Senzacionalna pobeda Makabija u Beogradu obeležila je početak 6. kola Evrolige i "Ponos Izraela" je košem Tamira Blata u poslednjim sekundama odnela pobedu.
Najefikasniji je bio Loni Voker sa 27 poena od čega 20 u drugoj četvrtini, a imao je i 2 skoka i 4 asistencije, dok je Roman Sorkin postigao 21 poen uz 6 skokova i 3 asistencije, Ošej Briset je dodao 18, a heroj Tamir Blat 12 uz 2 skoka i 9 asistencija.
U redovima Reala, Hezonja je postigao 24 poena i imao 8 skokova i 3 asistencije, Fakundo Kampaco 14 poena i 5 asistencija, a Usman Garuba 12 poena i 2 skoka i Teo Maledon je još bio dvocifren sa 11 poena.
Sofascore
Real je odlično počeo utakmicu i poenima Hezonje i Maledona stigao do 5:0, a onda je Makabi poslao svoj odgovor i zahvaljujući Blatu i Vokeru poveo sa 8:5.
Usledila je serija gostiju od 12:2 jer se Trej Lajls razigrao, pa su prvi kvartal završili sa sjajnih +10 i vođstvom 27:17.
U drugoj četvrtini je Makabi ubacio neverovatnih 40 poena! Loni Voker je napravio seriju 13:0, sam, pogađao je i za tri i za dva i sa linije za slobodna bacanja i živeo ekipu iz Tel Aviva koja je povela 31:30.
Morao je Skariolo da reaguje tajm-autom, a onda su se priključili Sorkin i Briset, pa smo u poslednji minut druge četvrtine ušli sa 48:48.
Voker je pogodio novu trojku, pa je i Briset poentirao kada je ostao sam i šlag na torti je bila trojka Lonija Vokera uz zvuk sirene za 57:48 i +11 ekipe Makabija!
U trećoj četvrtini je Real opet bio bolji. Maledon i Hezonja su Makabiju napravili mnogo problema, pa domaćin u poslednja dva i po minuta nije postigao nijedan koš!
U tom periodu su Madriđani napravili seriju 9:0 i prišli na 76:74.
Pedja Milosavljevic / STARSPORT
Poentirao je Garuba odmah u prvom napadu četvrte deonice, a onda je Makabi napravio novu seriju i poveo sa 85:77, a odgovorili su Lajls, Tavares i Kampaco.
Problem za Real je bio kada je Tavares napravio peti faul i završio utakmicu, a Voker pogodio za 86:81 i onda važan koš pogađa Sorkin za 88:82.
Opet je Kampaco pronašao Lajlsa za lake poene, pa je posle dobre odbrane pogodio trojku u tranziciji za 88:87, a onda je Tamir Blat iznudio dva bacanja i pogodio samo jedno za 89:87 na minut do kraja utakmice.
Trej Lajls je nadmudrio Briseta i iznudio dva bacanja za novo izjednačenje, 89:89 i svoj naredni posed Makabi nije iskoristio nakon što je Loni Voker promašio flouter, pa je Maledon promašio ceo koš i sudije časte Real faulom od lopte koji su dosudili Tamiru Blatu nad Fakundom Kampacom.
Pedja Milosavljevic / STARSPORT
Tražio je proveru trener Oded Kataš i Uroš Obrknežević je samo potvrdio prvobitnu odluku pa je Kampaco dobio dva bacanja i pogodio oba za vođstvo Reala 91:89 i Makabi traži poslednji tajm-aut.
Loni Voker je imao šut za tri poena iz jako lepe akcije, ali je promašio šut i Hezonja hvata skok pa sa loptom pada u aut i Makabiju ostaje 8,9 sekundi za drugu šansu da izbore produžetak ili pobedu.
A tu šansu je Tamir Blat iskoristio! Trojka sa devet metara za 92:91 i ostavlja 4 sekunde na satu za Real, a posle tajm-auta Skariola su Madriđani odradili akciju za Hezonju koji je promašio pobedu i Makabi je srušio Real Madrid!
Veliki šok viđen je u Bolonji u poslednjem susretu 26. kola Evrolige, pošto je "fenjeraš" Asvel napravio ogromno iznenađenje i savladao Virtus rezultatom 80:70.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Uredbu o uslovima i načinu sprovođenja subvencionisane kupovine novih električnih vozila, a zahtevi za dodelu subvencija mogu se podneti elektronskim putem od 1. marta do 30. septembra.
Šlep službu niko ne voli, ali životne situacije nas nekad nateraju da moramo da ih pozovemo. Dodatna "so na ranu" može biti ako morate da šlepate automobil sa automatskim menjačem.
Iako su prve procene ukazivale na 2028. godinu, najnovije informacije iz same industrije sugerišu da ćemo novu Microsoftovu konzolu videti ranije nego što se očekivalo.
Hrišćansko-demokratska unija (CDU) nemačkog kancelara Fridriha Merca razmatra uvođenje starosnih ograničenja za korišćenje društvenih mreža, kojima bi se deci mlađoj od 16 godina ograničio pristup tim platformama.
Evropska unija je optužila TikTok da krši Zakon o digitalnim uslugama (DSA) zbog funkcija "zavisnog dizajna", poput automatskog reprodukovanja i beskonačnog skrolovanja.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar