Kakvu magiju je Saša Obradović bacio na svoj tim od povratka na klupu crveno-belih vredi ispitati, pošto ovaj tim već dve nedelje igra skoro pa savršeno.
To je pokazano i u duelu sedmog kola Evrolige protiv ASVEL-a, koji je Zvezda rešila u svoju korist bez ikakvih problema.
Obradovićevi izabranici leteli su po terenu, bili prisutni i hitri u svakoj kontri, a u odbrani dovoljno dobri i naelektrisani da anuliraju sve ASVEL-ove najveće adute.
Na kraju "samo" 14 razlike. Kažemo samo, jer je realan odnos snaga na terenu tokom 40 minuta verovatno bio i za više.
🟢Čima Moneke – kakva partija, na obe strane terena! Sve je radio Nigerijac, na kraju završivši sa indeksom od 35 uz 9/10 iz igre! Sjajan u napadu, odbrani, skoku, dizanju navijača... Ma, 10/10 partija.
🟢 Nikola Kalinić – nije džabe rekao trener Obradović da je Kalinić veoma važan igrač za ovu ekipu. Švajcarski nož, univerzalni šraf koji je tu da reši svaki problem koji postoji. Ne ističe se toliko često na oko ove sezone, ali verujte – "radi pos'o". Tako je bilo i sinoć.
🟢Donatas Motejunas – isto što i Kalinić, samo na malo drugačiji način. Litvanac je statistički bio fenomenalan u prošlom meču, a protiv ASVEL-a i ne toliko. I pored toga ide mu zeleno svetlo, a jasno vam je kada neko ko ima četiri poena, 0 skokova i asistencija i dve ukradene lopte ima +/- od +11 o čemu se tu radi. Nije sve u statistici.
🟢 Kodi Miler-Mekintajer – kao i protiv Reala, vukao je Kodi Zvezdu kada su se saigrači najviše mučili. Imao je u ostatku utakmice neke propuste, dešava mu se prečesto ove sezone da zaspi u odbrani, ali sve u svemu – jedan od najzaslužnijih za pobedu protiv Francuza.
🟢Stefan Miljenović – uzimajući u obzir neiskustvo i ulogu, Miljenović još jednom pokazuje da svaki minut na terenu zaslužuje. Dajemo mu zeleno ne zato što je odigrao preterano spektakularno, već jer je odigrao tačno ono što se od njega tražilo.
🟢🟡 Ognjen Dobrić – i dalje popularni Šegi traži formu i ulazak u ritam, ali ovo mu je bila definitivno najbolja utakmica od povratka na teren. Tri pogođene trojke, dobre odbrane, pa i spuštanje Monekea na zemlju kada su ga navijači malo previše poneli.
🟢🟡Semi Odželej – dobar partija Odželeja. Jasno je da se još traži i da Obradović i dalje nije uspeo da ga u potpunosti uklopi u tim u tom smislu da se tačno u svakom trenutku zna šta on donosi i na koji način se na njega računa. Ali se mimo toga solidno snalazi.
🟡 Ebuka Izundu – nije Izundu uradio Bog zna šta sinoć, ali nije ni odmagao. Korektna partija, nit gore nit dole.
🟡 Dejan Davidovac – pogledati pod: Ebuka Izundu.
🔴 Jago dos Santos – nije Brazilac "kriv" što mora da igra 21 minut u Evroligi. Došao je da pomogne nakon što je precrtan od strane kluba i to nikome nije zamerio ni trunku. Ali, jednostavno – njegovi minuti na parketu su... Za svaki zab orav.
🔴 Uroš Plavšić – utisak je kao da je jednom nogom već na izlaznim vratima Crvene zvezde.
🟢 Saša Obradović – kada nekoj petorci ide, drži je u igri. Menja kada treba da menja. Mismečevi se pronalaze kako ih je nacrtao. Hemija je fenomenalna. Tajm-auti dolaze kao poručeni, a ne kao ishitrene reakcije. Ovaj meč, kao i prethodni, su masterclass Saše Obradovića. Ali, najveći izazovi tek dolaze.
Sofascore
Može li Zvezda ovako doveka?
Pred Zvezdom je prekretnica iz dva razloga: Prvo, uskoro očekujemo debi Džereda Batlera, Devonte Grejem bi trebalo da se oporavi, šuška se i o povratku Džoela Bolomboja (ne baš toliko brzo, doduše)...
Ako na ovakvu ekipu budu dodati takvi igrači, a oni budu igrali onako kako se očekuje, bukvalno je nebo granica.
Sa druge strane, crveno-beli su imali raspored iz snova, pa posle "gostovanja" Makabiju slede izuzetno zahtevniji mečevi koji će biti pravi test Saši Obradoviću i njegovim izabranicima.
Ako se u obzir uzme samo igra – 5. novembra u "Areni" Panatinaikos će biti apsolutni autsajder. Ali, otom-potom...
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Francuskinja Osean Mišlon osvojila je zlatnu medalju u trci na 12,5 kilometara grupni start u bijatlonu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Panatinaikos je klub sa najvećim igračkim budžetom u Evroligi za sezonu 2025/26, dok je Crvena zvezda na osmom, a Partizan na devetom mestu, piše "Basket News".
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
Francuskinja Osean Mišlon osvojila je zlatnu medalju u trci na 12,5 kilometara grupni start u bijatlonu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
Prezime Materaci decenijama je bilo sinonim za italijanski fudbal i slavnu 2006. godinu. Ipak, nova generacija donosi drugačiju sportsku priču, onu koja povezuje Italiju i Srbiju.
Eliminacija Partizana u polufinalu Kupa Radivoja Koraća ostavila je mnogo otvorenih pitanja, a jedno od najupadljivijih tiče se partije Sterlinga Brauna.
Otkriven je sofisticirani zlonamerni softver koji je duboko integrisan u operativni sistem određenih Android uređaja, ali i u aplikacijama na zvaničnoj Google Play prodavnici.
Nakon godina nezadovoljstva korisnika, bivši visoki zvaničnik Microsofta podelio je detalje o unutrašnjim sukobima u kompaniji oko jedne od najkontroverznijih odluka u dizajnu Windowsa 11.
Tokom 2025. godine, Google je sprečio objavljivanje više od 1,75 miliona aplikacija koje su kršile pravila, za šta je u velikoj meri zaslužna veštačka inteligencija.
Komentari 15
Pogledaj komentare Pošalji komentar