21:00

Borac prekinuo crnu seriju

Košarkaši Borca slavili su u 24. kolu ABA lige protiv ekipe Zadra, 89:81.

ABA liga/Borac/Dusko Radisic

Čačani su tako konačno zabeležili trijumf u regionalnom takmičenju posle serije od šest uzastopnih poraza, dok je Zadranima ovo bio prvi neuspeh posle tri pobede u nizu.

Meč je u prvom poluvremenu bio vrlo izjednačen, Čačani su posle prve deonice bili na +3, ali su na poluvremenu imali poen zaostatka (42:43).

Ključ u njihovoj pobedi bila je veoma dobra treća četvrtina koju su dobili sa deset poena razlike.

U redovima ekipe iz Čačka dominirali su Ronaldo Segu sa 24 poena, dok je Uroš Čarapić postigao 23.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Lovro Mazalin sa 21, dok je Dario Drežnjak postigao 18, a Arijan lakić 15 poena.

U narednom kolu Borac 30. marta gostuje ekipi Mornaa, dok Zadar dva dana ranije dočekuje ekipu FMP-a.