Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su izgubili od Bajerna, ali su zadržali prednost ostvarenu u Beogradu (+24) i ipak dobro prošli uprkos ubedljivom porazu.
Džoelu Bolomboju imaju da zahvale za sjajnu ulogu jer je meč završio sa 12 poena i 19 skokova, od čega je 12 bilo ofanzivnih. Sa 15 poena je najefikasniji bio Ajzea Kenan, 11 je imao Kodi Miler-Mekintajer (sve u 1. četvrtini), a po 8 su imali Kalinić i Dobrić.
Karsen Edvards je predvodio Bajern sa čak 30 poena! Vladimir Lučić, kapiten Bajerna, ubacio je 18 poena i imao 7 skokova, a Šabaz Nejpir postigao je 16, dok je Vojtman imao 11 poena.
"Sjajan timski napor smo uložili. Mislim da smo posle tog meča sa Parizom uspeli da se povežemo, da smo to uspeli da uradimo i protiv Kemnica. Druga i treća četvrtina su bili neverovatni, svaka čast igračima. Šabaz je bio neverovatan, Danko Branković nam je dao neke dobre minute u toj drugoj četvrtini"
Šta se desilo u prva tri minuta?
"Nemam pojma (smeh)... Naravno, malo sam bio zabrinut kako smo krenuli. Krenuli smo loše, nismo bili u utakmici, Šabaz je bio ušao i onda je sve nekako krenulo. Nekada se to desi, prva tri minuta u prvom poluvremenu nisu bili dobri, ali prva tri minuta u drugom poluvremenu su bila izvanredna"
Šta mu se dopalo?
"Svidelo mi se to kako smo se borili. Svidelo mi se kako smo igrali timski i mislim da smo defanzivno bili dobri. Te tri stvari.Mislim da smo promenili odbranu pik-en-rola, a to zavisi od samih igrača. Kada je Devin bio na terenu, bili smo agresivniji, nego kada smo bili sa Vojtmanom i Brankovićem. Mislim da je odbrana bila dobra i u drugoj i trećoj četvrtini"
O povredama:
"Pa imamo sreće što imamo Lučića i Gifaja koji mogu da se bore dobro. Igrali smo i sa manjom petorkom u poslednjih par mečeva. Povrede su deo sporta, a Branković sada zbog toga dobija šansu. Pre dve nedelje, sada... Srećan sam zbog njega, zadržao je sjajan stav na terenu. Ne možemo da plačemo zbog prosutog mleka, nego da idemo dalje."
Evroliga je objavila novi "Power Rankings" posle 34 odigrana kola. Iako se ne radi o projekciji konačnog plasmana, već o proceni trenutne snage timova – srpski klubovi dobili su ozbiljno priznanje.
Napadač Štutgarta i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović rekao je nemačkim medijima da će ispuniti obećanje koje je dao uoči baraža o odlasku na Svetsko prvenstvo.
Ministar Sporta Portugalije Margarida Balseiro Lopes održala je u sredu sastanak sa predstavnicima Sportinga i Porta sa ciljem da se razjasni nedavni nemili događaj.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Trener Bajerna Gordon Herbert je izneo očekivanja pred plej-in susret u Evroligi koji njegova ekipa igra sutra protiv Crvene zvezde od 20 sati i 30 minuta.
Košarkaši Crvene zvezde odigrali su jedan generalno loš duel i zasluženo izgubili od Bajerna, ekipe koja samo još matematički nije ostala bez doigravanja ove sezone.
Napadač Štutgarta i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović rekao je nemačkim medijima da će ispuniti obećanje koje je dao uoči baraža o odlasku na Svetsko prvenstvo.
Meč Srbije protiv Saudijske Arabije bio je u punom značenju te reči – provera, jer smo videli i dobre i loše stvari, a one će sigurno dati smernice za dalji razvoj plana selektora Veljka Paunovića.
Završnica Evrokupa ove sezone nosi snažan pečat turske košarke, ali u centru pažnje biće i duel dvojice srpskih trenera Marka Baraća i Dušana Alimpijevića.
Pobeda Partizana protiv Valensije nakon dva produžetka (110:104) nije bila samo još jedan trijumf u nizu, već snažna potvrda karaktera tima koji je tokom cele sezone prolazio kroz turbulencije, promene i sumnje.
Kinesko tržište automobila doživelo je dramatičnu transformaciju nakon pandemije koronavirusa, vođeno pre svega usponom domaćih brendova. Ovo je naštetilo mnogim evropskim proizvođačima.
Volkswagen ID. Era 9X predstavlja novu ofanzivu Volkswagena na kinesko tržište. U pitanju je veliki porodični SUV sa naglaskom na tehnologiju, komfor i domet.
Američki Federalni istražni biro (FBI) upozorio je građane SAD-a na korišćenje mobilnih aplikacija razvijenih u inostranstvu, a posebno onih koje su kreirali kineski programeri.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar