Izabranici Janisa Sferopulosa su odigrali još jednom "bledo" i zabeležili drugi poraz na startu sezone u regionalnom takmičenju. Posle poraza od Dubaija i pobede nad Mornarom, usledio je još jedan od Splita.
Smenjivala se prednost tokom meča, Zvezda je vodila u trećoj četvrtini, ali je Split preuzeo inicijativu na startu poslednje i došao do prednosti koju nije ispuštao do samog kraja.
Kod Crvene zvezde, istakao se Nemanja Nedović sa 16 poena, pratili su ga Ognjen Dobrić (3sk) i Jago dos Santos (5as) sa po 14 poena.
Najbliži dvocifrenom učinku su bili Ajzea Kenan i Majk Daum sa po devet poena.
Najraspoloženiji u redovima Splita bio je Šenon Šorter sa 17 poena uz po pet skokova i asistencija, pratio ga je David Škara sa 16 poena, sedam skokova i tri asistencije.
Dvocifreni su bili još Antonio Jordano (5as) i Krešimir Ljubičić (4sk) sa po 14 poena, dok je Borna Kapusta upisao 12 poena uz dva skoka i sedam asistencija.
Sofascore
Zvezda je dobro ušla u meč, serijom 5:0, pogodili su Nedović i Daum na startu. Ipak uzvratio je Split veoma brzo. Prvo je Šorter pogodio trojku, a potom dve zaredom Antonio Jordano za +4 domaće ekipe – 11:7.
Držao je Split prednost do kraja prve četvrtine, u jednom trenutku je imao i +6, ali u završnici su za Zvezdu Mitrović i Davidovac postigli poene i vratili je u egal – 18:16.
Odlično je ušao Split i u drugu četvrtinu i serijom 6:0 Kapuste došao do +8, ipak usledila je dobra igra Zvezde i trojkaška rapsodija. Pogodio je prvo Teodosić, potom dve Dobrić, a onda i Kenan za izjednačenje – 30:30.
Zvezda je dobrom igrom došla i do prednosti, koju je održala do poluvremena, Bolomboj je imao minijaturu, potom još jednom Kenan pogodio za tri, a Dobrić za kraj prvog dela igre – 35:39.
Crveno-beli su održavali prednost i tokom treće četvrtine, ali ni u jednom trenutku Zvezda nije uspela da se odlepi. Proigrao je i Jago, ali su Nedović i Dobrić održavali ritam.
Na kraju je 8:0 serijom Split došao do izjednačenja, Nedović je pogodio trojku, a potom Škara doveo Split na -1 (60:61).
Zvezda je veoma loše ušla u poslednji kvartal, gotovo tri i po minuta je bila bez poena. Srećom, Split je postigao samo dva koša i došao do +3. Usledila je trojka Kenana za egal. Dugo je bilo nerešeno, a onda je na dva minuta do kraja Tišma pogodio trojku za Split, a potom i Jordano (77:71) i tu je bio kraj za crveno-bele.
Pokušao je Nedović da vrati tim u meč, pogodio je trojku, ali to nije bilo dovoljno na minut do kraja. Usledila je mirna penal završnica domaće ekipe, koja je došla do pobede posle 12 godina – 85:78.
Zvezda je na ovom meču bila bez Rokasa Gedraitisa, dok je na parketu bio Miloš Teodosić, koji je propustio meč sa Parizom.
Zvezdu očekuje dule sa Baskonijom u sredu od 20 časova u "Beogradskoj areni", a potom u subotu dočekuju i Igokeu. Split u nastavku takmičenja gostuje Cedevita Olimpiji.
Dijalo je prešao iz Monaka u Denver, Biberović je dres Fenerbahčea zamenio Dalasovim, dok je Hezonja napustio Madrid i otišao u Klivlend. Transfere je prokomentarisao Miško Ražnatović.
Posle prijateljske utakmice Liverpula protiv Reksama, u kojoj su "crveni“ slavili sa 1:0, došlo je do verbalnog sukoba između saigrača Kurtisa Džonsa i Dominika Soboslaja.
Legendarni španski košarkaš Huan Karlos Navaro ostaće u Barseloni do isteka ugovora, iako više neće obavljati funkciju generalnog menadžera košarkaške sekcije.
Sukob između FIFA i UEFA oko budućnosti SP dodatno je eskalirao, a prema pisanju španskog lista El Espanol, pod znakom pitanja moglo bi da se nađe i održavanje Mundijala 2030. godine.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Posle prijateljske utakmice Liverpula protiv Reksama, u kojoj su "crveni“ slavili sa 1:0, došlo je do verbalnog sukoba između saigrača Kurtisa Džonsa i Dominika Soboslaja.
Mazda priprema novu generaciju legendarnog modela MX-5 koja će, pored benzinskog motora, dobiti i električnu verziju. Istovremeno, prvi čovek kompanije najavio je razvoj ekskluzivnog sportskog automobila.
Automobil ostavljen na suncu može se za samo sat vremena zagrejati na više od 70 stepeni, dok temperatura u kabini postaje opasna već nakon nekoliko minuta.
Hertz menja strategiju nakon preskupog neuspeha sa električnim vozilima. Kompanija, koja je rasprodala oko 30.000 električnih automobila uz milionske gubitke, sada ulaže u budućnost autonomne vožnje i pokreće robotaksije.
Iako je Ferrari Luce, prvi potpuno električni model italijanskog proizvođača, izazvao brojne kritike nakon predstavljanja, interesovanje kupaca to ne potvrđuje. Prema prvim informacijama, početna proizvodnja je rasprodata.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar