da izgubi, a njega donose lokalni momci koji su tu dugo. Najveći problem je što imaju samo dvojicu domaćih igrača i 11 stranaca. Mora neko da bude tu ko će da ih uči o tome šta znači klub. Takvo je moje mišljenje i isto mislim o Žalgirisu koji ima osam domaćih igrača", kaže Zvezdin Litvanac.
"Za mnoge litvanske igrače, posebno one rođene u Kaunasu, cilj je bio Žalgiris. Kada dođu do toga, onda kao da ne postoji ništa drugo. Za mene postoje stepenici. Ispred mene je najveći cilj, ali do njega vode određeni koraci koje moram da pređem"
Jedan od dvanaestorice stranih igrača u Zvezdi pričao je o tome kako izgleda izaći pred navijače u Beogradskoj Areni:
"Atmosfera tamo pokaže ko si zapravo i to nije šala. Posebno pred podbacivanje, kada cela Arena krene da skače. Ja uvek gledam sve oko sebe i vidim u pogledu protivnika da li će se boriti. Igrali smo protiv nekih timova, gde sam u očima igrača video šok i strah. Ja to mogu da razumem. Tu iskustvo dođe do izražaja. Neki igrači koji godinama igrajU Evroligu, nisu iznenađeni. Kada smo igrali protiv Barselone, video sam sve starije igrače da pokušavaju maksimalno da se koncentrišu. Pomislio sa da će biti duga utakmica. Uspeli su da nas pobede, nisu bili oduševljeni. Oni znaju kako da kontrolišu emocije, a kada vidiš nove momke koji dođu iz NBA, izgledaju potpuno zbunjeno", izjavio je Motiejunas.
Ispričao je i interesantnu anegdotu kako je ostao bez velike količine novca:
"Agenti vam rešavaju poslove i donose odluke. Žalim što nisam uložio više vremena da analiziram da li je loše to što rade. Najviše poslova sam završavao preko menadžera. Želeo em Bruklin kada sam se vraćao iz povrede. Više puta smo se sreli i okruženje koje su gradili bilo je ono gde bih mogao da porastem sa mojim pristupom. Trebalo je da potpišem ugovor, a Hjuston je rekao da neće izjednačiti ponudu, ali su to ipak uradili. U Bruklinu sam prošao preglede, dok u Hjustonu nisam. Siguran sam da postoje pravilo u NBA koje se zove po meni. Bila je to prva takva situacija u istoriji. Na kraju je taj lekarski pregled u Hjustonu poništio ugovor sa Bruklinom. Ponuda je bila 37.000.000 dolara i to je nestalo zbog ovog pravila"
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić nije mogao u potpunosti da uživa u pobedi nad Nemačkom, pošto je posle meča najveću pažnju posvetio povredi Maše Kirov.
FK Partizan obeležio je 50 godina od jedne od najvažnijih titula u svojoj istoriji, osvojene u sezoni 1975/76, kada su crno-beli posle punih 11 godina čekanja ponovo postali šampioni Jugoslavije.
FIFA je saopštila da će ljubitelji fudbala moći da kupe autentične delove travnate podloge sa terena na kojem će biti odigrano finale Svetskog prvenstva 2026. godine, po ceni od 450 dolara po komadu.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Nova sezona donosi neuobičajenu sliku na klupama dva najveća srpska košarkaška kluba, pošto će Partizan i Crvenu zvezdu predvoditi španski stručnjaci. To nije naišlo na odobravanje Mute Nikolića, trenera koji je tokom karijere sedeo na klube oba tima.
Evroliga se sprema za najveću transformaciju u istoriji. Nakon što je na sastanku u Barseloni praktično definisan sastav učesnika za narednu sezonu, čelnici elitnog takmičenja već uveliko rade na projektu koji bi u narednim godinama mogao da promeni izgled.
U Barseloni je održan važan sastanak čelnika Evrolige sa klubovima koji trenutno nemaju stalne licence, među kojima su bili i Partizan i Crvena zvezda. Tema razgovora bila je budućnost takmičenja i potpuna transformacija sistema u kojem klubovi funkcionišu.
Nakon što su Crvena zvezda i Partizan završili sezonu u Evroliga, bez plasmana u završnicu, bivši trener i košarkaški analitičar Vlade Đurović ponovo je izneo oštre kritike na račun strategije večitih rivala.
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić nije mogao u potpunosti da uživa u pobedi nad Nemačkom, pošto je posle meča najveću pažnju posvetio povredi Maše Kirov.
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedan bivši automehaničar podigao je ozbiljnu prašinu nakon što je javno priznao da je tokom svoje karijere lažirao stotine popravki pod garancijom. Ipak, on tvrdi da je za to imao "debeo razlog".
Tehnološki gigant Nvidia predstavio je seriju kolekcionarskih kartica "GeForce Trading Cards" koje, prema rečima kompanije, predstavljaju "najveće trenutke u istoriji GeForce PC gejminga".
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar