Košarkaši Partizana su pred najvažnijim utakmicama u sezoni jer im predstojeći dueli određuju sudbinu u Evroligi.
Sve počinje utakmicom protiv Baskonije koja je na programu u petak od 20 časova i 30 minuta u Beogradskoj Areni, kada se "Grobari" nadaju novoj pobedi crno-belih.
Za klupski Jutjub kanal pričao je Sterling Braun, jedan od najboljih košarkaša crno-belih ove sezone i rekao:
"Osećam se dobro, spremamo se za poslednji period sezone. Srećan sam da smo ponovo u ritmu. Odmorio sam, malo sam i trenirao, ali samo pokušao da oporavim svoje telo, um, da se opustim i da se vratim spreman za drugi deo sezone gde nas čekaju najvažnije utakmice. Najvažnije da svakoj utakmci pristupamo pojedinačno. Da idemo meč po meč. Ne smemo da gledamo mnogo unazad. Sada kao da je nova sezona. Idemo utakmicu po utakmicu, ne treba da se bavimo time ko je izgubio, ko je pobedio i drugim timovima. Treba da kontrolišemo ono što možemo da kontrolišemo. Naš prvi cilj je da dođemo do Top 6", rekao je Braun.
"Imao sam dosta uspona i padova, učim iz toga, ovde je slično. Duga je sezona, glava mora da bude uzdignuta. Ne smeš da uzletiš posle nekoliko pobeda, ali ni da padneš posle poraza. Promašiš šut ili imaš loše izdanje, ali moraš da ostaneš pribran i konstantan u igri. Samopouzdanje je uvek tu. To je stvar pristupa. Treba uvek biti "gladan", uvek treba da se boriš za ono što ti pripada, da pobediš i nadigraš protivnika", poručio je bivši student SMU.
Na pitanje o navijačima, rekao je:
"Osećaj je sjajan. Imaš ljude koji te gledaju, prepoznaju ono što radiš, žele da se povežu s tobom na neki način, da li kroz autograme i fotografije... To je blagoslov, bio sam u takvouj poziciji kada sam kao dete gledao momke u NBA. Nastavite još jače. Onda ćemo i mi učiniti isto. Dolazi važan deo sezone, slede nam velike utakmice. Treba da pokažemo sebi, ali i celom svetu da možemo da napravimo taj korak dalje ka osvajanju titule", poručio je Sterling Braun.
Nemanja Matić govorio je o rivalstvu Srbije i Švajcarske, ali i o tenzijama koje su obeležile duel sa Mundijala 2018. godine, kada je Srbija poražena rezultatom 2:1 golovima Džake i Šaćirija.
Brahim Dijas i Real Madrid su praktično sve dogovorili – preostalo je još samo zvanično potpisivanje novog ugovora koji će ga vezati za “kraljevski klub” do 2030. godine.
Svetska fudbalska federacija (FIFA) zabranila je brazilskom Botafogu transfere do januara 2027. godine zbog neisplaćenog obeštećenja američkoj Atlanti za transger Tijaga Almade.
Američki košarkaš Sterling Braun ima klauzulu u ugovoru koja mu omogućava prelazak u NBA ukoliko dobije ponudu. Iako se spekulisalo o produžetku saradnje, trenutno nema novih dogovora sa Partizanom.
Brahim Dijas i Real Madrid su praktično sve dogovorili – preostalo je još samo zvanično potpisivanje novog ugovora koji će ga vezati za “kraljevski klub” do 2030. godine.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar