Košarka 329

11.4.2024.

22:20

Zvezda -45; Sferopulos objasnio; Panteru "očigledno" ; Partizan citirao "Rokija"

Košarkaši Efesa deklasirali su Crvenu zvezdu rezultatom 100:55, naneli beogradskom klubu najteži poraz ikad u Evroligi.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Turci su tako obezbedili plasman u plej-in, samim tim i teoretski eliminisali Partizan iz trke za 10. mesto.

Efes je sezonu okončao skorom 17-17, a na kom će mestu tabele završiti znaće se posle sutrašnjeg dvoboja Virtusa i Baskonije, koji trenutno imaju skor 17-16. Zvezda je sezonu okončala na 16. mestu sa 11 pobeda i 23 poraza.

Debakl u Istanbulu je najubedljiviji poraz Zvezde ikad u elitnom takmičenju. Prethodni najteži poraz Zvezde u Evroligi iznosio je 38 razlike (53:91) od Himkija u Rusiji, oktobra 2015. godine.

Elajdža Brajant je sa 26 poena predvodio Efes, 15 je dao Derik Vilis, 13 Dan Oturu, a 12 Erćan Osmani.

Kod Zvezde, koja je imala čak 22 izgubljene lopte (Teodosić šest) i šutirala za tri poena 3/23, Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović jedini su bili dvocifreni sa po 11 poena.

Utakmicu između Efesa i Crvene zvezde, mogli ste da pratite UŽIVO uz live blog B92.sport:

Toliko od nas za večeras

Ispratili smo utakmicu Efesa i Crvene zvezde, završena rezultatom 100:55.

Tim iz Istanbula je obezbedio plej-in i tako ostavio Partizan bez šansi da domogne Top10.

Prijatno veče i ostanite uz B92.sport!

21:53

Brajant skroman posle rekorda karijere:

"Osećam se dobro, pobedili i dao sam doprinos u trijumfu. Pred nama su tek najbitnije utakmice, ali proslavićemo večeras. Trener Tomislav Mijatović je verovao u nas i usadio pobednički mentalitet. Svi smo verovali da možemo doći do plej-ina. Moramo se koncentrisati na našu igre i naše šanse. To je jedini način."

21:53

Osmani posle pobede:

"Pre par nedelja bili smo u teškoj situaciji, ali znali smo da imamo šanse. Sad smo srećni jer smo uspeli. Idemo dalje i čestitam mojim saigračima. Očekuju nas kompetitvne ekipe."

21:32

Sferopulos posle debakla:

"Ako pogledate rezultat, možete da razumete sve. Nismo došli da igramo utakmicu, nismo bili spremni mentalno i nemam drugih komentara. Čestitke Anadolu Efesu i puno sreće".

21:24

21:16

40' Kraj meča – 100:55

Vilis stavlja tačku na meč trojkom – 100:55.

21:14

39' Efes stavlja tačku na meč

Brajant beleži promašaj, a potom i Smart.

Koraci Vilisa, a potom još jedan promašaj Smarta.

Oturu dolazi do novih poena, a potom i Gedraitis – 94:55.

21:12

38' Trojka Hange

Promašaj Holaca, na drugoj strani i Zvezda bez poena.

Dobra odbrana, a onda trojka Hange – 92:53.

21:11

37' Prazan hod na obe strane

Prazan hod obe ekipe, a potom Brajant pravi grub faul nad Hangom.

Polovičan je bio Mađar – 92:48.

21:08

36' Još poena za Zvezdu

Promašaj Brajanta, na drugoj strani Smart neprecizan.

Dobra odbrana Zvezde, a potom Gedratis zbog faula završava na liniji penala.

Polovičan je bio Litvanac – 92:47.

21:07

35' Prvi poeni Zvezde posle 22:0 serije Efesa

Brajant dolazi do novih poena, a potom Smart beleži prve poene za Zvezdu.

Kasnila je rampa Jilmaza – 92:46.

21:06

34' Zvezda bez rešenja u napadu

Jilmaz je pogoio za tri poena, a potom novi loš napad Zvezde.

Tobi je promašio, Holac postigao poene iz kontre.

Nova izgubljena lopta Zvezde – 92:44.

21:01

Nova isključenja

Posle nesportskog ponašanja Džounsa i odgurivanjem Branka Lazića.

Bolomboj je stao u odbranu kapitena i pogurao se sa Amerikancem. Zbog toga su obojica isključena posle gledanja snimka.

20:56

33' Zvezda i dalje bez poena

Siguran je bio sa linije penala Bobua, ali Zvezda uspeva da se odbrani.

I dalje bez poena u poslednjoj četvrtini.

Novi poeni za Elajdžu Brajanta, nejgov 24. – 85:44.

20:55

20:55

31' Nova trojka za Efes

Smart beleži promašaj, na drugoj strani trojka Vilisa – 79:44.

20:55

32' Zvezda ide ka totalnom debaklu

Pogodak Tompsona, Lazić na drugoj strani neprecizan.

Dobra odbrana Zvezde, izgubljena lpta Ilića, a potom i njegov nesportski faul.

20:53

30' Kraj treće četvrtine – 76:44

Efes je sa linije penala posle isključenja Teodosića dodatno uvećao prednost – 76:44.

20:46

Teodosić isključen

Posle "nesportskog" poteza Tompsona, imao je svašta Teodosić da kaže u lice sudijama, a pre toga je napravio faul nad Oturuom. Dobio je prvu tehničku, nakon čega je nastavio da se unosi u lice arbitrima i zbog toga je isključen posle nove tehničke greške.

20:44

29' Efes grabi ka pobedi

Loš napad Zvezde, a potom novi faul nad Vilisom, koji pogađa oba slobodna bacanja.

Hanga fauliran, polovičan sa penala.

Bobua beleži promašaj, ali Vilis hvata ofanzivni skok i dolazi do poena – 72:44.

20:41

28' Zvezda nema rešenja

Loša reakcija Zvezde, Klajburn dolazi do poena.

Potom nova izgubljena lopta Teodosića i faul Tompkinsa nad Vilisom, koji je siguran sa linije penala oba puta.

Novi poeni za Nedovića – 68:43.

20:38

27' Nova trojka Brajanta

Nova izgubljena lopta za Zvezdu, a potom Brajant nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu.

Nova trojka za Efes.

Tajm-aut Sferopulos.

Nedović dolazi do poena sa distance – 64:41.

20:36

26' Efes lako održava prednost

Ranije pogođena trojka Nedovića je preinačena u dvojku.

Oturu je pogodio uz faul. Siguran je bio i sa linije penala.

Na drugoj strani Mitrović fauliran, polovičan sa slobodnog bacanja.

Novo zakucavanje Oturua, a potom Nedović dobija rampu – 61:39.

20:33

25' Minijatura Nedovića

Nedović pogađa za uz faul, siguran i sa linije penala.

Osmani dolazi do novih poena.

Promašaj Nedovića za tri poena. Ostaje 56:39

20:30

24' Trojka Nedovića

Nedović pogađa za tri poena, a potom dobra odbrana Zvezde.

U nastavku Mitrović, a potom ni Osmani ne dolaze do poena – 54:36.

20:29

23' Efes u trojkaškoj seriji

Osmani pogađa za tri poena.

Na drugoj strani precizan Bolomboj, a potom trojka Klajburna – 54:33.

20:28

22' Nove izgubljene lopte za Zvezdu

Promašaj Jaga, u nastavku ne pogađa Klajburn za tri poena.

Izgubljena lopta Bolomboja –  48:31.

20:27

21' Efes na +17

Dobra odbrana Zvezde, a potom nova izgubljena lopta Jaga dos Santosa.

Holac pogađa za tri poena – 48:31.

20:17

20:11

20' Kraj prvog poluvremena – 45:31

Na drugoj strani Nedović dolazi do prvih poena.

Novi poeni za Brajanta. Ne mogu crveno-beli da ga zaustave večeras.

Poeni za Gedraitisa uz zvuk sirene – 45:31.

20:08

19' Mitrović najraspoloženiji u Zvezdi

Neverovatan pogodak Mitrovića sa zvukom sirene.

Promašaj Vilisa, faul nad Hangom pri šutu.

Mađarski reprezentativac polovičan sa penala – 40:27.

20:05

18' Zvezda nema rešenje za Brajanta

Dobra odbrana Gedraitisa, faul Osmanija u napadu.

Mitrović pogađa oba slobodna bacanja posle faula.

Novi poeni za Brajanta – 40:24.

20:03

17' Gedraitis prekida seriju Efesa

Dobra odbrana Zvezde.

Na drugoj strani Gedraitis dolazi do prvih poena.

U nastavku trojka Brajanta – 38:22.

19:59

16' Zvezda gubi ritam

Pokušao je Gedraitis za tri poena, zabeležio promašaj.

Potom i Jago posle ofanzivnog skoka, ali bez poena.

Oturu siguran sa penala oba puta posle faula Teodosića.

Nova izgubljena lopta Teodosića. Brajant siguran sa penala posle faula Bolomboja.

Novi promašaj za tri poena Gedraitisa –  35:20

19:58

15' Efes održava prednost

Tompkins beleži promašaj za tri poena, a potom Lazić postiže poene iz odbojke.

Faul Tompkinsa, Brajant 2+1.

Lep prodor i laki poeni Teodosića – 31:20.

19:57

14' Efes ima dvocifrenu prednost

Nova izgubljena lopta, ovaj put Teodosić. Ukupno 12 za Crvenu zvezdu.

Na drugoj strani Tompson dolazi do poena, a potom i Bolomboj.

Brajant uvećava prednost Efesa – 28:16.

19:54

13' Efes pravi razliku

Novi ofanzivni skok i pogodak Osmanija.

Promašaj Lazića za tri poena.  Pogodak Brajanta – 23:14.

Nova izgubljena lopta Jaga, ali i dobra odbrana u nastavku.

19:51

12' Zvezda izgubila već 10 puta loptu

Dobra odbrana Tompkinsa. Potom izgubljena lopta Zvezde, deveta.

Posle ekstra napada, Tompson donosi nove poene Efesu – 19:14.

Nova izgubljena lopta za Zvezdu, broj 10.

19:50

19:50

11' Trojka Tompkinsa

Oturu dolazi do lakih poena. Trojka Tompkinsa iz kornera – 17:14.

19:46

10' Kraj prve četvrtine – 15:11

Po izgubljena lopta na obe strane. Jago je bio taj, a potom je napravio i faul.

Osmani beleži promašaj za tri poena.

Greška u koracima Lazića. Promašaj Tompsona za tri.

Kraj prve četvrtine 15:11.

19:44

9' Zvezda se približava

Novi promašaj igrača Efesa, na drugoj strani ponovo Mitrović precizan.

Ni Zezda ni Efes nisu uhvatili napadački ritam za sada – 15:11.

19:42

8' Mitrović vuče Zvezdu

Promašaj Teodosića za tri poena, na drugoj strani Klajburn pogađa sa distance.

Mitrović dolazi do novih poena – 15:9.

19:39

7' Efes uvećava prednost

Mitrović posle ofanzivnog skoka dolazi do poena.

Larkin ne postiže trojku, ali posle ofanzivnog skoka Jago pravi faul nad njim.

Prvi poeni za Klajburna – 13:7.

19:38

6' Serija Efesa

Promašaj Nedovića za tri poena.

Plajs dolazi do novih poena, Bolomboj ne dolazi do poena posle kontakta, ali ništa od faula.

Plajs pogađa trojku – 11:5.

19:36

5' Loš početak za obe ekipe

Faul u napadu Holaca.

U nastavku ponovo loš napad Zvezde, Gedraitis je gazio aut liniju.

Osmani zakucava preko Bolomboja – 6:5.

19:35

4' Trojka Jaga

Hanga ponovo pravi grešku, napustio je teren. Umesto njega je Jago u igri.

Dobra odbrana Gedraitisa nad Klajburnom.

Jago pogađa trojku – 4:5.

19:34

3' Hanga dezorjentisan

Loš napad Efesa, dve otvorene trojke i promašaji Klajburna i Larkina.

Na drugoj strani nova izgubljena lopta Hange.

Holac siguran u prodoru.

Nedović ne postiže trojku – 4:2.

19:33

2' Prvi poeni Zvezde

Još jedan loš napad Zvezde, nova izgubljena lopta.

Klajburn beleži promašaj za tri poena.

Nedović ne beleži poene, ali Bolomboj dolazi do prvih posle ofanzivnog skoka – 2:2.

19:32

1' Loš start Zvezde

Gedraitis nije uspeo da dođe do poena, ali na drugoj strani se upisuje Larkin u strelce.

Loše dodavanje Gedraitisa, izgubljena lopta za crveno-bele.

Dobra odbrana na Klajburnu – 2:0.

19:30

Utakmica je počela!

Prvi napad ima Crvena zvezda.

19:29

Tompkins u sastavu!

Tompkins će debitovati u dresu Crvene zvezde u Evroligi.

U sastavu nema Nikole Topića i Fredija Gilespija.

19:26

Startne petorke:

Zvezda: Hanga, Nedović, Gedraitis, Mitrović i Bolomboj.

Efes: Larkin, Holac, Klajburn, Osmani, Plajs.

19:24

Utakmica uskoro počinje

Trenutno je na programu predstavljanje ekipa, potom sledi himna Evrolige i početak duela.

19:23

Zvezda je slavila u Beogradu

Zvezda je savladala Efes u prvom delu sezone u Beogradu, rezultatom 97:83.

Ipak, kada su u pitanju dueli u Istanbulu, crveno-beli ni jednom nisu upisali pobedu.

18:25

Bolomboj pred duel:

"Nismo previše zabrinuti oko toga. Tako je kako je, ne možemo da brinemo o tome da li njima treba pobeda. Na nama je da budemo bolji svaki dan, uskoro kreće i plej-of ABA lige. O mnogim stvarima brinemo sami."

18:24

Sferopulos pred duel sa Efesom:

"Igramo poslednji meč ove sezone, ovo je potpuno drugačiji meč. Imaju pun roster, sećamo se prve runde, imali su mnogo povreda. Moramo se boriti sa svim snagama, da budemo pametni i pratimo plan. Imaju mnogo kvalitetnih i dobrih igrača koji mogu da te iznenade na mnogo načina. Moramo biti koncetrisani. Znamo da su u dobrom momnentumu, ali ćemo dati sve od sebe."

18:23

Zvezda za sebe i Partizan

Zvezda je odavno izgubla šanse za plasman u plej-in, ali bi pobedom pomogla gradskom rivalu Partizanu.

Ukoliko Efes bude slavio, crno-beli takođe ostaju bez šanse za 10. mesto.

18:21

18:21

Tabela Evrolige

18:19

Dobro došli u LIVE blog B92.Sport:

Ispratićemo utakmicu između Efesa i Crvene zvezde, u okviru poslednjeg 34. kola Evrolige.