Obe ekipe u prva dva kola imaju po pobedu i poraz.
Partizan je poražen od Dubaija na otvaranju sezone, dok je u drugom kolu savladao Olimpiju iz Milana. Efes je trijumfovao protiv Makabija, ali je izgubio od Hapoela.
Trener Partizana Željko Obradović istakao je da turski tim poseduje veliki kvalitet, posebno na bekovskim pozicijama.
"Efes ima ozbiljan kvalitet. Igor Kokoškov se vratio u evropsku košarku i odmah se vidi njegov rukopis, način na koji ekipa igra. Snaga tima su spoljni igrači: Vajler-Beb, Larkin i Kordinije koji počinju meč, a na klupi su Buboa, Lojd, videćemo da li će igrati i Doužer, koga dobro poznajemo", rekao je Obradović.
"Imaju dva visoka igrača, Kaj Džonsa i Papajanisa, koji su različiti tipovi. Papajanis je više ‘pik-en-pop’ igrač. Moramo da budemo koncentrisani posle tajm-auta, tu se kriju ključni momenti utakmice".
Obradović je dodao da su svi igrači zdravi i spremni, ali da klub i dalje traži pojačanje na centarskoj poziciji.
"Ideja da dovedemo još jednog centra postoji jer smo imali tri povređena igrača. Ritam je izuzetno zahtevan — igramo, pa putujemo u Split, zatim u Madrid, pa protiv Baskonije... Potrebno je voditi računa o minutaži, zato sam rotirao protiv Krke".
Trener crno-belih demantovao je navode pojedinih medija da klub traži i beka.
"Ne znam ko piše takve stvari. Rekao sam da razmišljamo samo o visokom igraču. Ko plasira te informacije, neka nastavi, ali to jednostavno nije tačno", poručio je Željko Obradović.
Obradović: "Imam poruku za naše najbolje navijače..."
Dusan Milenkovic / ATA Images / Profimedia
"Sreća je da imamo 13 igrača na treningu i da sa Bongom i Mikom možemo da pravimo te postave da uvek budu prisutna dva visoka igrača. Kad smo već kod Milana, imam poruku za naše najbolje navijače, sezona je tek počela, moramo da budemo mirni, dobili smo licencu na tri godine, ako volimo Partizan, moramo to da promenimo. Bilo je mnogih stvari kojima se ne slažem, tu smo da razgovaramo, mogu da dođu kada hoće, tu smo i ja i uprava. Ne možemo da imamo probleme i da se drugi naslađuju zbog toga, moramo da budemo porodica. Ajde još jednom pokažite da ste najbolji, sve ovo ne bi bilo moguće da nema vas", istakao je trener Partizana.
Bilo je reči o Džabariju Parkeru.
"Tako je, to je najbolji način, da ostane pripran i smiren, on je ostao sa pet faula, ali je ostao pribran i to je primer ponašanja. Ono što su pravila, ja sam morao da objasnim nekim igračima šta je za čelendž, šta nije. Ne može sve da se proverava, ja znam šta može da se proverava. Postoje situacije koje ne mogu da se provere. Na kraju krajeva, sudije greše, mi grešimo, idemo dalje. Prvu utakmicu smo odigrali pred našim navijačima. Sticajem okolnosti pre meča sam izašao ispred hale, pet ljudi iz Francuske su došli da gledaju meč, zašto - jer ovi navijači prave čudo", dodao je.
Veliki problem za Los Anđeles Lejkerse u završnici regularnog dela NBA sezone – Luka Dončić neće biti na raspolaganju svom timu do početka plej-ofa zbog povrede zadnje lože.
Andrej Žakelj, trener košarkaša Budućnosti, govorio je na konferenciji za medije nakon trijumfa njegovog tima nad Partizanom rezultatom 95:89 u meču ABA lige.
Najtrofejniji trener Evrope Željko Obradović dao je intervju za slovenačke medije u kojem je, pored ostalog, napomenuo ispunjenost koju oseća, kao i sreću što je radio ono što je voleo.
Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski se u razgovoru za B92.sport dotakao odlaska Željka Obradovića iz Humske, kao i dolaska Španca Đoana Penjaroje na njegovo mesto.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Republikanski senator Berni Moreno izjavio je da će uskoro predstaviti zakonski predlog o pooštravanju zabrane američke vlade kineskim proizvođačima automobila da uđu na američko tržište.
Novi Android malver pod nazivom NoVoice otkriven je u Google Play prodavnici, skriven u više od 50 aplikacija koje su zajedno preuzete najmanje 2,3 miliona puta.
Američka kompanija Anthropic našla se u centru skandala nakon što je masovnom akcijom uklanjanja sadržaja sa platforme GitHub obrisala na hiljade tuđih repozitorijuma.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar