Košarkaši Crvene zvezde su savladali Baskoniju sa 90:72 na svom parketu, u okviru šestog kola Evrolige.
Zvezda je dobro otvorila meč, ali je popustila u završnici prve četvrtine, potom u drugoj izgubila prednost i na poluvreme otišla sa -3 (43:40). Igra crveno-belih je izgledala dosta neorganizovano, mnogo isforsiranih akcija, koje su se završavale i nerezonskim šutevima.
Presudna je bila treća četvrtina, gde su izabranici Saše Obradovića "zategli" odbranu, a onda posle tri minuta napravili seriju 17:2 i totalno preokrenuli tok meča. Jedan od igrača koji su se istakli u tom periodu bio je Donatas Motiejunas sa odličnom igrom u reketu, a upisao je i šest poena.
U poslednjem kvartalu crveno-beli su rutinski priveli meč kraju i upisali još jednu ubedljivu pobedu.
Zvezda je na ovom meču dobro šutirala za tri poena, nekih 40 odsto (10/25), a prevagu su donela i slobodna bacanja, koja su crveno-beli pogodili 22/27.
Kada su ostali statistički parametri u pitanju, timovi su bili gotovo izjednačeni.
Kodi, Nvora i Kalinić lideri
🟢 Kodi Miler-Mekintajer – Bio je jedan od lidera ekipe, kada je tim trebao poene, on je jednostavno "isporučio". Posebno se ističe njegov šut za tri poena na ovom meču 4/9. Upisao je 20 poena, bio najefikasniji na meču, ali je u nekim situacijama dosta forsirao u prvom poluvremenu. Iz utakmice u utakmicu igra sve bolju odbranu. Uspeo je i dva puta da oduzme rivalu loptu, kao i da zabeleži dva skoka pod svojim košem. Dobro je kontrolisao igru. Drugi najbolji igrač u timu po indeksu korisnosti – 21. Sve u svemu, odličan nastup.
🟢Nikola Kalinić – Dao je ogroman doprinos na parketu. Ne ističe ga za džabe trener Saša Obradović kao lidera ekipe. Tu je da poveže redove, odlično vidi igru. Dobro je odigrao u napadu, upisao je 12 poena uz 4/7 šut iz igre. Zabeležio je četiri skoka i dve ukradene lopte. U nekim trenucima nije donosio najbolje odluke, što govori da je tri puta izgubio loptu. To može da se zanemari, s obzirom da je u svim drugim segmentima igre briljirao.
🟢Džordan Nvora – Zvezdino glavno "oružije" u napadu. Pogađao je iz svih pozicija, veoma su teško košarkaši Baskonije izlazili na kraj sa njim. Lako je pogađao preko igrača, pod kontaktom, van balansa. Upisao je 19 poena (6/11 iz igre). Pored toga, odigrao je solidnu odbranu, a treba napomenuti da je uspeo da skupi i sedam skokova, šest asistencija i po jednu blokadu i ukradenu loptu. Imao je i nekoliko grešaka, kao što su četiri izgubljene lopte. Svakako sem toga, odlična partija, najbolji igrač na parketu sa najvećim indeskom korisnosti – 26.
Motiejunas "x" faktor
🟢 Donatas Motiejunas – Ne vidi se mnogo njegov doprinos kroz statistiku, osam poena uz četiri skoka i tri asistencije, što je solidno. Veoma je bio bitan da se poveže igra, da se raširi kada je potrebno. "Zaključao" je reket kada je na parketu. Njegovi minuti u trećoj četvrtini su doneli prevagu u Zvezdinu korist. Iznudio je nekoliko faula u napadu.
🟡🟢 Čima Moneke – Odradio je dobar posao pod košem – 8 defanzivnih skokova, što znači da je smanjio broj "drugih šansi" za Baskoniju i pomogao timu da kontroliše reket. Dobro je odigrao i u napadu, ubacio je 12 poena. Bez izgubljene lopte, jedna asistencija. Dobra partija Zvezdinog krilnog centra.
Srdjan Stevanovic/Starsport
🟡 Jago dos Santos – Loše je ušao u meč, već u prvom napadu nije uspeo da prevede loptu preko pola. Ni igra crveno-belih nije izgledala lepršavao kada je on organizovao. Ipak, u nekim momentima kada je bilo potrebno pogađao je. Završio je meč sa dvocifrenim učinkom, odnosno 10 poena uz šut iz igre (3/5). Upisao je jedan skok, ali ni jednu asistenciju.
🟡 Semi Odželej – Iako nije imao poene, Odželej je odradio važan posao na parketu. Dobar je bio u odbrani, uhvatio je četiri skoka, dobro se pozicionirao u reketu. Imao je energetski doprinos, koji je bio važan za timsku infrastrukturu.
🟡 Dejan Davidovac – Dobro je iskoristio dobijenu minutažu – dve asistencije, dva skoka, jedna ukradena lopta, upisao se čak i u strelce (2 poena). Solidna odbrana, koristan kao igrač koji ulazi i drži nivo – u ovom meču nije briljirao, ali nije ni "presedan" – odradio je svoj posao.
🟡 Ebuka Izundu – Doprineo je energijom, dosta je igrao od lopte, zbog toga nije uspeo da se upiše u strelce. Upisao je tri skoka i jednu ukradenu loptu za 11 minuta na parketu. Dobar u odbrani.
Ognjen Dobrić – Tek je izašao iz povrede, na parketu je proveo oko osam i po minuta, upisao je četiri poena uz jedan skok. Za sada nije pronašao ritam, videćemo kako će da se uklopi u igru Saše Obradovića.
Stefan Miljenović – Kratko na parketu, za dva i po minuta u završnici meča je upisao tri poena.
luka milosavljevic/starsport
🟢 Saša Obradović – Ekipa mu nije izgledala kako je on zamislio u prvom poluvremenu, što je i potvrdio na konferenciji. Ipak, uspeo je da im pronađe "žicu" u drugom. Posložio ih je i uspeo da ih trgne, što je rezultiralo ubedljivom pobedom. Takođe, njegova ekipa je odigrala odličnu odbranu. Treća uzastopna pobeda, a ono što je zaimljivo, protivnici postižu ispod 80 poena.
Crvena zvezda se trenutno nalazi na četvrtom mestu Evrolige sa četiri pobede i dva poraza. Bio je ovo četvrti trijumf u nizu.
U nastavku takmičenja, crveno-bele očekuje duplo kolo, prvo u utorak 28. oktobra dočekuju Asvel iz Vilerbana, a potom u četvrtak gostuju ekipi Makabija iz Tel Aviva, ali meč će biti odigran u hali "Aleksandar Nikolić".
Fudbalski klub Larn reagovao je nakon što se tokom utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Crvene zvezde na tribinama stadiona "Inver Park" pojavila zastava sa natpisom "Kosovo je Srbija".
Poznati francuski trener Patrik Muratoglu stao je u odbranu Novaka Đokovića i poručio da Srbin i sa 39 godina može da pobeđuje najbolje zahvaljujući vrhunskom teniskom znanju i mentalnoj snazi.
Andrea Pirlo mogao bi uskoro da postane selektor Italije, ali je već izazvao buru u javnosti. Italijanski mediji kritikuju njegovu saradnju sa ruskom kladionicom Fonbet.
Kentevijus Koldvel-Poup nalazi se na putu ka novom poglavlju u karijeri, a prema informacijama NBA insajdera Krisa Hejnsa, iskusni bek planira da potpiše za Filadelfija Seventisikserse.
Mario Hezonja mogao bi ovog leta da se vrati u NBA ligu, a prema informacijama američkog ESPN-a za hrvatskog reprezentativca ozbiljno su zainteresovana dva tima – Klivlend Kavalirsi i Golden Stejt Voriorsi.
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Luka Milivojević smatra da crveno-beli imaju kvalitet za visok plasman u Ligi šampiona, ali upozorava na veliki disbalans u srpskom fudbalu.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Poraz Crvene zvezde od Real Madrida (103:82) najbolje se objašnjava kroz timsku statistiku koja na prvi pogled deluje solidno, ali u suštini otkriva ozbiljne probleme u igri.
Poznati francuski trener Patrik Muratoglu stao je u odbranu Novaka Đokovića i poručio da Srbin i sa 39 godina može da pobeđuje najbolje zahvaljujući vrhunskom teniskom znanju i mentalnoj snazi.
Andrea Pirlo mogao bi uskoro da postane selektor Italije, ali je već izazvao buru u javnosti. Italijanski mediji kritikuju njegovu saradnju sa ruskom kladionicom Fonbet.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
Ford i kineski Geely Auto postigli su dogovor o osnivanju zajedničkog proizvodnog preduzeća u Fordovoj fabrici u Valensiji, gde će od 2028. godine proizvoditi novu generaciju vozila namenjenih evropskom tržištu.
MG je predstavio novu fastback limuzinu MG 07, koja će biti dostupna u električnoj i plug-in hibridnoj verziji. Početna cena na domaćem, kineskom tržištu iznosi oko 20.000 evra.
Mercedes će 29. jula zvanično predstaviti potpuno novu, treću generaciju modela GLA, jednog od svojih najprodavanijih SUV vozila. Novi GLA nastavlja borbu sa rivalima kao što su BMW X1 i Audi Q3, ali donosi i inovacije.
Google menja politiku skladištenja i počinje da ubraja sve Android rezervne kopije (SMS, pozive i podešavanja) u prostor Google naloga. Korisnici imaju 45 dana da prilagode memoriju pre pauziranja bekapa.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar