Crno-beli i dalje pokušavaju da pronađu stabilnost nakon odlaska Željka Obradovića, pa duel sa Crvenom zvezdom dolazi kao potencijalna prekretnica u rezultatskom smislu i šansa da se sezona vrati u željeni tok.
Šef struke Mirko Ocokoljić suočava se sa zadatkom kakav do sada nije imao – da pripremi tim za meč protiv jedne od trenutno najboljih ekipa u eliti.
Situaciju dodatno komplikuje činjenica da na klupi rivala sedi Saša Obradović, trener čiji rad Ocokoljić izuzetno dobro poznaje jer mu je bio pomoćnik u Monaku. Zna koliko Obradović ulazi u svaki detalj pripreme, pa i sam pokušava da pronađe odgovore na nivo preciznosti koji ga očekuje.
Igrači su takođe u specifičnoj situaciji. Protiv Bajerna nisu dočekani onako kako su navikli, što je ostavilo mali talog neizvesnosti, ali je derbi posebna priča. I oni očekuju i nadaju se potpuno drugačijoj atmosferi i snažnoj podršci koja bi mogla da napravi razliku u kriznim trenucima na terenu.
Partizan ni ovog puta neće biti kompletan. Van stroja su Mika Murinen i Aleksej Pokuševski, kao i Karlik Džons koji već duže vreme ne trenira sa ekipom zbog povrede.
U poslednjem delu treninga, otvorenom za medije, najupadljiviji su bili Sterling Braun, Šejk Milton i Džabari Parker.
Milton i Parker ušli su u mini-šuterski obračun sa distance, a Parker je posebno privukao pažnju preciznošću. Ako prikaže makar deo onoga što je demonstrirao na treningu, mogao bi i konačno da povrati poverenje navijača.
Meč je zakazan za petak od 20.30 u Beogradskoj areni. Iz kluba je upućen apel navijačima, posebno onima koji će biti na južnoj tribini, da dođu ranije zbog postavljenih češljeva i pojačane kontrole na ulazu.
U borbi za treće mesto na ANGT turniru "Marko Ivković" u Beogradu, mladi košarkaši KK Partizan doživeli su ubedljiv poraz od ekipe Next Gen Belgrade rezultatom 93:45.
Partizan je u ovom periodu oslabljen neigranjem Dvejna Vašingtona, kojeg zbog povrede očekuje duža pauza, a uprkos tome, Amerikanac se našao u centru pažnje zbog promena van terena.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Iako Apple važi za jednu od najbezbednijih tvrđava u svetu tehnologije, novi izveštaji sugerišu da su hakeri pronašli novi način da "provale" u određene iPhone modele.
Iako su Microsoft i Google odavno digli ruke od starijih verzija Windows operativnih sistema, kompanija Mozilla odlučila je da pruži ruku spasa onima koji se još uvek ne odriču "sedmice" i "osmice".
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar