Crveno-beli su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza u eltinom takmičenju pobedom nad Olimpijakosom.
U prvom meču Zvezda je uspela da savlada grčki tim u Beogradu sa 87:73, a sada je u Pireju slavila sa 81:73.
Do pobede je predvodio Rokas Gedraitis sa 20 poena, četiri skoka i tri asistencije, pratio ga je Kodi Miler-Mekintajer sa dabl-dabl učinkom, odnosno 15 poena, 11 skokova i tri asistencije.
Dvocifreni su bili Dejan Davidovac sa 13 i Ajzea Kenan sa 12 poena.
Kod Olimpijakosa su se istakli Vezenkov sa 19 poena, devet skokova i tri asistencije, kao i Šakil Mekisik sa 14 poena, sedam skokova i pet asistencija.
Zvezda je odlično ušla u meč, Davidovac je pogodio za tri poena, a na to se nadovezao i prodor Kodija Milera-Mekintajera. Pogodio je Mustafa Fol, a onda je usledila serija 12:0 serija Zvezde za +15 (17:2).
Nije uspevao Olimpijakos da odgovori do kraja četvrtine, samo još šest poena je postigao grčki tim – 8:20. Sa druge strane, Miler-Mekintajer je već bio dvocfiren sa 10 poena.
Dobro je Zvezda otvorila i drugu četvrtinu, upisao se Džon Braun, a onda je Gedraitis pogodio tri trojke u nizu – 17:31.
Pokušao je Olimpijakos da uhvati zalet, ali usledila je još jedna 10:0 serija Zvezde i na poluvremenu došla do ubedljive prednosti (27:43).
Sofascore
Blistao je Rokas Gedraitis u prvom poluvremenu, kao i Kodi Miler-Mekintajer, postigli su po 15 poena, više nego cela ekipa Olimpijakosa zajedno.
Zvezda je imala odlične procente u prvom poluvremenu, sve što je mogla iskoristila je protiv Olimpijakosa, koji je dosta grešio.
Ipak, treća četvrtina nije počela najsjajnije za Zvezdu, Kostas Papanikolau je postigao osam poena u nizu. Držali su se gosti, ali je tim iz Pireja uspeo da dođe do jednocifrenog zaostatka, a potom priđe i na samo jedan posed.
Pored Papanikolaua raspucao se i Saša Vezenkov za koga crveno-beli nisu imali rešenja u odbrani – 55:58.
Dobro je Zvezda ušla u poslednji kvaratal, prvo je Jago dos Santos pogodio za tri poena, a potom je usledila 11:0 serija Zvezde.
Starsport
Pogodio je Nedović za tri poena uz zvuk sirene, potom je Kenan pogodio dve trojke, Braun za dva i gotovo rešila pitanje pobednika +15 (59:74).
Pokušali su Šakil Mekisik i Aleks Piters da vrate Olimpijakos u igru, ali Zvezda je odigrala pametno i rutinski privela meč kraju – 81:73.
Zvezda se i dalje nalazi na sedmom mestu sa 17 pobeda i 13 poraza, dok je Olimpijakos prvi sa skorom 22-8.
U nastavku takmičenja sledi duplo kolo, Zvezda prvo dočekuje Virtus, a potom i Real Madrid, dok Olimpijakos gostuje Asvelu i dočekuje Monaku.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Slovenački arbitar Slavko Vinčić biće glavni sudija na utakmici između Brazila i Maroka u prvom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu, saopštila je Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je šestomesečnom zabranom prisustva svim utakmicama u Grčkoj, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra zbog incidenata tokom utakmice protiv Olimpijakosa.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Kada laptop iznenada postane spor, većina korisnika odmah posumnja na procesor, RAM memoriju ili SSD disk. Međutim, uzrok problema često može biti nešto mnogo jednostavnije - baterija.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar