Srbija je ranije tokom dana bila bolja od Holandije sa 21:19, te je ovaj četvrtak uspešno završila duplom pobedom.
Okršaj sa domaćinom je obeležio preokret Srbije u meču u kom je gubila sa 6:9, ali je serijom 7:1 uspela da napravi veliki preokret i stekne ključnu razliku.
Baš tokom četiri vezana poena, od kojih je jedan bilo atraktivno zakucavanje Strahinje Stojačića, te veoma važna dvojka Dejana Majstorovića, došlo je do pljuska na trgu "Konkord", zbog kog je prekinut meč.
On je potrajao gotovo pola sata, dok je teren bio pokriven, a igrači se ozbiljno "ohladili". Ipak, naši momci su zadržali fokus i u preostalih 2:25 sačuvali prednost.
Dejan Majstorović je ubacio još jednu dvojku za 19:15, kojom je i prelomio meč na minut pre kraja.
Srpski basketaši sada su na skoru 3-1 i lakše će ući u novi dupli program na Olimpijskim igrama u petak. Tada će im rivali biti prvoplasirana Letonija i Poljska.
Sva dešavanja iz Pariza pratili smo iz minuta u minut putem Live bloga B92.sport:
Đoan Penjaroja, trener košarkaša Partizana, govorio je o narednoj utakmici u Evroligi, ali i aktivnosti crno-belih na tržištu posle povrede Šejka Miltona.
Veliki baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad jedva su preživeli utakmice osmine finala Kupa kralja i plasirali se među osam najboljih španskog kup takmičenja.
Ngolo Kante, svetski prvak sa Francuskom i nekadašnji stub veznog reda Čelsija, nalazi se na pragu velike odluke koja bi mogla da obeleži zimu na fudbalskom tržištu.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Muška 3x3 U23 reprezentacija Srbije zabeležila je dve pobede svog drugog dana takmičenja u B grupi na Svetskom prvenstvu u Kini i plasirala se u četvrtfinale!
Basket 3x3 reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u četvrtfinalu u Kopenhagenu poražena od selekcije Letonije rezultatom 20:14.
Veliki baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad jedva su preživeli utakmice osmine finala Kupa kralja i plasirali se među osam najboljih španskog kup takmičenja.
Ngolo Kante, svetski prvak sa Francuskom i nekadašnji stub veznog reda Čelsija, nalazi se na pragu velike odluke koja bi mogla da obeleži zimu na fudbalskom tržištu.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar