Košarkaši Partizana izgubili su u Kaunasu od Žalgirisa 66:70 (21:24, 19:11, 9:14, 17:21), u utakmici pretposlednjeg 33. kola Evrolige i izgubili šanse da se plasiraju u plej-in.
U ekipi Partizana najefikasniji je bio Karlik Džons sa 23 poena, od kojih 16 u prvom poluvremenu. Brendon Dejvis postigao je 10 poena uz šest skokova, Isak Bonga devet poena uz šest skokova, a Sterling Braun i Aleksej Pokuševski po sedam poena.
Utakmicu je zbog problema sa kolenom propustio Tajrik Džons, a nije igrao ni Dvejn Vašington.
U ekipi Žalgirisa Silvan Fransisko imao je 15 poena, a bivši igrač Partizana Alen Smailagić 14. Larinas Birutis dodao je devet poena, a Ignas Brazdeikis šest poena, osam skokova i pet asistencija.
Žalgiris je dobro počeo, poveo je 6:0 i 8:3, ali je Partizan preko Bonge i Džonsa uspeo da preokrene na 11:10.
Nalet crno-belih prekinuo je trojkom Arnas Butkevičijus, Partizan je u igri držao kapiten Vanja Marinković, ali su domaći čuvali prednost, koja je serijom 5:0 uvećana na 22:16.
Sofascore
Partizan je uzvratio serijom 5:0, trojka Sterlinga Brauna i bacanja Džonsa, ali je poenima Fransiska u završnici, domaći tim prvu četvrtinu završio uz tri poena prednosti, 24:21.
Žalgiris je dobro počeo i posle trojke Metjua Mičela i Fransiska stekao je šest razlike 29:23, a crno-beli su predvođeni pre svih Džonsom, preokrenuli na 39:31. Žalgiris je uzvratio sa četiri vezana poena, a Partizan je na poluvreme otišao uz prednost 40:35.
Žalgiris je serijom 8:0 početo treću četvrtinu, a tu seriju prekinuo je Pokuševski poenima sa linije za slobodna bacanja i trojkom za novo vođstvo Partizana, 45:43. Domaći su preko Deividasa Sirvidisa izjednačili do kraja deonice na 49:49.
Na početku četvrte četvrtine Žalgiris je bio bolji u skoku i imao je blagu prednost, a Džons je trojkom vratio Partizanu vođstvo 54:53, a zatim je Brendon Dejvis pogodio jedno slobodno bacanje za dva poena prednosti.
Polovično je šutirao Dejvis sa linije za slobodna bacanja, a Partizan su u igri držali Bonga trojkom i Mario Nakić polaganjem za 62:59.
Žalgiris je odgovorio koševima Dovidasa i Smailagića i trojkom Fransiska za vođstvo 66:62.
Partizan nije uspeo da iskoristi dva napada, ali ni domaći nisu bili precizni. Poene je zatim postigao Džons, sa druge strane Smailagić je izgubio loptu, ali je i Džons isto uradio pod košem Žalgirisa.
Smailagić je zatim bio neprecizan pod košem Partizana, a posle dugog pregledanja snimka sudije su procenile da je igrač Partizana Dejvis izbacio loptu u aut i dodelile loptu Žalgirisu. Poentirao je Fransisko i doneo domaćima četiri poena prednosti (68:64) 12,7 sekundi pre kraja.
U napadu Partizana fauliran je Bonga, koji je postigao oba poena sa linije za slobodna bacanja. Na drugoj strani Smailagić je pogodio pod košem, a u napadu Partizana blokiran je Džons, čime je utakmica završena.
Partizanu je bila potrebna pobeda kako bi zadržao šanse za plasman u plej-in. Crno-beli su 12. na tabeli sa 16 pobeda i 17 poraza, a Žalgiris je 13. sa 15 pobeda i 18 poraza.
Partizan će sledeće sedmice dočekati Real Madrid, a Žalgiris će u Istanbulu igrati protiv Efesa.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ingasio Prades Pons rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Farskih Ostrva nije bila na očekivanom nivou.
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
Košarkaši Filadelfije pobedili su Golden Stejt kod kuće rezultatom 99:98, zahvaljujući blokadi Tajriza Meksija nad Dientonijem Meltonom – uz zvuk sirene.
Košarkaši Boston Seltiksa ostvarili su jednu od najubedljivijih pobeda u NBA sezoni, pošto su u gostima savladali Vašington Vizardse rezultatom 146:101.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Košarkaši Partizana izgubili su u Kaunasu od Žalgirisa 66:70 (21:24, 19:11, 9:14, 17:21), u utakmici pretposlednjeg 33. kola Evrolige i izgubili šanse da se plasiraju u plej-in.
Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Hose Ingasio Prades Pons rekao je da njegova ekipa u utakmici protiv Farskih Ostrva nije bila na očekivanom nivou.
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Tomas Tuhel najavio je neobičnu taktiku za nastup te selekcije na Svetskom prvenstvo 2026. u SAD, Kanadi i Meksiku.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar