Međutim, ima i drugih kandidata, a jedan od njih je svakako turski Efes, bivši Micićev tim.
"Vasilije Micić je deo naše porodice. Veoma ga volimo. Konstantno smo u kontaktu sa Micićem. On će doći u Istanbul krajem maja. On je veoma važan deo istorije Efesa. Vasilije Micić trenutno nije slobodan igrač. Ima opciju u NBA ligi. Ako njegov tim kaže da ostaje, to će biti odlučujuće. Takođe je sada promenio menadžera. Sledeće sezone će imati 32 godine i prirodno je da u ovom trenutku razmišlja o velikom ugovoru u svojoj karijeri. U stalnoj smo komunikaciji sa Vasilijem, ali već imamo Šejna Larkina i Darijusa Tompsona. Kada se uzmu u obzir opterećenja ugovora, sledeće sezone će u Evroligi postojati ograničenje plata", rekao je sportski direktor Efesa, Ismail Šenol za "HT Spor".
Iako ljubav između Micića i Efesa evidentno postoji, sve je izvesnije da se Srbin neće vraćati u Istanbul.
"Zbog toga, realno gledano, kada uzmemo u obzir nova pravila o ograničenju plata, ne deluje da će nam biti realno da damo ponudu Vasiliju Miciću. Nikada nismo razgovarali o novcu ili ugovoru sa Vasilijem Micićem, ali realno, kada se uzme u obzir o kakvom se novcu govori i izjave nekih predsednika klubova, mi ne možemo da budemo na tom nivou. Nije nam lako da ispratimo to povećanje cene", dodao je Šenol.
Kanadska teniserka Viktorija Mboko plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Majamiju, pošto je u osmini finala pobedila Ruskinju Miru Andrejevu 7:6 (7:4), 4:6, 6:0.
Kanadska teniserka Viktorija Mboko plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Majamiju, pošto je u osmini finala pobedila Ruskinju Miru Andrejevu 7:6 (7:4), 4:6, 6:0.
Crvena zvezda je u "večitom" derbiju ABA lige savladala Partizan rezultatom 100:96, u utakmici koja je donela mnogo napadačke produkcije, ali i određenu dozu takmičarskog opreza.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Raspodela moći u globalnoj trgovini automobila se pomera. Uvoz kineskih vozila i delova u Evropsku uniju prvi put je premašio izvoz u suprotnom smeru, navode konsultanti EY u studiji.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar