Dosta toga je bilo dobro u igri Zvezde, posebno defanzivno. Alba je svedena na samo 71 poen, napravljeno je čak 13 ukradenih i iznuđena čak 21 izgubljena.
Bili su crveno-beli smireni u zavšrnici, odigrali pametno kada je to bilo najbitnije i popravili skor na izuzetnih 16-10, čime su ostali na četvrtoj poziciji tabele, barem zasad.
Ali, bilo je i negativnih strana ove pobede, a najnegativnija je ona boljka koju navijači gledaju praktično od samog starta sezone – reket.
Uz dužno poštovanje prema Dejvidu Mekormaku, koji jeste izvanredan igrač, protiv jedne plej-ofe ekipe niko ne sme da ima 18 poena na 8/9 iz igre i 11 skokova za 19 minuta provedenih na terenu.
Uz to, jedna plej-of ekipa ne sme da šutira bacanja 21/29, pa da ni dopusti da ovako neizvesna utakmica bude ona u kojoj su izveli 21 penal više od protivnika, ma koliko da protivnik stvarno jeste tukao u odbrani.
Mimo toga, crveno-beli mogu sa pozitivama da napuste Berlin.
🟢 Filip Petrušev – nakon užasne partije protiv Asvela, Petrušev je dobio priliku da počne meč. Iako mu je u jednom trenutku pretilo crveno svetlo jer ga je Mekormak "pojeo" na obe strane terena, izvukao je situaciju u drugom poluvremenu i dobio zeleno jer je, ipak, bio ubedljivo najbolji ofanzivni akter crveno-belih.
🟢 Nikola Kalinić – osam poena, četiri asistencije... Nije ovo bila Kalinićeva utakmica gde se posebno vizuelno istakao, ali je, kao što smo od njega navikli, radio tačno ono što je trebalo.
🟢 Jago dos Santos – loše prvo, dobro drugo poluvreme. U prvom poluvremenu jeu žurio i grešio, posle se i više nego iskupio i na kraju uz osam poena imao i pet asistencija, za treći najbolji indeks u timu (11).
🟢 Džoel Bolomboj – nije odigrao loše protiv Albe, ali kada vas neko navikne na onakve partije koje je znao da pruži u dosadašnjem delu sezone... Ni on večeras nije uspeo da zaustavi Mekormaka, što je minus.
🟢 Džon Braun – statistički, ništa specijalno od Brauna sinoć. Ali geldajući meč, on je bio na svakoj lopti, smetao kome je stigao, borio se, pravio nered, otvarao se u napadu kako bi pomogao saigračima da nađu dodatnog prostora... Izuzetno zahvalna partija ovog izuzetno zahvalnog igrača.
🟢 Ognjen Dobrić – odlična odbrana, jurio po terenu. Nešto lošije ušao napadači, ali se konsolidovao kasnije i pogodio neke mnogo bitne šuteve.
🟡 Ajzea Kenan – tri od osam Zvezdinih trojki pogodio je on sinoć. Mnogo je bitno da Kenana ide kada nikog drugog neće šut za tri, jer to crveno-belima daje dodatnu širinu koju teško mogu da nađu na drugim mestima.
🟡 Nemanja Nedović – za 18 minuta na parketu doprineo je solidno. Zalaganje u odbrani nivou, pet poena i četiri asistencije, nije pravio probleme...
🟡 Rokas Gedraitis – nevidljivi Litvanac se borio, kao i uvek. Ovoga puta i sa šest poena je doprineo, uz dobru odbranu. Dovoljno za prelaznu ocenu.
🟡 Luka Mitrović – igrao je samo pet minuta, nije previše doprineo, ali je utisak bio da je za tih pet minuta odradio bolji posao na Mekormaku nego Bolomboj i Petrušev zajedno.
🔴 Dejan Davidovac – ne možemo da istaknemo da je Davidovac uradio išta loše sinoć, ali jednostavno partija bez ikakvog učinka.
🔴 Kodi Miler-Mekintajer – još jedna Kodijev partija posle koje se pitamo koja je njegova uloga u ovoj Zvezdi.
🟡 Janis Sferopulos – ne možemo mnogo da zamerimo Grku na tome kako je postavio utakmicu i rotirao večeras. Doduše, to da Petrušev počne na Mekormaku mu se obilo o glavu, a moramo istaći i da neko rešenje za takav problem u reketu mora da se nađe i da niko ne sme Zvezdu da maltretira kao Mekormak sinoć.
Zvezda je u nikad boljoj poziciji – bukvalno
Crvena zvezda ima 16-10 posle 26 kola u Evroligi i nalazi se na deobi četvrte pozicije. Ubedljivo najbolji učinak crveno-belih otkad igraju elitno takmičenje.
Ako sada pričate da ste na početku sezone znali da će biti tako, lažete. Sigurno lažete, džabe nas ubeđujete.
Raspored crveno-belih je takav da se u preostalih osam kola očekuje u najmanju ruku minimalno pozitivan učinak, jer slede Žalgiris, Milano, Virtus, Real i Efes kod kuće, odnosno Bajern, Olimpijakos i Panatinaikos na strani.
Zvezda je ove sezone pokazala da može da razbije najveće u gostima, kao na primer Fenerbahče, da ostvari "već viđene" pobede koje ranije nije, ali i da dobije neizvesne završnice u kontiunitetu, što je bio najveći problem godinama unazad.
Šampion Srbije i regiona sada ima sveu svojim rukama da ne samo izbori plej-in, sa čime bi brojni navijači bili prezadovoljni pred početak sezone, već direktan plasman u plej-of.
Pa čak i prednost domaćeg terena, uz malo sreće.
Šta dalje analizirati posle ove utakmice sem toga?
Neizvesnost oko budućnosti evropske klupske košarke i dalje traje, a generalni direktor Fenerbahčea Derja Janijer otkrio je da šampion Evrope još nije doneo konačnu odluku o tome u kom će takmičenju igrati u narednim godinama.
Bivši proslavljeni fudbaler Eden Azar našao se pod istragom u rodnoj Belgiji nakon što je postao ambasador jedne kladioničarske kompanije, koja se u toj zemlji nalazi na crnoj listi.
Atlanta Hoksi nemaju nameru da ulaze u pregovore oko trejda za Janisa Adetokumba, uprkos brojnim spekulacijama koje su se pojavile tokom sezone u NBA ligi.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
Bivši proslavljeni fudbaler Eden Azar našao se pod istragom u rodnoj Belgiji nakon što je postao ambasador jedne kladioničarske kompanije, koja se u toj zemlji nalazi na crnoj listi.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Renault je saopštio da planira 36 novih modela do kraja decenije, kako bi podstakao rast usred intenzivirane konkurencije na svojim ključnim tržištima.
PEGI, organizacija koja određuje starosne oznake za video-igre u Evropi, uvodi stroža pravila za ocenjivanje naslova koji sadrže mikrotransakcije i takozvane loot box mehanike.
Kompanija Google predstavila je najveću nadogradnju navigacije u aplikaciji Google Maps u poslednjih deset godina, zahvaljujući dubokoj integraciji veštačke inteligencije Gemini.
Komentari 42
Pogledaj komentare Pošalji komentar