Na papiru reklo bi se nemoguća misija za crno-bele,kada se sve sagleda i u kakvom je momentu Partizan i kako igraju igrači Barselone, biće veoma teško da se u Blaugrani prekine niz od pet poraza.
Ova utakmica sigurno biće od posebnog značaja za trenera crno-belih Đoana Penjaroju, čiji je poslednji klub pre dolaska u Beograd bila upravo Barselona.
Zbog toga će Španac očekujemo imati dodatni motiv da upravo protiv tima koji mu je uručio otkaz pokaže da se radi o dobrom treneru i da su doneli pogrešnu odluku.
Ali Penjaroja može samo da pomogne sa klupe, dok naravno glavni deo posla moraju da odrade košarkaši Partizana na parketu Blaugrane.
Nastavak duplog kola Evrolige. Crno-beli u gostima protiv Barselone!⚫️⚪️
Gotovo da ništa nije na strani Partizana kada igra protiv Barselone, koji je jedini tim protiv koga crno-beli nisu slavili od kada su se vratili u Evroligu.
Ko zna, možda sada kada malo ko očekuje i nada se nekom čudu u Barseloni, crno-beli naprave iznenađenje i dođu du sedme pobede u Evroligi.
Partizan će na ovom meču imati malo jači sastav u odnosu na duel protiv Monaka.
U tim se vraća Dvejn Vašington, koji je bio bolestan za prethodni meč, dok bi prvi put u crno-belom dresu mogli da gledamo i Toni Džekirija, poslednje pojačanje Partizana, koji je pre nekoliko dana stigao iz Moskve.
"Sjajni su momci. Ovo je odlilčan tim, samo je potrebno još više da se poveže i uvežba. Svi se šale, smeju, trening pred gostovanje Barseloni je bio dobar. Radili smo na detaljima. Posebno je meni to bilo važno, jer sam se tek priključio ekipi, a bitno je da smo na istim talasnim dužinama. Uzbuđen sam“, rekao je novi centar Partizana.
Naravno da posle odlaska Tajrika Džonsa, neophodno je da se Džekiri što pre uklopi u tim i da koliko toliko nadomesti i popuni to mesto centra, koje zasada pokriva Bruno Fernando, a tu je po potrebi i Aleksej Pokuševski, koji se na utakmici protiv Monaka vratio na parket posle više od mesec dana pauze.
Sem toga Partizan mora da pokaže borbenost i želju, pre svega u odbrani, gde je bilo mnogo problema na utakmici protiv Monaka, gde su crno-beli ponovo primili preko 100 poena, što im se u poslednje vreme baš često dešava.
German Vidal Ponce / Alamy / Profimedia
Pomislili su navijači crno-belih da je partija protiv Valensije, koja je bila dobra u većini susreta, ali nažalost nije nagređena pobedom, pokazatelj da se ekipa vraća na neki optimalan nivo, ali onda je utakmica u Kneževini to sve demantovala.
Na ovoj utakmici Partizan će morati da odigra svoju najbolju partiju kako bi mogao nečemu da se nada i da traži beg sa dna tabele.
Podatak koji ne ide na ruku igračima Đoana Penjaroje, jeste da do sada Partizan je samo jednom slavio na gostovanju, a odigrao je deset utakmica u nekim drugim halama. To je bilo protiv Baskonije, kada je Dvejn Vašington imao svojih pet minuta na kraju meča.
"Očekujem tešku utakmicu. Prva utakmica u Beogradu, timovi su bili u potpuno drugačijem momentu. Barselona je u ovom momentu kompetitivna u Evroligi, dok je Partizan lošiji, nego u protekla tri meseca. Barselona je tada pobedila šutom za tri Vila Klajburna. Svakako očekujem težak meč, za nas je svaka utakmica bitna, da idemo korak po korak i da se dokazujemo. Pričali smo da danas i želimo da se promenimo, pogotovo u odnosu na prvu četvrtinu protiv Monaka. Da bi se takmičili sa Barselonom moramo da počnemo utakmicu sa drugačijim mentalitetom".
Sem trenera, u Barselonu se vraća i Džabari Parker, koji je protiv Monaka pokazivao neke znake života, jer je ubacio 11 poena.
Pravo je pitanje, da li u ovom ritmu ili malo boljem može da odigra u Blaugrani.
Barselona je posle dva poraza zaredom, tu seriju prekinula u prošlom kolu, kada su u praznoj dvorani pobedili Makabi.
U narednom meču imaće prednost domaćeg terena, što će biti naravno olakšavajuća okolnost po tim Ćavija Paskvala.
Trener Barselone se pred ovu utakmicu prisetio čuvenog duela koji se igrao 2010. godine u hali "Pionir", kada je Partizan posle velike borbe slavio protiv katalonaca, kojima je to bio jedini poraz u šampionskoj sezoni Evrolige.
"Naravno da se sećam brojnih utakmica sa Partizanom, ali jedna se ističe. Ona iz 2010. godine. Bila je fenomenalna, atmosfera užarena. Sećam se naravno i poslednjeg šuta Pita Majkla. Sjajna utakmica", izjavio je Paskval na konferenciji za medije.
Sofascore
Što se tiče igračkog kadra on je dobro poznat. Barselona i dalje muku muči sa povredama bitnih igrača, pa tako na ovom meču neće biti meč vinera iz Beograda, Vila Klajburna, čijom je trojkom sa pola terena Barsa slavila u Areni.
Ali ovaj tim imaće dosta kvalitetnih igrača, koji mogu da nadomeste ovaj nedostatak. Tu je najbolji igrač tim Kevin Panter, koji zna da odigra dobro protiv svog bivšeg kluba. Potom tu je Šengelija, pa Laprovitola, koga napokon možemo da gledamo na terenu. Vili Ernangomes od kada je kormilo tima preuzeo Paskval igra sve bolje i bolje, dok Majls Noris takođe zna da beleži dobre utakmice.
Problem sem Klajburna može biti i Dario Brisuela, koji takođe neće biti u konkurenciji za tim, dok je pod znakom pitanja i Jan Veseli.
Ali Barselona igra dobro kod kuće, ima sedam pobeda i tri poraza, dok pred ovaj meč zauzimaju sedmo mesto sa 13 pobeda i sedam poraza.
Javier Borrego / Shutterstock Editorial / Profimedia
Gotovo u svim parametrima Barselona je bolja od Partizana.
Katalonci postižu više poena, čak su treći po brojku ukradenih lopti po utakmici, dok su drugi po procentu ubačenih trojki po meču.
Jedino što je prednost crno-belih jeste procenat u šutu za dva, kao manji broj izgubljenih lopti.
Od kada je Ćavi Paskval preuzeo Barselonu, ovaj tim igra sve bolju odbranu, Partizan je tu tek na 17. mestu sa skoro 90 primljenih poena po utakmici.
Kao što vidite pred igračima Partizana je dosta težak posao, ali ko zna šta može da se desi u Blaugrani, videćemo šta je smislio Penjaroja i da li crno-beli imaju plan kako da se iz Barselone vrate neporaženi.
Nekadašnji švedski reprezentativac Zlatan Ibrahimović pohvalio je nastupe Maroka na Svetskom prvenstvu i ocenio da afrički tim više ne može da se smatra autsajderom na velikoj sceni.
Džordan Nvora odigrao je sezonu za pamćenje u dresu Crvene zvezde i potvrdio status jednog od najefikasnijih košarkaša u Evroligi, što je odmah privuklo pažnju brojnih klubova širom Evrope i šire.
Francuski košarkaški reprezentativac Frenk Nilikina propustiće mečeve protiv Belgije i Finske u grupi G prve faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027, preneo je danas Ekip.
Selektor Španije Luis de la Fuente bio je veoma zadovoljan reakcijom svog tima nakon ubedljive partije, istakavši da je ekipa povratila prepoznatljiv identitet i samopouzdanje, ali i da prostora za napredak još ima.
Fudbalska reprezentacija Portugala nije uspela da opravda ulogu velikog favorita na premijeri Svetskog prvenstva, pošto je odigrala nerešeno sa DR Kongom – 1:1 (1:1).
Francuski košarkaški reprezentativac Frenk Nilikina propustiće mečeve protiv Belgije i Finske u grupi G prve faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027, preneo je danas Ekip.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Luce je razvijen za drugačiji profil kupaca i nije namenjen isključivo dugogodišnjim vlasnicima Ferrarija. Naravno, oni mogu da ga kupe, ali niko nije primoran na to.
Malo signalno LED svetlo V-16, koje je u Španiji uvedeno kao zamena za klasični sigurnosni trougao, našao se u pravnom problemu nakon odluke institucija Evropske unije.
Međunarodna policijska akcija usmerena protiv grupe SocGholish rezultirala je gašenjem infrastrukture korišćene za distribuciju malvera i sanacijom oko 15.000 kompromitovanih veb sajtova.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar