Crveno-beli u utorak od 19.00 dočekuju Asvel u meču u kom će srpski predstavnik tražiti nastavak pobedničkog niza.
"Biće teška utakmica. Sezona je u povoju, timovi i igrači se umaraju, tela kreću da vas bole. Nedostaje nam nekoliko igrača, siguran sam da ni oni moraju čitav roster. Pričao sam sa momcima, ovo su utakmice u kojima moramo da pobedimo. Moramo da sačuvamo domaći teren. Ako želimo u plej-of, moramo to da uradimo", rekao je Motiejunas.
Da li je lakše spremiti se za Asvel ili Real?
"Lakše je spremiti se za Real, ne treba vam dodatna motivacija. Trener je lepo rekao da nismo podcenili Megu, to je ključ. Tu košarku moramo da igramo. Najvažnije je da pobeđujemo", dodao je litvanski centar.
Tim prolazi kroz probleme sa povredama, da li je sada prilika da se ujedine?
"Baš tako. Meni ovo pokazuje ko smo kao tim. Što je teže, više treba da se borimo. To je moj pristup, verujem da će saigrači pratiti", jasan je Donatas.
Šta moraju da urade protiv Asvela?
"Igraju brzo, imaju dobre šutere. Najvažnije je da zaustavimo njihove kreatore i usporimo igru. Fizički smo jači od njih", zaključio je Motiejunas.
Američka skijaška legenda Lindzi Von doživela je težak pad u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini, a prema rečima francuskih stručnjaka, primarni cilj sada je spasavanje noge.
Кošarkaški savez Srbije oglasio se saopštenjem posle saznanja da će dva odložena meča KLS biti zakazana u terminu odigravanja završnog turnira Kupa Radivoja Koraća u Nišu (18-21. februar).
Košarkaši Partizana su upisali pobedu nad ekipom Dubaija u 18. kolu ABA lige rezultatom 86:76. Ipak, ovaj trijumf nije bio dovoljan crno-belima da zauzmu prvo mesto na tabeli pred Top 8 fazu.
Košarkaš Crvene zvezde Donatas Motiejunas našao se u centru pažnje nakon utakmice Evrolige u Kaunasu, gde su ga navijači Žalgirisa dočekali zvižducima i porukom sa tribina.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Real Madrida u meču 28. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu.
Javnost je nedavno potresla vest o smrti teniserke Tatjane Ječmenice, a prema navodima medija stradala je kada je njen automobil udario šleper na auto-putu.
Svaki treći Nemac smatra da bi njihova zemlja trebalo da dozvoli veštačkoj inteligenciji da donosi odluke o životu ili smrti na bojnom polju, pokazali su rezultati najnovije ankete portala Politiko.
Kineski modeli veštačke inteligencije, koji se sve više usvajaju širom sveta, šire narative i stavove naklonjene Pekingu, sugeriše se u dva izveštaja objavljena ove nedelje koje prenosi Aksios.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar