Željko Obradović otkrio: "Razgovarao sam sa Murinenom – radi se o detetu"
Trener Partizana Željko Obradović je govorio o Miki Murinenu od koga se mnogo očekuje, ali je činjenica da mu je potrebno vreme.
Izvor: Sport Klub
Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Mladi finski talenat Mika Murinen privukao je pažnju evropske javnosti još na Evrobasketu, gde je svojom smelošću i fizičkim potencijalom najavio veliku karijeru.
Ipak, u Partizanu ga čeka sasvim drugačija stvarnost – realnost seniorske košarke pod vođstvom Željka Obradovića, trenera koji od njega ne traži čuda, već – strpljenje.
Murinen, poznat po nadimku "mršavi Isus", odlučio je da karijeru gradi u Evropi umesto da ode na američki koledž. Beograd je izabrao upravo zbog prilike da uči od najtrofejnijeg trenera kontinenta.
"Ovde ću se bolje pripremiti za koledž i NBA ligu. Imam najboljeg trenera svih vremena i sjajne saigrače. Glavni cilj mi je da učim i napredujem", poručio je Murinen na svom predstavljanju.
Njegov proces prilagođavanja, međutim, nije jednostavan. Prvi minuti u Evroligi doneli su mu i prve lekcije – greške protiv Reala i skromnu ulogu u narednim utakmicama. Upravo zato Obradović insistira da javnost razume kroz šta njegov mladi igrač prolazi.
"Radi se o detetu. To moramo da znamo, igrao je srednju školu i ovde je totalno druga košarka. Strpljenje je najvažnije, ja razgovaram sa njim, puno pričam. Razgovaraju i ovi ostali iskusniji igrači, treba mu pomoći kao svakom mladom igraču", istakao je Obradović za Sport Klub.
Trener Partizana naglašava da je mladim igračima često teško da se izbore sa spoljnim uticajima i pritiskom koji dolazi uz veliku pažnju.
"Sve to što utiče na njega – privatan život, društvene mreže... Ja sam imao razgovor sa njim da ja nemam ništa protiv toga, ali da njegov fokus treba da bude na teren i košarku. Mislim da je on dečko koji to shvata i što pre to shvati, biće mu lakše".
Sezona je duga, a pred Murinenom su meseci u kojima će se videti koliko može da nauči i koliko brzo može da se prilagodi zahtevima evropskog nivoa.
Vaterpolisti Srbije su izgubili od selekcije Crne Gore u poslednjem meču druge faze Evropskog prvenstva rezultatom 13:15. Ovaj poraz ne znači ništa za "delfine" s obzirom na to da su već kao prvoplasirani iz grupe E obezbedili polufinale.
Crnogorski fudbaler, Milutin Osmajić ponovo je u centru pažnje na Ostrvu, nakon što je sinoć, u duelu Prestona i Hala u 28. kolu Čempionšipa, dobio crveni karton.
Novi košarkaš Partizana Mika Murinen dao je prvi veliki intervju po dolasku među crno-bele, u kom je između ostalog rekao da jedva čeka da izađe na teren.
Crnogorski fudbaler, Milutin Osmajić ponovo je u centru pažnje na Ostrvu, nakon što je sinoć, u duelu Prestona i Hala u 28. kolu Čempionšipa, dobio crveni karton.
Derbi druge faze Evropskog prvenstva u Beogradu između Srbije i Mađarske (15:14) bio je sve ono što vaterpolo u svom najboljem izdanju jeste – fizički zahtevan, taktički bogat, neizvestan do poslednjeg napada.
U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka, daleko od savršenstva, tim Saše Obradovića je u ključnim momentima pokazao mentalnu čvrstinu i velikom borbom došao do pobede.
Instagram testira promenu koja bi mogla iz korena da izmeni način na koji koristimo ovu aplikaciju. Fokus više nije na broju pratilaca, već na onome što Meta naziva "stvarnim vezama".
Ako ne možete da se odlučite između Sony, Microsoft ili Nintendo tabora, jedna kineska jutjuberka ima rešenje koje će vas oduševiti, pod uslovom da ste vešti sa lemilicom.
Baterija je večita boljka kod iPhone uređaja, naročito nakon što ga koristite neko vreme - zbog toga je svaki savet kako da vam ostane koji procenat više dragocen.
Komentari 86
Pogledaj komentare Pošalji komentar