Košarka 16

3.4.2024.

21:50

Debakl Alimpijevića u majstorici – ništa od velikog finala i Evrolige

Košarkaši francuskog Burga plasirali su se u finale Evrokupa pobedom nad Bešiktašem u majstorici polufinalne serije rezultatom 89:63.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

U borbi za trofej, ali i učešće u Evroligi naredne sezone, gledaćemo francuski okršaj između Burga i Pariza.

Tim Dušana Alimpijevića bio je ove večeri u jednom trenutku bio blizu "brejka" i plasmana u finale, ali je na kraju ipak doživeo debakl zbog očajne četvrte deonice.

Nakon egal prvog poluvremena, sredinom treće četvrtine je Derik Nidam je ušao u seriju i Bešiktaš doveo do vođstva 48:49.

Ali, odmah je uzvratio Burg i vratio prednost. Prednjačio je Belorus Maksim Salaš, a pratio ga Kanađanin Ajzea Majk.

Alimpijevićev tim je u odlučujućih 10 minuta bio u slobodnom padu, pa je i srpski stručnjak izgubio živce.

Na četiri minuta pre kraja je pobesneo zbog odluke sudije, zbog čega je dobio tehničku i isključen je.

Tom prilikom je otišao do protivničkog trenera i čestitao mu pobedu, iako je do kraja ostalo još 4:05 minuta.

Pomenuti tandem Burga je bio najzaslužniji za očuvanje prednosti Burga i krajnji trijumf sa 19, odnosno, 11 poena.

U Alimpijevićevom timu Nidam je bio najbolji sa 18 postignutih poena.