Za prvu petorku sezone u Evroligi glasali su treneri, koji su činili 35% u ukupnom bodovanju, kapiteni ekipa (35%), mediji (20%) i navijači (10%).
Zanimljivo, idealna petorka EL u sebi nema centra, a tu su tri beka.
U pitanju su: Ti-Džej Šorts (Pariz), Karsen Edvards (Bajern), Kendrik Nan (Panatinaikos), Najdžel Hejs-Dejvis (Fenerbahče) i Saša Vezenkov (Olimpijakos).
Chosen based on a mix of head coach evaluations, team captain picks, media input, and fan voting to recognize the top players of the 2024-25 season 👏#EveryGameMatterspic.twitter.com/kgcAYV2sXY
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) April 18, 2025
Ti-Džej Šorts
Šorts je bio alfa i omega Pariza u minuloj sezoni, predvodeći evroligaškog debitanta do plej-ofa.
Beležio je 18,8 poena i 7,5 asistencija po utakmici, a izvlačio je čak 6,6 faulova od strane protivnika, po čemu je najbolji u ligi.
Imao je čak šest utakmica sa indeksom od 30+, uključujući i indeks od 41 protiv ASVEL-a u 15. kolu.
Kendrik Nan
Nan je pokazao da je verovatno najbolji igrač u Evroligi trenutno i očekuje se da dobije nagradu za MVP-ja.
Amerikanac je bio najbolji igrač Panatinaikosa od početka do kraja sezone, beležeći 21,1 poen po utakmici, čime je najbolji u takmičenju, uz 4,1 asistenciju na 33 odigrana meča.
Četiri puta je dao barem 30 poena, uključujući i 39 poena protiv Olimpije Milano u 16. kolu, što mu je bio rekord karijere.
Karsen Edvards
Niko nije mogao da predvidi da će Edvards završiti u prvoj petorki Evrolige nakon dolaska u Evropu i užasnog izdanja u Fenerbahčeu.
Međutim, Gordon Herbert je potpuno "otključao" omalenog beka, a on mu je uzvratio sa 20,4 poena i 3,3 asistencije po meču, odnosno barem pet mečeva sa 30+ poena u sezoni.
Najviše je dao Albi (34) u 23. kolu, kada je osvojio jednu od dve nagrade za MVP-ja kola.
Najdžel Hejs-Dejvis
Definitivno najbolja sezona u karijeri za Hejs-Dejvisa pod Jasikevičusom, tokom koje je beležio čak 16,8 poena i 5,2 skoka po utakmici, uz skoro 43 odsto šuta za tri.
Odlična odbrana, superioran spejsing, čvrsta igra na obe strane terena – zbog svega toga, pored statistike, zaslužio je Amerikanac da bude u idealnom timu.
Njemu je ovo drugi put da se nađe u idealnoj petorci EL.
Saša Vezenkov
MVP iz sezone 2022/23 je po povratku u Evrolgu odmah pokazao zašto je bio najkorisniji igrač celog takmičenja.
Bugarin je u svakoj utakmici u kojoj je nastupio ove sezone imao dvocifren broj poena, a 20+ je dao na čak 15 od 32 odigrane utakmice.
Regularni deo sezone na kraju je zvaršio sa 20,2 poena i 6,6 skokova po utakmici na čak 65,7% šuta za dva, odnosno 38,7% za tri, a indeks od 24,5 mu je najveći u ligi.
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
"Šta god da se dogodi u finalu, ovaj tim je već ispisao priču koju nikada nećemo zaboraviti i niko neće moći da je izbriše. Idemo, Argentina", poručio je Mesi.
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda je furiozno započela odbranu titule, "petardom" u meču sa Mačvom. Susret su obeležili Duarte i Kostov, a crveno-beli se sada okreću borbi za Ligu šampiona i utakmici sa Larnom.
Sezona 2025/26 bi u Evroligi ponovo mogla da prođe u znaku nižih igrača, a u njoj će dvojica najboljih (koji se uklapaju u taj kalup) igrati na istoj strani.
Povratak Željka Obradovića na klupu Panatinaikosa izazvao je veliku pažnju širom Evrope, a među glavnim temama u Grčkoj našao se i njegov odnos sa najvećom zvezdom ekipe Kendrikom Nanom.
Valensija je i zvanično predstavila jedno od najvećih pojačanja ovog leta. Novi plejmejker španskog kluba je Ti-Džej Šorts, koji je potpisao dvogodišnji ugovor, do leta 2028. godine.
"Šta god da se dogodi u finalu, ovaj tim je već ispisao priču koju nikada nećemo zaboraviti i niko neće moći da je izbriše. Idemo, Argentina", poručio je Mesi.
Španija i Argentina igraju finale Svetskog prvenstva. Mesi juri poslednju titulu, Jamal i "crvena furija" žele svetsku krunu, a evo svega što treba da znate pred veliki spektakl.
U dresu Stokton Kingsa, pokazao je da njegov talenat i dalje nije nestao, na 18 odigranih utakmica prosečno je beležio 21,2 poena, 7,9 skokova i 3,4 asistencije, uz 1,2 ukradene lopte i 0,7 blokada za 35,3 minuta na parketu.
Nije savršen, ima svoje slabosti, ali ako Crvena zvezda uspe da uklopi njegove kvalitete i sakrije njegove nedostatke, dobila je jednog od boljih ofanzivnih visokih igrača u evropskoj košarci.
Zbog ogromne konkurencije nije uspeo potpuno nametnuti u rotaciji "kraljevskog kluba". To je otvorilo vrata Crvenoj zvezdi, koja je dobila igrača koji ulazi u najbolje godine svoje karijere.
Direktor Riviana rekao je da je njegov tim detaljno analizirao električni Xiaomi SU7 i ostao veoma impresioniran kvalitetom izrade i tehnološkim rešenjima. "Da živim u Kini, upravo bi ovaj model bio jedan od mojih izbora".
Požari koji se događaju usred pregrevanja, najčešće dešavaju kod starijih automobila gde rashladni sistem nije u idealnom stanju i ne može efikasno da održava radnu temperaturu motora pri visokim režimima rada.
Toyota je priznala da je u novom RAV4 možda preterala sa prebacivanjem komandi na centralni ekran osetljiv na dodir. Japanci sada pažljivo prate reakcije kupaca i ne isključuju mogućnost da u budućnosti vrati više dugmića.
Microsoft je rešio opasan propust u kultnoj igri Age of Empires II. Hakeri su slanjem zlonamernog poziva za partiju mogli u potpunosti da preuzmu kontrolu nad računarom žrtve.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar