Iako su se u australijskim medijima pojavile informacije da je Taran Armstrong na pragu prelaska u Partizan, od toga neće biti ništa, pišu beogradski mediji.
Izvor: Sport Klub
Starsport/Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images)
Na prvi pogled delovalo je da se sve poklapa – Partizan je boravio u Australiji, potreban mu je još jedan igrač u spoljnoj liniji, a klub iz Humske već godinama ima tradiciju saradnje sa košarkašima sa tog kontinenta. Ipak, Armstrong se ne nalazi na listi želja crno-belih, piše "Sport Klub".
Australijanac, koji u januaru puni 24 godine, još uvek nema evropsko iskustvo. Karijeru je gradio na Univerzitetu Kalifornija Baptist, potom u Cairns Taipansima u domaćem prvenstvu, a zatim i u Razvojnoj ligi NBA, gde je nastupao za filijalu Golden Stejt Voriorsa. U Dži ligi je na 11 utakmica prosečno beležio 11 poena i 8,2 asistencije.
Iako je Partizan ostao bez Frenka Nilikine, koji je prešao u Olimpijakos, u klubu ne smatraju da postoji manjak na bekovskim pozicijama. Već u prvoj evroligaškoj nedelji pokazalo se da kombinacija Karlika Džonsa, Dvejna Vašingtona i Šejka Miltona može da iznese glavni teret, uz povremene minute Vanje Marinkovića i Sterlinga Brauna.
Prava potreba tima Željka Obradovića zapravo je – centar. Crno-beli na poziciji "pet" imaju samo Tajrika Džonsa kao klasičnu opciju, dok se u toj ulozi često rotiraju Dilan Osetkovski, Aleksej Pokuševski, pa čak i Džabari Parker tokom priprema u Australiji. Nedavni dolazak Mike Murinena takođe nije rešenje za deficit pod košem.
Upravo zbog toga Partizan ostaje u potrazi za igračem koji bi pokrio unutrašnje pozicije, dok bek poput Armstronga, barem za sada, nije prioritet.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Karlos Alkaras plasirao se u svoje prvo finale Australijan opena u karijeri, pošto je nakon pet sati i 26 minuta neverovatne borbe savladao Aleksandera Zvereva.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Novak Đoković nije samo pobedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena – on je pobedio sumnju, vreme i pet uzastopnih poraza koji su pretili da postanu sudbina.
Treća generacija Citroenovog hečbeka C-segmenta ulazi u šestu godinu prodaje, čime je postala najstariji model u aktuelnoj ponudi brenda. Njena zamena očekuje se u naredne dve godine.
Jedan vlasnik modela Xiaomi SU7 u Kini objavio je na društvenoj mreži Weibo da njegov automobil i nakon 265.000 kilometara zadržava čak 94,5% zdravlja baterije, i to nakon 18 meseci korišćenja.
Analiza kompanije FixMyCar pokazala je da ChatGPT može da pruži uglavnom tačne informacije o mogućim kvarovima na automobilima, ali da ne bi trebalo da se koristi kao pomoć za samostalne popravke.
Vlada Albanije ukinula je skoro jednogodišnju zabranu TikToka, prema dokumentu kabineta koji su objavili lokalni mediji, a čiju je autentičnost za AFP potvrdio kabinet premijera.
Francuski ministar za trgovinu Serž Papen izjavio je danas da će 2026. biti godina otpora protiv Sheina i drugih platformi, koje je optužio da nisu odgovorne za proizvode koje prodaju.
Predstavljen je novi uređaj zasnovan na veštačkoj inteligenciji koji jednu fotografiju pretvara u hologramski, trodimenzionalni prikaz u realnom vremenu.
Komentari 31
Pogledaj komentare Pošalji komentar