Košarkaši Crvene zvezde nastavili su niz loših rezultata u Evroligi, pošto su u gostima poraženi od Hapoela iz Tel Aviva rezultatom 84:78, što je bio njihov treći uzastopni neuspeh u elitnom takmičenju. Meč u Izraelu bio je neizvestan do samog finiša, ali su sitni detalji i greške u ključnim momentima ponovo skupo koštali crveno-bele.
Nakon utakmice, trener Zvezde Saša Obradovićjoš jednom je otvoreno govorio o faktorima koji su, po njegovom mišljenju, presudili ishod.
"Mislim da ovakav tip protivnika, ovakva utakmica, odlučuje se u malim stvarima. Možda je oblik umora zbog rasporeda, imamo kratku rotaciju. Hajde da kažemo, na kraju smo odradili neke taktičke promene. Nismo hteli da damo Blejkniju da šutne, hteli smo da tražimo bolje odluke u napadu. To su stvari koje su mogle da odluče utakmicu. Gotovo je, ne treba plakati. Mislim da smo odradili sjajan posao boreći se do kraja. Ima tu stvari koje treba promeniti, imali smo istu utakmicu kao protiv Partizana. Moramo naučiti kako da igramo do kraja ovakve utakmice."
I pored poraza, Obradović je istakao da je ambijent u dvorani bio na visokom nivou i da su domaći navijači napravili snažnu podršku svom timu.
"Uvek je sjajna atmosfera, čak i sa ‘oba’ Hapoela. Znali smo da će biti neverovatno, da će biti takva podrška. Nema tu šta mnogo da se kaže, mi smo tu da se takmičimo. Odlična utakmica."
Na kraju konferencije, trener crveno-belih dotakao se i kriterijuma suđenja, posebno tehničkih grešaka, što je očigledno izazvalo dodatno nezadovoljstvo.
"Ako treba da kažem nešto, mogli smo bolje da delimo loptu. Mogli smo možda da izvučemo više bacanja, bili su u bonusu. Ali da, to je to. Želim samo objašnjenje za tehničke lične greške. Ovo je drugi put u nizu. S druge strane rade isto ljudi. Kad se desi na jednoj strani, onda i na drugoj, mora da postoji neko pravilo oko toga. Ako odlučite da kaznite ljude sa tehničkim greška, dobro. Ali, svi moraju da imaju isti kriterijum. Izvinite, ali moram da idem, imamo let."
Vaterpolo reprezentacija Gruzija na EP u Beogradu zauzela je 10. mesto, ali nije rezultat ono što je izdvaja već činjenica da u timu ima nekoliko naturalizovanih igrača sa ovih naših prostora.
Ostaje da se vidi na čiji će račun kineski proizvođači dalje povećavati prodaju – da li će najveći teret poneti tradicionalni evropski i američki brendovi ili će tržište ipak pronaći ravnotežu.
Američka istraživačka organizacija za veštačku inteligenciju OpenAI počela je da nudi svoje nove četbot oglase desetinama oglašivača, objavio je list "The Information".
Nikada nije bilo lakše kupiti dobar TV po pristupačnoj ceni, ali veliki broj ljudi i dalje ne izvlači maksimum iz svojih uređaja jer ih ostavlja na fabričkim podešavanjima.
U Južnoj Koreji stupio je na snagu set zakona za regulaciju veštačke inteligencije, pre nego u bilo kojoj drugoj zemlji ili zajednici (regulative EU stižu postepeno tokom 2027).
Anker soundcore Liberty 5 još jednom potvrđuju da kvalitetne, multifunkcionalne true wireless slušalice ne moraju da imaju visoku cenu. Ovaj model jasno pokazuje koliko je TWS segment sazreo i koliko se granica između srednje i više klase sve više briše.
Komentari 19
Pogledaj komentare Pošalji komentar