Košarkaši Partizana su pred najvažnijim utakmicama u sezoni jer im predstojeći dueli određuju sudbinu u Evroligi.
Sve počinje utakmicom protiv Baskonije koja je na programu u petak od 20 časova i 30 minuta u Beogradskoj Areni, kada se "Grobari" nadaju novoj pobedi crno-belih.
Za klupski Jutjub kanal pričao je Sterling Braun, jedan od najboljih košarkaša crno-belih ove sezone i rekao:
"Osećam se dobro, spremamo se za poslednji period sezone. Srećan sam da smo ponovo u ritmu. Odmorio sam, malo sam i trenirao, ali samo pokušao da oporavim svoje telo, um, da se opustim i da se vratim spreman za drugi deo sezone gde nas čekaju najvažnije utakmice. Najvažnije da svakoj utakmci pristupamo pojedinačno. Da idemo meč po meč. Ne smemo da gledamo mnogo unazad. Sada kao da je nova sezona. Idemo utakmicu po utakmicu, ne treba da se bavimo time ko je izgubio, ko je pobedio i drugim timovima. Treba da kontrolišemo ono što možemo da kontrolišemo. Naš prvi cilj je da dođemo do Top 6", rekao je Braun.
"Imao sam dosta uspona i padova, učim iz toga, ovde je slično. Duga je sezona, glava mora da bude uzdignuta. Ne smeš da uzletiš posle nekoliko pobeda, ali ni da padneš posle poraza. Promašiš šut ili imaš loše izdanje, ali moraš da ostaneš pribran i konstantan u igri. Samopouzdanje je uvek tu. To je stvar pristupa. Treba uvek biti "gladan", uvek treba da se boriš za ono što ti pripada, da pobediš i nadigraš protivnika", poručio je bivši student SMU.
Na pitanje o navijačima, rekao je:
"Osećaj je sjajan. Imaš ljude koji te gledaju, prepoznaju ono što radiš, žele da se povežu s tobom na neki način, da li kroz autograme i fotografije... To je blagoslov, bio sam u takvouj poziciji kada sam kao dete gledao momke u NBA. Nastavite još jače. Onda ćemo i mi učiniti isto. Dolazi važan deo sezone, slede nam velike utakmice. Treba da pokažemo sebi, ali i celom svetu da možemo da napravimo taj korak dalje ka osvajanju titule", poručio je Sterling Braun.
Najbolji teniser sveta Janik Siner i Danil Medvedev svoj meč polufinala Mastersa u Rimu nastaviće u subotu, pošto je večerašnji okršaj prekinula kiša u "večnom gradu".
Nakon osvajanja "duple krune", Crvena zvezda se susrela sa vešću da joj sleduje FIFA suspenzija zbog ranijih potraživanja prema Usmanu Bukariju, čemu je sada želela da stane na kraj.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Za mnoge vozače u zemljama sa nižim prihodima računica je jasna – jeftin kineski električni automobil često je isplativiji od stalnog plaćanja skupog goriva.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar