Nova vest
b92
Košarka 50

4.6.2025.

12:05

Nedović ostaje u Zvezdi – novi ugovor je na stolu

Srpski košarkaš Nemanja Nedović produžiće saradnju sa Crvenom zvezdom, potpisaće novi dvogodišnji ugovor.

Izvor:Sport Klub

Autor:B92.sport

B92.sport
Nedović ostaje u Zvezdi – novi ugovor je na stolu
Peđa Milosavljević/Starsport

Navodno se Nedović dogovorio sa upravom kluba i potpisaće novi ugovor na dve godine uz smanjenje plate, prenosi "Sport klub".

Iskusni bek je imao dobre partije u crveno-belom dresu, ali je bilo i delova sezone kada je bio potpuno van forme.

Ove sezone u Evroligi je prosečno ubacivao 9,2 poena, imao je 1,4 skok, 2,9 asistencija, 0,5 ukradenih lopti po meču, uz indeks korisnosti 8,3. U ABA ligi taj učinak je nešto bolji, 11,7 poena u proseku, 1,8 skokova, 3,4 asistencije, uz indeks korisnosti 11,2.

Nedović je počeo profesionalnu karijeru u Crvenoj zvezdi, ali je 2012. napustio klub i preselio se u Žalgiris. Odatle je otišao u NBA ligu, tačnije Golden Stejt.

Nastupao je još za Valensiju, Unikahu, Armani, a potom i Panatinaikos, odakle se vratio u crveno-beli tabor 2022. godine.

Podeli:

loader

Komentari 50

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu