Crno-beli košarkaši kao gosti igraće protiv izrealske ekipe u 7. kolu Evrolige (19.00), a mesto borbe biće u višenamenskoj dvorani u Sofiji.
Ekipa Dimitrisa Itudis zbog ratnih sukoba ove sezone mečeve evroligškog takmičenja igra u Sofiji, za razliku od minule godine, kada su domaćini u Evrokupu bili takođe u Bugarskoj, samo u Samokovu.
"Kada vidite osam hiljada ljudi u publici… Čestitam i bugarskoj publici koja je došla da nas podrži. To nam mnogo znači. Ti navijači nisu svi iz Izraela, to je velika stvar, osećali smo se sjajno. Imali smo mnogo prijatelja iz Bugarske i Grčke. Za nas je veoma važno gostoprimstvo koje osećamo u Sofiji, zaista se osećamo kao kod kuće. Nije isto kao igrati u Tel Avivu, ali tokom ove dve godine, otkako igramo u Samokovu i sada u Sofiji, osećamo se veoma dobrodošlo", rekao je Dimitris Itudis, trener Hapoela, posle prvog evroligaškog meča odigranog u ovoj dvorani.
Partizan će tako biti prvi od poslednja tri tima koji će Hapoel dočekati u Areni 8888, jer je Evroliga donela odluku da se od 1. decembra izrealski timovi vrate u matičnu zemlju i da tamo opet budu domaćin, zbog primirja koje su potpisali Izrael i Palestina.
Arena 8888 slovi za sportski i kulturni biser Bugarske, a nalazi se u srcu bugarske prestonice, u naselju Slatina.
Jedna od najsavremenijih dvorana u jugoistočnoj Evropi, otvorena je u julu 2011. godine i ubrzo je postala simbol savremene sportske i kulturne infrastrukture u Bugarskoj.
Ranije poznata kao Arena Armec, dvorana je 2022. godine promenila ime nakon što je prekinut sponzorski ugovor sa istoimenom osiguravajućom kompanijom.
Danas je pod novim imenom prepoznatljiva kao centralno mesto velikih sportskih događaja, koncerata i spektakala.
Projektovana je kao multifunkcionalna hala sposobna da ugosti više od 30 različitih sportova – od košarke, odbojke i rukometa, do boksa, tenisa, dizanja tegova, mačevanja i gimnastike.
B92.sport/Dejana Popović
Standardni kapacitet hale iznosi 12.373 sedišta, dok se za koncerte i velike manifestacije broj posetilaca može povećati do impresivnih 17.906.
U sklopu dvorane nalazi se i trening sala, 11 liftova, 202 toaleta, devet garderoba i 16 zona za osveženje.
Mislio se i na novinare, a pa je tako za predstavnike medija obezbeđeno 96 mesta sa odličnim pregledom terena.
Glavni projektant dvorane bio je arhitekta Žeko Tilev, temelji su postavljeni 2009. godine, a radovi su završeni za svega 18 meseci.
Arena ima 75 izlaza, što omogućava brzu evakuaciju i maksimalnu sigurnost gledalaca čak i pri punom kapacitetu.
Mesto gde je Đoković napravio šou zbog "Luda po tebe"
Novak wants to get married? 😇
No, he just wants something for the soul! 🎶😍
And no DJ playlist can stop him from having fun and having fun with the audience! Bravo Nole, make everyone dance! 😂🕺🏻❤️pic.twitter.com/pC2kNfx2qc— ᖴᖇᗩᑎI ® (@frani2312) September 18, 2024
Od svog otvaranja, Arena 8888 bila je domaćin brojnih prestižnih događaja.
U njoj su održani Evropsko prvenstvo u tekvondou, teniski turnir ATP Sofija Open, kao i spektakularni koncerti svetskih zvezda, a od ove godine postala je poznata i kao dom košarkaša Hapoela.
Zahvaljujući svojoj fleksibilnosti, pod dvorane može da se prilagodi novom sportu ili događaju u roku od svega 24 sata, što omogućava dinamičan raspored tokom cele godine.
B92.sport/Dejana Popović
Pre nešto više od godinu dana, 17. septembra 2024. godine, u Areni 8888 održan je humanitarni meč između srpskog tenisera Novaka Đokovića i Bugarina Grigora Dimitrova.
Bio je to Đokovićev prvi nastup na terenu u Bugarskoj, događaj je privukao veliku pažnju javnosti, a ovaj egzibicioni susret bio je i Đokovićev način da se simbolično izvini zbog kontroverznog Adria Toura iz 2020. godine, na kojem su Dimitrov i još neki igrači bili pozitivni na COVID-19.
U prepunoj dvorani u Sofiji, Dimitrov je na kraju pobedio u veoma kvalitetnom meču punom atraktivnih poteza i neobičnih poena, rezultatom 6:4, 2:6, 10:5, na oduševljenje domaće publike.
Ono što se pamti još pamti sa ovg događaja jeste i šou koji se Srbin napravio zbog popularne bugarske pesme "Luda po tebe".
Đoković je od di-džeja u dvorani zatražio da pusti pominjanu pesmu, ali je on odbio zahtev, rekavši da je nema u svojoj plejlisti.
Izvor: b92.sport/DP
"Di-džej, dva sata sam na terenu nijednom nisi pustio 'Luda po tebe', tri dana se spremam. Bratko, moraće to bolje ubuduće", rekao je Đoković tada momku zaduženom za puštanje muzike.
Nakon toga krenuo sam da peva pesmu, na opšte oduševljenje publike na tribinama, koja ga je podržala, a snimak tog dešavanja zapalio je društvene mreže.
Đoković je poneo lepe uspomene iz ove dvorane, a u sredu veče videćemo kakve će sreće biti Partizan i da li će po lepom pamtiti Arenu 8888.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
Verovali li ne, za posao profesionalnog igrača u Saudijskoj Arabji moguće je prijaviti se i preko specijalizovane platforme za pronalaženje posla fudbalera.
Derbi druge faze Evropskog prvenstva u Beogradu između Srbije i Mađarske (15:14) bio je sve ono što vaterpolo u svom najboljem izdanju jeste – fizički zahtevan, taktički bogat, neizvestan do poslednjeg napada.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Baterija je večita boljka kod iPhone uređaja, naročito nakon što ga koristite neko vreme - zbog toga je svaki savet kako da vam ostane koji procenat više dragocen.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar