Sferopulos: "Energija protiv Igokee mora da bude na najvišem nivou"
Košarkaši Crvene zvezde dan nakon velike pobede u "večitom" derbiju u Evroligi, otputovali su u Banjaluku gde će već u subotu uveče trenirati u dvorani u Laktašima.
Prostora za odmor i slavlje nema, crveno beli su u teškom rasporedu utakmica, već u nedelju od 18 sati igraju meč 19. kola regionalne lige protiv Igokee.
Trener Janis Sferopulos bez obzira na veliku pobedu i ogromnu potrošnju koju je tim imao u petak uveče očekuje da crveno beli odigraju meč na visokom nivou.
"Očekuje nas utakmica protiv tima koji je odlično vođen sa klupe i koji ima svoje principe u igri. Rade mnogo stvari na terenu i napadački i defanzivno, i u skladu sa tim moramo da budemo spremni da u igri odgovorimo na to. Energija koju moramo da pokažemo mora biti na najvišem nivou za ovu utakmicu", rekao je trener crveno belih.
Košarkaš Crvene zvezde Dejan Davidovac izjavio je da očekuje veliku podršku navijača u Laktašima.
"Utakmice u Laktašima nikada nisu bile lake, posebno sada kada ćemo je odigrati samo 48 sati nakon derbija. Ali raspored je takav kakav je, moramo da energetski odgovorimo jednom jako dobrom timu u kome ima vrlo iskusnih i odličnih igrača. Očekujem i veliku podršku naših navijača kojih ima jako puno u Republici Srpskoj jer će nam njihovo prisustvo i energija mnogo značiti u ovoj utakmici", dodao je Davidovac.
Crvena zvezda se nalazi na trećem mestu na tabeli ABA lige sa 15 pobeda i tri poraza, dok je Igokea na šestoj poziciji sa skorom 11-7.
"Utakmice u Laktašima nikada nisu bile lake, posebno sada kada ćemo je odigrati samo 48 sati nakon derbija. Ali raspored je takav kakav je, moramo da energetski odgovorimo jednom jako dobrom timu u kome ima vrlo iskusnih i odličnih igrača. Očekujem i veliku podršku naših navijača kojih ima jako puno u Republici Srpskoj jer će nam njihovo prisustvo i energija mnogo značiti u ovoj utakmici", rekao je Davidovac.
Ovo će biti 31. meč u reginalnom takmičenju između dve ekipe, trenutni skor je 22-8 za Crvenu zvezdu, a u prvom ovosezonskom duelu bilo je 91:68.
Crveno beli se nakon meča odmah vraćaju u Beograd jer ih već u utorak očekuje meč 25.kola Evrolige sa Asvelom u Areni.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Finalna serija ABA lige je završena trijumfom Partizana, ali za čelnike regionalnog takmičenja nema vremena za predah. Uveliko se priprema predstojeća Skupština lige, na kojoj bi trebalo da budu donete revolucionarne odluke koje će uticati na budućnost.
Dodela višegodišnjih licenci Partizanu i Crvenoj zvezdi za učešće u Evroligi otvorila je pitanje kakva je budućnost ABA lige i da li ovo regionalno takmičenje i dalje ima značaj za klubove sa prostora bivše Jugoslavije.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Xiaomi je objavio listu pametnih telefona za svoje brendove Xiaomi, Redmi i POCO kojima će tokom 2026. godine biti okončana zvanična softverska podrška.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar