Partizan u problemu – Olimpijakos mu "otima" igrača?!
Olimpijakos je "zagrizao" za Tajrika Džonsa, prenose mediji.
Izvor: Basketball Sphere
Dimitrije Vasiljević/STARSPORT
Košarkaški klub Partizan mogao bi da se suoči sa ozbiljnim problemom ovog leta, jer interesovanje za jednog od svojih najpouzdanijih igrača stiže iz samog evropskog vrha.
Na meti grčkog velikana Olimpijakosa našao se Tajrik Džons, a prema informacijama koje prenosi Mateo Andreani za Basketball Sphere, atinski klub je spreman da napravi odlučan korak i ponudi obeštećenje za američkog centra.
Razlog za ovako konkretnu akciju Olimpijakosa leži u ozbiljnoj povredi Mustafe Fala, jednog od stubova njihove unutrašnje linije. Francuski centar neće biti u pogonu čak 10 do 12 meseci, što je nateralo klub da odmah krene u potragu za zamenom.
Iako u svojim redovima već imaju Nikolu Milutinova, čija je budućnost u Pireju pod znakom pitanja, i Filipa Petruševa koji je trenutno na pozajmici u Crvenoj zvezdi, jasno je da Olimpijakosu nedostaje još kvaliteta i širine pod košem.
Tajrik Džons, koji je prošle sezone bio jedan od najkonstantnijih i najpouzdanijih igrača Partizana, idealno se uklapa u profil koji traže u Atini. Njegova energija, pokretljivost i čvrstina u reketu mogli bi biti upravo ono što Olimpijakos vidi kao ključni deo slagalice u sezoni pred nama.
Džons je u dresu crno-belih u Evroligi prosečno beležio 11.6 poena i šest skokova na 32 utakmice, ostavljajući snažan utisak kako u napadu, tako i u odbrani. Njegov profil igrača se savršeno poklapa s onim što traži trener Olimpijakosa – igrač sposoban da brzo odgovori na visoke zahteve najjačeg takmičenja u Evropi.
Italijanski novinar tvrdi da je grčki klub spreman da plati i obeštećenje za Džonsa, što dodatno govori o ozbiljnosti njihovih namera, iako se konkretan iznos za sada ne pominje.
Partizan, s druge strane, verovatno neće lako pristati da se odrekne jednog od svojih ključnih igrača, posebno u trenutku kada se klub nada kontinuitetu i stabilnosti posle turbulentne sezone.
Aleksa Avramović i Tristan Vukčević, kao i Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac će se pridružiti rerpezentaciji Srbije u julskom prozoru FIBA kvalifikacija za Mundobasket.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić našao se u centru pažnje fudbalske javnosti nakon što je, prema podacima Transfermarkt-a, postao najtraženiji igrač na svetu.
Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije George Krecu nije krio zadovoljstvo nakon trijumfa njegovog tima protiv Belgije rezultatom 3:1 u Ligi nacija.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Aleksa Avramović i Tristan Vukčević, kao i Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac će se pridružiti rerpezentaciji Srbije u julskom prozoru FIBA kvalifikacija za Mundobasket.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Kompanija Google podnela je tužbu protiv kineske mreže za sajber-kriminal koja je koristila njihovu veštačku inteligenciju Gemini za sprovođenje masovnih prevara na internetu.
Evropska komisija naredila je danas američkoj kompaniji Meta da konkurentnim modelima veštačke inteligencije omogući besplatan pristup aplikaciji WhatsApp.
Komentari 34
Pogledaj komentare Pošalji komentar