Iako je španski tim u Minhen stigao bez niza ključnih igrača – Timotija Luvavua, Markusa Hauarda i Tadasa Sedekerskisa – Bajern nije uspeo da nametne ritam koji bi utakmicu učinio rutinskom.
Domaći su solidno otvorili susret i nakon prve deonice imali pet poena prednosti, ali je u drugoj četvrtini usledio potpuni pad. Baskonija je preuzela kontrolu, okrenula rezultat i na poluvreme otišla sa osetnom prednošću, delujući sigurnije i organizovanije.
Španci su nastavili u istom ritmu i tokom treće deonice, u jednom trenutku ozbiljno zapretivši da odnesu ceo plen iz Minhena. Ipak, tada je na scenu stupioa Andreas Obst.
Nemac je odigrao jednu od najboljih partija u karijeri, preuzeo odgovornost u napadu i serijom trojki vratio Bajern u život. U odlučujućih deset minuta domaći su potpuno nadigrali rivala, dobivši poslednju četvrtinu sa ubedljivih 33:18 i režirali veliki preokret.
Obst je meč završio sa čak 37 poena i bio ubedljivo najefikasniji akter susreta. Značajnu podršku imao je u Jesapu sa 17 poena, dok je Ajzea Majk dodao 13.
U redovima Baskonije najviše se istakao Mateo Spanjolo sa 20 poena, dok su Rodions Kurucs i Omoruji ubacili po 13.
Izvršni odbor Evrolige odbio je zahtev Partizana i Crvene zvezde, kao i ostalih šest klubova, koji su zatražili da budu uključeni u proces donošenja odluka.
Pokazalo se kroz istoriju da je grad Novi Pazar rasadnik talentovanih fudbalera, ali i sportista generalno, i deluje kao nepresušan izvor iz godine u godinu.
Novi snimci iz Minesote otkrivaju zastrašujuću primenu mobilne biometrije: agenti ICE-a koriste pametne telefone za trenutnu identifikaciju prolaznika, uz poruku da se svako ko ih snima sada nalazi u bazi.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar