Košarka 0

11.4.2024.

22:08

Panatinaikos osigurao drugo mesto – Makabi srušio Armani za kraj

Košarkaši Panatinaikosa su savladali Albu u Atini, rezultatom 84:75, u okviru poslednjeg 34. kola Evrolige.

Aleksandar Stajkovac
Srđan Stevanović/Starsport

"Zeleni" su pobedom osigurali drugo mesto u plej-ofu Evrolige. Završili su takmičenje sa 23 pobeda i 11 poraza, koliko ima i Monako, ali uz bolji međusobni skor.

Takođe su bolje pozicionirani i od Barselone, koja u petak igra svoj duel sa Asvelom u gostima.

Kod Panatinaikosa se istakao Kendrik Nan sa 28 poena, tri skoka i četiri asistencije, pratio ga je Kostas Slukas sa 16 poena, četiri skoka i šest asistencija, a dvocifren je bio i Marius Grigonis sa 11 poena.

Kod Albe, istakao se Krist Kumađe sa 13 poena i sedam skokova, a dvocifreni su bili Sterling Braun sa 12, koliko je imao i Žiga Samar.

Utakmica je bila izjednačena od samog starta, Alba je vodila u jednom trenutku čak i u poslednjoj četvrtini (61:63), ali je usledio preokret Panatinaikosa i pobeda – 84:75.

Košarkaši Makabija su slavili na domaćem terenu u poslednjem kolu protiv Armanija sa 92:86.

Makabi se nalazi na sedmom mestu u Evroligi sa skorom 20-14 i imaće prednost domaćeg terena u plej-inu. sa druge strane ekipa iz Milana je završila takmičenje na 12. poziciji sa 15 pobeda i 19 poraza.

Do pobede je ekipu iz Tel Aviva predvodio Vejd Boldvin sa 18 poena uz po četiri skoka i asistencije, a istakao se i Džoš Nibo sa 14 poena i devet skokova.

Kod Armanija, najbolji učinak je imao Maodo Lo sa 13 poena i dva skoka, apratio ga je Šavon Šilds sa 12 poena.

Utakmica je bila izjednačena na poluvremenu (52:52), ali je Makabi mnogo bolji bio u završnici i uspeo da upiše pobedu.