Crno-beli su tako zabeležili i šesti poraz u sedam poslednjih utakmica u kontinentalnom takmičenju, dok je jedini trijumf stigao posle neizvesne završnice protiv Monaka.
Veliki udeo u tome je na ovom susretu imao Mikael Jantunen, koji je odigrao svoj najbolji meč na ovom susretu. Finski reprezentativac je ubacio 19 poena (4/5 za tri) i imao tri skoka za 25 minuta na parketu.
Evroliga, 12. kolo
Partizan – Fenerbahče 87:99 (11:24, 28:32, 29:19, 19:24) Hala: Beogradska dvorana Sudije: Mehdi Difala, Emilio Peres i Amit Balak
Vejd Boldvin je meč završio sa 15 poena i osam asistencija, Tarik Biberović sa 14, a Bonzi Kolson sa 12. Dvocifren je bio još i Nikolo Meli, koji je osim 11 poena učinku dodao šest skokova i četiri uspešna dodavanja za koš.
Kod protivnika je najbolji bio Sterling Braun sa 27 poena i po tri skoka i asistencije. Tajrik Džons ga je pratio sa 18 poena, Šejk Milton sa 13, a Dvejn Vašington sa 11.
Sofascore
Katastrofalno su izabranici Željka Obradovića ušli u ovaj susret. Gosti su ga otvorili serijom od čak 14:0! Igra domaćina su u tim trenucima najbolje oslikala dva vezana promašena slobodna bacanja Nika Kalatesa – lopta nikako nije htela da uđe.
Već tada se činilo da je kasno za bilo kakav povratak. Tokom uvodnih 10 minuta turski predstavnik je imao ogromnih +18 (6:24), od kada kreće serija 12:3 Partizana za povratak na jednocifren zaostatak, ali ne i više od toga.
Opustili su se na defanzivnom kraju, ostavli previše otvorenih trojki, pre svih Jantunenu, što je Jasikevčusov tim itekako znao da kazni šutirajuću 9/13 sa distance tokom prvih 20 minuta.
Pauza je dobro došla igračima Partizana, koji su tokom odmora morali da smisle kako da nadoknade zaostatak od 17 poena. S obzirom na viđeno u nastavku, razmišljali su u dobrom pravcu kako su treći deo igre dobili sa 29:19 i u završnu četvrtinu ušli sa zaostatkom od svega sedam poena – najmanjim do tog trenutka od kako se protivnik odvojio.
Krenuo je Partizan da pogađa spot-ap trojke, iz čega je došla rasterećenija igra u napadu i bolja odbrana, te njihov najbolji period na ovom susretu koji bi trebalo da predstavlja "pelcer" pred nastavak sezone.
Baš kao što se Jantunenov "primio" kod igrača Fenerbahčea, pre svih Nikole Melija koji je u poslednjoj deonici iz dva brza napada vezao dve trojke, vratio prednost na dvocifrenu (72:84) i stavio tačku na meč.
Fenerbahče je trijumfom u "Beogradskoj areni" vezao četvrtu pobedu u Evroligi, a sedmu posle 12 mečeva. U narednoj rundi dočekuju Virtus čime će završiti sa novembarskim obavezama u elitnom takmičenju.
Partizan je na skoru 4-8 pred gostovanje u Atini ekipi Panatinaikosa u utorak (20.15).
Fudbaleri Galatasaraja igraće u osmini finala Lige šampiona, pošto su uspeli da eliminišu Juventus posle produžetaka u izuzetnom trileru u Torinu – 3:2.
Vaterpolista Radničkog iz Kragujevca Nikola Dedović izjavio je pred utakmicu 12. kola Regionalne lige da njegova ekipa mora da bude koncentrisana i oprezna kako bi pobedila Primorac.
Bivši drugi pik NBA drafta Lonzo Bol i dalje je bez angažmana nakon što je najpre trejdovan iz Klivlend Kavalirsa u Jutu Džez, a potom i otpušten početkom meseca.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Vaterpolista Radničkog iz Kragujevca Nikola Dedović izjavio je pred utakmicu 12. kola Regionalne lige da njegova ekipa mora da bude koncentrisana i oprezna kako bi pobedila Primorac.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
Nemački automobilski gigant BMW nalazi se u završnoj fazi pregovora sa Evropskom komisijom oko izuzeća od carina na električna vozila koja ovaj koncern proizvodi u Kini.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar