Nova vest
b92
Košarka 4

13.2.2025.

10:55

Evroliga ponovo kaznila Zvezdu

Disciplinski sudija košarkaške Evrolige kaznio je Crvenu zvezdu sa 20.000 evra zbog incidenata navijača na utakmici protiv Asvela, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.

Autor:B92.sport

B92.sport
Evroliga ponovo kaznila Zvezdu
Srdjan Stevanovic/Starsport


Košarkaši Crvene zvezde su 4. februara u Beogradskoj areni savladali Asvel rezultatom 73:66 u utakmici 25. kola Evrolige.

Evroliga je u saopštenju navela da je novčano kaznila Crvenu zvezdu sa 20.000 evra zbog incidenata navijača tokom utakmice sa Asvelom na osnovu članova 29.2.e) f) i g) Disciplinskog kodeksa.

Osim Zvezde sa 5.000 evra je kažnjen Pablo Laso, trener Baskonije, zbog komentarisanja suđenja, kao i Ergin Ataman iz Panatinaikosa koji je na društvenim mrežama delio svoje stavove.

Iz identičnih razloga kao i turski stručnjak je kažnjen njegov poslodavac Dimitris Janakopulos sa 7.500 evra.

Na kraju, novčanu kaznu (4.000) je dobio i Čimezi Metu iz Barselone zbog neprikladnog ponašanja prema sudijama na utakmici protiv Olimpijakosa.

Standings provided by Sofascore

Podeli:

Komentari 4

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Počinje verifikacija

Kvačica je postala skoro univerzalni simbol na većini društvenih mreža, mada se njeno značenje može razlikovati. Sada se Reddit "pridružuje klubu" i počinje da testira verifikaciju za javne ličnosti.

B92.net

12:19

20 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu