Irina R Hipolito/AFP7/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia
Serž Ibaka, iako nije zadovoljan pravcem koji je njegova uloga u Real Madridu poprimila poslednjih nedelja, neće napustiti "kraljevski klub" – bar za sada.
Njegovo nezadovoljstvo se nedavno pojavilo u javnosti, skoro istovremeno sa potvrđenim odlaskom Denisa Smita Džuniora, pa su se pojavile spekulacije da bi mogao naglo da napusti ekipu već u februaru. To se, ipak, neće dogoditi.
Kako su prvo objavili Pilar Kasado (COPE), a zatim potvrdili i novinari lista AS, Ibaka jeste izrazio frustraciju, ali će ispoštovati ugovor potpisan prošlog leta.
Ibaka je izgubio deo svoje uloge u timu dolaskom Bruna Fernanda. Angolac se nametnuo od starta i uzeo minute i Ibaki i, možda još više, Usmanu Garubi, koji takođe nije zadovoljan svojom situacijom.
EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI
Špansko-kongoanski centar, koji je proveo više od decenije u NBA ligi i nastupao za reprezentaciju Španije, sposoban je da igra obe unutrašnje pozicije zahvaljujući dobrom šutu spolja, ali se trenutno ne koristi na taj način.
Pored njega, za minute pod košem bore se i mladog Endiaje, kao i visoki krilni igrači poput Hezonje i Deka, koji takođe mogu igrati leđima ka košu, pa jednostavno nema dovoljno prostora za sve.
Ibaka je imao neubedljiv početak sezone, ali je zatim podigao nivo igre baš kada je timu bilo najteže – tokom prelaska iz decembra u januar. I sa 35 godina i dalje ima šta da pruži, a očekuje da ga trener Ćus Mateo i stručni štab iskoriste još više.
U domaćoj ligi prosečno beleži 5,5 poena i 2,8 skokova, dok su mu u Evroligi brojke nešto bolje – 6,8 poena i 3,3 skoka. To možda nisu impresivne statistike za nekadašnjeg NBA šampiona (Toronto, 2019), ali su u skladu s njegovom trenutnom ulogom – da bude podrška glavnom centarskom adutu, Ediju Tavaresu.
EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Ibaka je bio deo prošlogodišnje rekonstrukcije ekipe, nakon što je Real osvojio tri od četiri moguća trofeja. Klub su tada napustili legende poput Rudija Fernandesa i Serhija Rodrigesa, kao i Kozer, Alosen i Poirije.
Francuski centar Poirije, koji je sada u Anadolu Efesu, bio je upravo igrač koga je Ibaka trebalo da zameni i pomogne Tavaresu u borbi pod košem.
Ibaka je prošle godine već imao kratki povratak u evropsku košarku, kada je igrao za Bajern iz Minhena pod vođstvom Pabla Lasa, a svojim igrama je privukao pažnju Reala, koji ga je potpisao na godinu dana – ugovor koji, barem zasad, namerava da ispoštuje.
Barselona nije sinoć uspela da dođe do podviga, "blaugrana" je u revanšu polufinala Kupa kralj savladala Atletiko (3:0), ali je završila takmičenje, jer je u prvom meču poražena 4:0.
Sudijska komisija Evrolige završila je ekspertizu utakmice između Partizana i Reala i utvrdila više sudijskih propusta, od kojih je većina bila na štetu beogradskog tima.
Barselona nije sinoć uspela da dođe do podviga, "blaugrana" je u revanšu polufinala Kupa kralj savladala Atletiko (3:0), ali je završila takmičenje, jer je u prvom meču poražena 4:0.
Košarkaška reprezentacija Srbije gostuje selekciji Turske u revanš meču kvalifikacija za Mundobasket 2027, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Istanbulu (19.00).
Košarkaška lopta u subotu je utihnula zbog ratnih sukoba, pošto je Evroliga otkazala kvalifikacioni juniorski turnir u Abu Dabiju usled pogoršane bezbednosne situacije na Bliskom istoku izazvane sukobom Izraela i Irana.
Geely je najavio svoj odgovor na Land Rover Defender još prošle godine, a sada je Geely Galaxy Cruiser, koji stiže na svetsko tržište krajem 2026, testiran u Švedskoj.
Sinclair ZX81 je bio britanski računar koji je ugledao svetlost dana 5. marta 1981. godine. Naslednik je ZX80 modela sa kojim je procesor na ovim prostorima delila čuvena Galaksija.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar