Crno-beli ovog utorka potvrdili su da će Španac biti novi glavni trener, nakon odlaska Željka Obradovića.
Ova informacija izazvala je pažnju u Penjarojinoj rodnoj Španiji, gde su tamošnji mediji sa velikom pažnjom ispratili njegov dolazak u Beograd.
"Velika vest je potvrđena: Đoan Penjaroja je potpisao ugovor sa Partizanom. Trener, koji je nedavno smenjen u Barseloni, stiže u istorijski beogradski klub kao zamena za Željka Obradovića", piše AS.
Ističe se da je seča trenera u Evroligi bivšem strategu Barselone donela novu šansu, nedugo pošto je ostao bez posla.
"Ova stalna rotacija trenera širom Evrope daje Kataloncu novu priliku. Sa dugom i bogatom karijerom iza sebe, ovo će biti njegovo prvo iskustvo van Španije, nakon čitavog života provedenog na klupama timova u Liga Endesi. Odluka srpskog kluba je iznenađujuća, ali korisna za Penjaroju, koji se, bez gotovo ikakvog odmora, vraća u posao. I to u pravoj instituciji evropske košarke koja je trenutno u krizi i kojoj je hitno potreban povratak na pravi put", dodaje se u tekstu.
Kako navodi AS, glasine koje su prethodile ovoj iznenađujućoj odluci govorile su da je prvi izbor predsednika Ostoje Mijailovića i uprave bio Andrea Trinkijeri, koji je već vodio srpski tim od 2018. do 2020. godine.
"Međutim, Italijan je, posle dugog razmišljanja, odbio ponudu, a odluka je bila motivisana trenutnom situacijom u klubu, što se ogleda i u zategnutim odnosima između navijača i igrača. Košarkaši su izviždani od sopstvene publike na prvoj utakmici odigranoj bez Obradovića na klupi. To je navelo klub da započne potragu za novim trenerom, a izbor je pao na Penjaroju, koji nema prethodno iskustvo u Partizanu i ima skoro 20 godina trenerskog staža, ali isključivo u Španiji. Ovo će biti prvo iskustvo Katalonca na klupi nekog inostranog tima".
Srdjan Stevanovic/Starsport
Penjaroja (56 godina) je vodio Barselonu od juna 2014. do novembra ove godine, a težak poraz od Đirone u ACB ligi koštao ga je posla nakon silazne putanje ekipe.
U tom trenutku, Blaugrana je imala skor 5-4 u Evroligi i 2-4 u Liga Endesi, uz činjenicu da prošle sezone nije stigla ni do polufinala nijednog velikog takmičenja, kao ni da se nije plasirala na poslednje izdanje Superkupa.
"Kao zanimljiv obrt sudbine (takva je priroda sporta), devet dana pre smene, trener je predvodio Barselonu do velike pobede u Beogradu protiv Partizana (78:76). Utakmicu je, za domaći tim, sa klupe vodila večna legenda kluba i evropske košarke Željko Obradović", stoji u tekstu AS-a.
Penjaroja će Partizan voditi u petak protiv Makabija u 18. kolu Evrolige u Beogradskoj areni (18.00).
Verona je povukla novi potez u pokušaju da zaustavi rezultatski sunovrat u Seriji A, pošto je nakon smene Paola Zanetija odlučila da ekipu privremeno poveri Paolu Samarku, saopštio je klub.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Karlos Alkaras plasirao se u svoje prvo finale Australijan opena u karijeri, pošto je nakon pet sati i 26 minuta neverovatne borbe savladao Aleksandera Zvereva.
Košarkaši Partizana u utorak gostuju Makabiju u meču 26. kola Evrolige, a pred važan duel iz Tel Aviva stižu optimistične poruke iz redova crno-belih. Jedan od igrača koji je istakao da se atmosfera u timu popravila jeste Aleksej Pokuševski.
Verona je povukla novi potez u pokušaju da zaustavi rezultatski sunovrat u Seriji A, pošto je nakon smene Paola Zanetija odlučila da ekipu privremeno poveri Paolu Samarku, saopštio je klub.
Novak Đoković nije samo pobedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena – on je pobedio sumnju, vreme i pet uzastopnih poraza koji su pretili da postanu sudbina.
Sezona Crvene zvezde u Evropi započeta je tragičnim ispadanjem od Pafosa iz kvalifikacija za Ligu šampiona, međutim, sada kada se pogleda – prvak Srbije je u nastavku izvadio fleke.
Korisnici društvenih mreža nedavno su otkrili da jedna naizgled sasvim obična emoji ikona krije skrivenu poruku, za koju većina ljudi nije imala pojma da uopšte postoji.
Izvršni direktor kompanije Nvidia, Džensen Huang, demantovao je spekulacije o prekidu saradnje sa kompanijom OpenAI i najavio ulaganje rekordne sume novca.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar