Posle uzbudljive pobede od 102:101 u Barseloni, koja označila i 18. pobedu Bajerna u sezoni, bavarci će na svom terenu ugostiti u četvrtak od 20.30 beogradski Partizan.
Hala je već nedeljama unapred rasprodata, tako da će Bajern i Partizan igrati pred 11.200 navijača.
"Rekao sam igračima da sam ponosan na to kako su reagovali na neuspeh u Baskoniji, već protiv Rostočka. Ako i dalje razmišljamo o Barseloni kada se igramo sa jakim timom kao što je Partizan, imamo problem. Takva greška se često dešava u sportu i to moramo da imamo na umu kada igramo pred našim navijačima", rekao je Gordon Herbert, trener Bajerna.
"U obe utakmice se videlo koliko smo povezani kao grupa i koliko su svi spremni da se žrtvuju za tim. Danas ne možemo da se osećamo dobro zbog jučerašnjeg dana. Gledajući prema Partizanu, moramo internalizovati kako smo pristupili poslednje dve utakmice", dodao je trener Bajerna.
Partizan sa skorom 16-15 takođe se bori za šansu u plej-ofu ili plej-inu, a krizu od tri poraza u nizu prerbodili su u utorak pobedom protiv Albe (84:71) u Beogradskoj areni.
Elijas Haris, koji je imao izvanredan učinak u Barseloni kao rezerva Bukera, postigao je 17 poena i uzeo tri ofanzivna skoka iza najboljeg strelca Karsena Edvardsa, verovatno će igrati ključnu ulogu i protiv Partizana.
"Pokušavam da zamenim Devina najbolje što mogu. Ali pobeda poput one u Barsi je moguća samo uz jak timski napor. Moramo da ostanemo fokusirani na sledeću utakmicu – ne pomaže ni da sada počnemo da gledamo na tabelu i računamo", rekao je 35-godišnji košarkaš.
Partizan je sredinom oktobra pobedio u prvom meču 3. kola rezultatom 86:78, a Isak Bonga dolazi prvi put u Bajern kao deo protivničkom tima.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar