Ilić je bio gost TV Prva, gde je pre svega govorio o minulim dešavanjima na Kupu Radivoja Koraća, gde je ekipa Janisa Sferopulosa pobedila Partizan i uzela prvi trofej u sezoni.
Pored toga, Ilić je pričao i o ambicijama crveno-belih u Evroligi ove sezone, gde su trenutno peti na tabeli sa skorom 16-10.
"Umereni sam optimista. Videćemo, neki kažu da ćemo dobiti sve utakmice kod kuće, a onda izgubimo, pa dobijemo nešto na strani... Treba ići od utakmice, do utakmice. Prvo Žalgiris, pa dalje. Moja želja je da budemo u prvih šest, to nisu male želje, ali u dva kola se menja tabela. Jedna pobeda menja tabelu", rekao je Ilić za Tv Prva.
Zvezda je izašla iz teškog ritma, a sledi joj nastavak Evrolige.
"Izgubili smo od Budućnosti. Stiže umor, pritisak od takmičenja... Mislim da ovaj tim ima snage, iskustva i zrelosti, osvajali su trofeje, sledi nam grčevita borba u ABA ligi. Satisfakcija je osvojen Kup, moramo to da iskoristimo na pravi način, da dobijemo novi elan. Bilo je ranijih godina situcija da se u te dve-tri nedelje posle kupa teško snalazimo. Bude tu i nekih poraza, znaju oni koji prate, mi već imamo Žalgiris 27. februara, a onda sledi ceo niz utakmica. Neko možda misli da imamo lakši raspored nego u prvom delu, ali svaka utakmica je za nas finale".
Koliko su svi posvećeni rezultatima, govorio i to da je Ognjen Dobrić pod injekcijama igrao finale Kupa.
"Sferopulos je čestitao Dobriću, znate da naši igrači sada imaju poziv za reprezentaciju. Pokušali smo da ga spremimo maksimalno za finale, on je to uradio sjajno. Svi su bili na zavidnom nivou, svaka čast igračima i ekipi. Sada nas čeka Žalgiris. Trinkijeri nije pustio nijednog igrača da ide u reprezentaciju, upravo zbog nekih slabijih rezultata u Evroligi. Biće jako teška utakmica, uvek su to napete i teške utakmice. Čim nije pustio svoje igrače, znači da se spremaju maksimalno. Mi se odmaramo do četvrtka i onda se okrećemo Žalgirisu", poručio je Ilić.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Start-stop sistem u automobilima postao je standard u poslednjoj deceniji, naročito kod vozila sa manjom potrošnjom goriva i strožim ekološkim normama. Koliko je zapravo koristan?
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar