Nova vest
b92
Košarka 5

14.11.2025.

19:05

Dubai srušio Žalgiris – Avramović blistao, Kabengele dominirao

Košarkaši Dubaija su savladali Žalgiris 95:89 na svom terenu, u okviru 11. kola Evrolige.

Autor:B92.sport

B92.sport
Dubai srušio Žalgiris – Avramović blistao, Kabengele dominirao
ABA/Dubai Basketball

Žalgiris je bolje ušao u meč, ali je Dubai došao do preokreta u drugom poluvremenu i upisao pobedu.

Gosti iz Kaunasa su dobro otvorili utakmicu i posle prve četvrtine došli do dvocifrene prednosti (34:24).

Dubai je uspeo do poluvremena da se vrati u meč, a potom u drugoj četvrtini, koju je dobio 28:16 dođe do preokreta.

Domaći tim je tokom poslednjeg kvartala vodio i sa +13, ali Žalgiris u završnici prišao na dva poseda zaostatka (90:84). Prišao je na posed zaostatka Žalgiris, ali je Dubai uspeo sa linije penala da rutinski privede meč kraju.

Dubai je do pobede predvodio Mfiondu Kabengele sa 21 poenom i 10 skokova, pratio ga je Aleksa Avramović sa 16 poena i šest asistencija, dvocifren je bio i drugi srpski reprezentativac Filip Petrušev sa 14 poena i pet skokova.

Dvocifren je bio i Dvejn Bejkon sa 12 poena, pet skokova i jednom asistencijom.

Kod Žalgirisa se istakao Azulas Tubelis sa 22 poena i četiri skoka, pratio ga je Silvejn Fransisko sa 15 poena, četiri skoka i devet asistencija, Dejvidas Sirvidis je upisao 12 poena uz po tri skoka i asistencije.

Dvocifreni su bili još Arnas Butkevičius sa 11 poena, sedam skokova i šest asistencija i Mozes Rajt sa 10 poena.

Dubai je upisao drugu pobedu u nizu, dok je Žalgiris zabeležio i drugi poraz u duplom kolu Evrolige. 

Žalgiris se trenutno nalazi na trećem mestu elitnog takmičenja sa skorom 7-3, dok je Dubai 15. sa 5-6.

U nastavku Dubai gostuje Panatinaikosu, dok Žalgiris putuje u Madrid na megdan Realu.

Evroliga, 11. kolo

Četvrtak:
Crvena zvezda – Monako 91:79
Fenerbahče – Hapoel 74:68
Pariz – Valensija 90:86
Real Madrid – Panatinaikos 77:87
Makabi – Baskonija 89:83

Petak:
Dubai – Žalgiris 95:89
Efes – Bajern u toku...
20.00 Asvel – Partizan
20.30 Barselona – Virtus
20.30 Olimpija – Olimpijakos

Podeli:

loader

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Pornhub upozorio korisnike

Pornhub je upozorio korisnike da bi mogli biti direktno kontaktirani od strane sajber kriminalaca nakon nedavnog bezbednosnog incidenta koji je pogodio Pornhub Premium naloge.

B92.net

10:21

18 h

Računari

Google CC: Mejlovi nikad nisu bili pregledniji

Američka tehnološka kompanija Google pokrenula je eksperimentalnog AI asistenta za produktivnost zasnovanog na mejlu, nazvanog CC, koji treba da korisnicima uštedi vreme i istovremeno podstakne češće korišćenje Google servisa.

Tanjug

9:16

19 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu