Dok se ove sezone najviše govori o poenterskim partijama beka Partizana i njegovom šuterskom kontinuitetu, jedan detalj iz njegove igre gotovo je prošao ispod radara. Reč je o segmentu koji često pravi razliku na najvišem nivou – sigurnosti u vođenju igre.
U prethodnih pet utakmica, u kojima je crno-beli tim upisao tri pobede, uključujući i trijumf nad Crvenom zvezdom, Vašington nije "napravio" nijednu izgubljenu loptu. Poslednji put je u toj statističkoj koloni upisao grešku sredinom novembra, u tesnom porazu od Asvela, kada je jednom prilikom poklonio posed rivalu iz Vilerbana.
U tom periodu Partizan je u ofanzivnom smislu izgledao izuzetno stabilno, a pomenuti igrač je prosečno beležio 17 poena po meču, uz 1,8 skokova i 2,4 asistencije. Posebno se istakao šutem za tri poena – 11 pogodaka iz 26 pokušaja, što donosi odličnih 42 odsto uspešnosti i potvrđuje formu koja ga svrstava među najpouzdanije šutere tima ove sezone.
Statistika na nivou cele takmičarske godine dodatno naglašava njegov značaj. Za nešto više od 21 minuta po utakmici u proseku izgubi tek 1,1 loptu, što je učinak znatno bolji u poređenju sa mnogim organizatorima igre u Evroligi, koji za sličnu minutažu greše i dvostruko češće. Uz to, trenutno je najbolji strelac ekipe, ali i najprecizniji šuter za tri poena u sastavu šampiona Srbije i regiona.
Partizan će priliku da produži dobru seriju imati već u sredu, kada u Beogradskoj areni dočekuje Virtus (20.30), dok crno-bele u petak očekuje gostovanje Žalgirisu u okviru duplog evroligaškog kola.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Kapiten reprezentacije Srbije i košarkaš Los Anđele Klipersa Bogdan Bogdanović biće jedan od mentora na ovogodišnjem "Adidas Eurocampu", koji će od 5. do 7. juna biti održan u Trevizu.
Argentinski fudbaler Lionel Mesi priključio se nacionalnom timu u Kanzas Sitiju na pripremama za Svetsko prvenstvo, koje će biti održano od 11. juna do 19. jula u SAD, Kanadi i Meksiku.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
Partizan je u ovom periodu oslabljen neigranjem Dvejna Vašingtona, kojeg zbog povrede očekuje duža pauza, a uprkos tome, Amerikanac se našao u centru pažnje zbog promena van terena.
Plasman u četvrtfinale Rolan Garosa za Fonseku predstavlja veliki uspeh. Nakon Đokovića, pobedio je i Ruda. Bio je to spektakularan meč viđen pod svetlima reflektora "Šatrijea".
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Prvi put posle mnogo godina finale Košarkaške lige Srbije igra se bez večitih rivala. Spartak i FMP u Nišu odlučuju o novom šampionu Srbije u meču za istoriju.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Večiti rivali ostali bez finala KLS uprkos najvećim budžetima i to nema samo u Srbiji, nego i u regionu. Zašto su FMP, Spartak, Vlada Jovanović i domaći igrači pokazali da novac nije presudan za uspeh?
Komentari 20
Pogledaj komentare Pošalji komentar