Može li Ocokoljićev Partizan opet da odbrani Arenu?
Košarkaši Partizana u sredu, treći put zaredom pred svojim navijačima igraće meč Evrolige, a ovaj put čeka ih duel protiv Virtusa iz Bolonje u 16. kolu (20.30).
Partizan ekipu iz Bolonje dočekuje u trenutku kada se nalazi u usponu forme i sa vidno podignutim samopouzdanjem posle četiri vezana trijumfa u svim takmičenjima.
Crno-beli, koje Mirko Ocokoljić i dalje vodi kao prvi trener, u meč ulaze sa učinkom 6–9, ohrabreni pobedom u večitom derbiju i sa jasnom željom da upišu treći uzastopni trijumf u elitnom takmičenju.
Biće ovo deveti duel dva tima, a prednost je na strani ekipe Duška Ivanovića, koja vodi sa 5-3.
Crno-beli iz Bolonje nisu bili baš najbolji gost u Beogradu, jer su na poslednja dva okršaja u Areni oba puta uzeli skalp Partizanu, što dodatno poziva na opreznost u taboru domaćina.
Virtus u Beograd stiže sa skorom 7–8, ali i sa zabrinjavajućim učinkom na gostovanjima, gde ima samo jednu pobedu iz osam utakmica, pa izabraniciMirka Ocokoljićamoraju da urade sve da gostovanje u Beogradu ne prekine ovu lošu seriju ekipe iz Bolonje.
Italijanski tim se u napadu u velikoj meri oslanja na Karsena Edvardsa, koji će imati dodatni motiv da se iskupi nakon slabog izdanja u prethodnom kolu, kada je u porazu od Hapoela postigao svega dva poena.
Jedan od važnih faktora Partizanovog napretka u poslednjim nedeljama je bolja igra Isaka Bonge, čija energija i fizička snaga donose stabilnost na obe strane terena.
Upravo će njegov doprinos biti značajan u pokušaju da se uspori centar Virtusa Muhamet Dijuf, koji je u odličnoj formi i u poslednja tri kola beleži gotovo 10 skokova po utakmici.
Posebnu pažnju privući će duel u spoljnoj liniji, gde će se Edvards suočiti sa Dvejnom Vašingtonom, trenutno najraspoloženijim strelcem Partizana, koji je u poslednje dve utakmice ubacio 22 i 25 poena.
Uz podršku domaće publike i rastuću formu, crno-beli će pokušati da iskoriste slabosti rivala i naprave još jedan važan korak ka priključku ekipama iz gornjeg dela tabele.
Izvor: B92.sport/DP
"Očekuje nas teška i važna utakmica pre svega, ekipa je vezala neke pobede. Nadam se da ćemo biti spremni, da dobro uđemo utakmice, a ne ko u prethodnim, kada smo slabije ušli pa jurili rezultat, malo da se dovodi u pitanje i krajnji rezultat. Očekujem da momci izađu motivisani, dobro su trenirali. Nismo imali mnogo vremena za pripremu utakmice sa Virtusom. Ono što je bilo jasno, mi smo pokušali da spremimo. Nadam se da će to sutra da bude dobro", rekao je tener Partizana Mirko Ocokoljić.
Bez Alekseja Pokuševskog i Mike Murinena, Partizan će pokušati da nastavi lepu seriju u kojoj se trenutno nalazi.
"Nije bila laka situacija, sad je bolja jer smo dobili četiri meča. Momci imaju samopouzdanje, osetili su da mogu. Nadam se da će to da bude još bolje, nebitno da li sam ja ili neko drugi na klupi. Sportski direktor mi je posle Bajerna rekao da misli da smo na 40 odsto mogućnosti. Dobar momenat je za igrače i treba da ga iskoriste maksimalno", jasna je poruka Ocokoljića.
Pedja Milosavljevic / STARSPORT
Sličnog stava je iDvejn Vašington, trenutni lider Partizana.
"Još jedna prilika da nastavimo seriju pobeda iz prethodnih utakmica. Uzbuđeni smo, imali smo dobar dan i bićemo spremni", poručio je Vašington.
"Sve se svodi na pobede. Moj zadatak je da doprinosim pobedama i to je najvažnije. Šta god da je potrebno da upišemo pobedu, to ću učiniti. Igrači su se svi istakli, podigli nivo igre, postali smo ozbiljniji i sazreli za samo nekoliko nedelja. Bonga je ključna figura koja drži sve odgovornima. Tarik, ja, Nik i svi ostali – svi smo veoma posvećeni onome što želimo da postignemo ubuduće".
Svestan je težine zadatak u sredu protiv Karsena Edvardsa, bez obzira na to što je američki bek u padu forme.
"Kao i sa svakim drugim protivnikom, znamo da može da šutira veoma dobro. Ponekad statistika ne govori celu priču, ali znamo šta je sposoban da uradi i da može da postigne mnogo poena. Ako je u seriji lošeg šuta, pre ili kasnije će proći, i ne planiramo da budemo tim na kojem će to uticati. Uradićemo sve da mu otežamo i držaćemo se svog plana igre", zaključio je Dvejn Vašington.
Starsport
Ako neko zna kako se igra protiv Partizana na njegovom terenu, onda je to sigurno Duško Ivanović, koji je bitke sa crno-belima vodio i kao trener Crvene zvezde. Zbog svega toga, Ivanović poziva na oprez.
"Teška utakmica protiv ekipe koja je u poslednje četiri utakmice igrala odlično. Sigurno da je atmosfera u Beogradskoj areni prednost za Partizan, ali pre svega mentalno su ekipa visokog nivoa. Imaju raznovrstan stil igre, uspevaju da iskoriste igru jedan na jedan, šutere, kao i igru u reketu. Da bismo pobedili, biće potrebna konstantnost tokom cele utakmice i visok nivo intenziteta. Izaći ćemo na teren da pobedimo, pa ćemo morati da igramo na maksimumu", rekao je Ivanović.
"Partizan u poslednje vreme igra sa ogromnom energijom i izuzetno fizički. Znamo da je teško pobediti ih kod kuće, ali smo pokazali da možemo igrati sa svima. Moraćemo da prihvatimo fizičku borbu koja će trajati svih 40 minuta: ne smemo imati padove koncentracije ni u jednom trenutku, svesni da će za pobedu biti potrebno maksimalno zalaganje, pre svega fizički, a tek onda tehnički", poručio je trener Virtusa.
Predsednik fudbalskog saveza Italije Gabrijele Gravina uprkos porazu od BiH u baražu za plasman na Mundijal, zamolio je selektora Đenara Gatuza da ne podnese ostavku.
Nakon istorijskog plasmana na Svetsko prvenstvo, navijači Bosne i Hercegovine održali su spektakularan doček ispred Vječne vatre u Sarajevu, gde je bila centralna manifestacija i doček igrača.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Uprkos porazu od Partizana u Bolonji, čelnici Virtusa i dalje imaju veliko poverenje u trenera Duška Ivanovića i spremni su da mu ponude nastavak saradnje.
Trener košarkaša Virtusa Duško Ivanović izjavio je pred utakmicu 31. kola Evrolige da Partizan ima dobre igrače koji igraju timski i da je beogradska ekipa napredovala u odnosu na prvi deo sezone.
Predsednik fudbalskog saveza Italije Gabrijele Gravina uprkos porazu od BiH u baražu za plasman na Mundijal, zamolio je selektora Đenara Gatuza da ne podnese ostavku.
Završnica Evrokupa ove sezone nosi snažan pečat turske košarke, ali u centru pažnje biće i duel dvojice srpskih trenera Marka Baraća i Dušana Alimpijevića.
Pobeda Partizana protiv Valensije nakon dva produžetka (110:104) nije bila samo još jedan trijumf u nizu, već snažna potvrda karaktera tima koji je tokom cele sezone prolazio kroz turbulencije, promene i sumnje.
Partizan dočekuje Valensiju u 34. kolu Evrolige. Pogledajte gde gledati utakmicu, analizu forme timova, izjave igrača i aktuelne kvote. Crno-beli su u naletu i po formi spadaju među najbolje u ligi, ali tabela kaže drugačije.
Kompanija Anduril, koju je osnovao tvorac Oculusa Palmer Laki, nalazi se na pragu nove investicione runde koja bi mogla da duplira njenu vrednost na neverovatnih 60 milijardi dolara.
Viši potpredsednik kompanije Apple, Edi Kju, ranije je nagovestio da možda nećemo koristiti iPhone za deset godina, ali šef marketinga Greg Džozvijak se, po svemu sudeći, ne slaže sa tim.
Dreame Technology je organizovao svoj prvi regionalni balkanski događaj na Bledu, koji je poslužio kao platforma za predstavljanje sve šireg portfolija njihovih proizvoda.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar