Košarka 27

17.3.2024.

19:48

Zvezda rutinski u Zagrebu – blistali Nedović i Smart VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde su saladali Cibonu u "Draženovom domu", rezultatom 82:59, u okviru 23. kola ABA lige.

Izvor: B92.Sport

ABA/Cibona/Ivana Drezgić

Crveno-beli su diktirali tempo meča i upisali rutinsku pobedu, iako su bili oslabljeni na bekovskim pozicijama.

Zvezda se nalazi na prvom mestu ABA lige sa 20 pobeda i tri poraza, dok je Cibona na 11. mestu sa skorom 8-15.

Najraspoloženiji kod Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 16 poena, tri skoka i pet asistencija, pratio ga je Džavonte Smart sa 15 poena uz po dva skoka i asistencije, a dvocifren je bio i Rokas Gedraitis sa 11 poena, dva skoka i tri asistencije.

Dobru partiju pružili su Džoel Bolomboj (9sk) i Majk Tobi (7sk) uz po devet poena.

Kod Cibone, istakao se Aleksandar Aranitović sa 16 poena i osam skokova, pratili su ga Filip Bundović i Jakov Mustapić sa po 11 poena.

Zvezda je trojkom Smarta otvorila meč, ali usledila je serija domaće ekipe 7:0 u nastavku.

Ipak, izabranici Janisa Sferopulosa su konsolidovali u nastavku i sredinom prvog kvartala došli do izjednačenja, a potom i vođstva (11:13).

Do velikog broja poena obe ekipe su došle sa linije penala, a u poslednja dva minuta Zvezda je 6:0 serijom došla do +7 (14:21).

Rasla je prednost crveno-belih u nastavku meča, Davidovac je doneo nove poene, a poenima Tobija i Bolomboja došli su crveno-beli i do dvocifrene prednosti (16:26).

Pogađali su u nastavku Smart i Hanga za tri poena, Zvezda je bila bolja u odbrani nego u prvom kvartalu i održavala dvocifrenu prednost.

Do kraja prvog poluvremena Zvezda i do +15, ali je Cibona sa linije penala u poslednjem minutu sa tri uzastopna poena umanjila zaostatak na -12 (30:42).

Kod Zvezde je najraspoloženiji bio Džavonte Smart sa 12 poena i dva skoka, a pratio ga je Nemanja Nedović sa devet poena, tri skoka i pet asistencija.

Kod Cibone, Aranitović je bio dvocifren sa 11 poena i četiri skoka, a pratio ga je Radovičić sa šest poena uz po tri skoka i asistencije.

Zvezda je održavala prednost u trećem periodu imala je +18 veći deo četvrtine, a onda je u završnici usledila serija Cibone 9:1 sa kojom su domaći prišli na -12 (50:62) pred poslednji kvartal.

Ekipa iz Zagreba je tu deonicu odigrala u egalu sa crveno-belima (20:20).

Ipak, na startu poslednje deonice, pa sve do polovine, Zvezda je napravila 15:3 seriju na krilima Nemanje Nedovića, došla do +23 (53:76) i rutinski privela meč kraju.

Poslednji period su crveno-beli dobili 20:9 i tako upisali rutinsku pobedu.

U nastavku takmičenja, Crvena zvezda dočekuje Megu, dok Cibona gostuje Splitu.

Utakmicu između Cibone i Zvezde pratite UŽIVO putem live bloga B92.Sport, kao i na B92 tv kanalu:

19:43

40' Kraj meča, pobeda Zvezde – 82:59

Davidovac dolazi do novih poena.

Ne pogađa Mustapić u nastavku.

Stao je Nedović na loptu.

19:42

39' Trojka Mustapića

Mustapić pogađa za tri poena, Zvezda i dalje bez poena.

Promašaj Mitrovića.

Majcunić siguran sa linije penala 2/2 – 59:80.

19:41

38' Bez poena

Stao je napad i jedne i druge ekipe, serija promašaja na obe strane.

Zvezda i dalje ima ogromnu prednost.

19:40

37' Zvezda na +26

Mustapić beleži promašaj za tri poena, na drugoj strani siguran Davidovac – 54:80.

19:36

36' Novo zakucavanje Bolomboja

Proleta polovičan sa linije penala posle faula Mitrovića.

Novo zakucavanje Bolomboja – 54:78.

19:35

19:34

35' Zvezda na +23

Izgubljna lopta Cibone, a potom promašaj Nedovića za dva poena.

Aranitović ne pogađa za tri poena, ali ekstra posed Cibone. Promašaj Radovčića za tri.

Poeni za Mitrovića – 53:76.

19:33

34' Trojka Gedraitisa

Loš napad Cibone, a onda prva trojka Gedraitisa – 53:74.

Tehnička za Repešu, a Nedović ne pogađa bacanje.

19:31

33' Minijatura Nedovića

Promašaj Mustapića za tri poena, u nastavku novi poeni Nedovića.

Još jedan promašaj Mustapića, drugi napad za redom.

Nedović ponovo dolazi do poena – 53:71.

19:28

32' Trojka Nedovića

Mustapić pogađa za tri poena.

Vraća istom merom u nastavku Nedovića – 53:67.

19:28

19:27

31' Snažno zakucavanje Bolomboja

Dobra odbrana Zvezde, a potom zakucavanje Bolomboja – 50:64.

19:25

19:19

30' Kraj treće četvrtine – 50:62

Smart fauliran pri prodoru. Cibona u bonusu, Amerikanac polovičan sa linije penala.

Nova trojka Bundovića.

Smart kratko u nastavku, a potom faulu Davidovca da se zaustavi kontra.

Faul Gilespija pri šutu za tri poena Radovčića.

Siguran 3/3 bek Cibone – 50:62.

19:18

29' Zvezda stala u napadu

Zvezda bez rešenja u napadu. Na drugoj strani iz ekstra poseda Bundović pogađa za tri poena – 44:61.

19:13

28' Tobi za +20

Dolazi Majcunić do poena.

Dobar prodor Hange, koji pogađa uz faul, ali ne i dodatno slobodno bacanje.

Gubi loptu Aranitović, a potom faul za Tobija. Siguran je sa linije penala 2/2 – 41:61.

19:12

26' Prvi poeni Tobija

Aranitović poađa za tri poena, ali odmah na drugoj strani istom merom vraća Tobi – 39:57.

19:12

27' Serija promašaja za tri

Serija trojki na obe strane, Hanga je pokušao za Zvezdu.

Na drugoj strani Radovčić i Majcunić, ali bez poena.

19:10

19:08

25' Zvezda održava prednost

Smart pogađa za dva poena.

Poeni za Aranitovića, koji pogađa preko Tobija, a potom zakucavanje Bolomboja preko centra Cibone – 36:54.

19:07

24' Zvezda na +16

Izgubljena lopta Smarta, Bošnjak zakucava iz polu kontre.

Na drugoj strani Gedraitis fauliran za tri poena, ali pogađa 2/3 – 34:50.

19:05

23' Bez poena

Bez poena Bolomboja, na drugoj strani promašaj Aranitovića za tri .

U nastavku ni Tobi ne pogađa za tri, a potom izgubljena lopta Cibone.

19:04

19:03

22' Gedraitis 2+1

Poeni za Mustapića, promašaj Smarta u nastavku.

Dobra odbrana Zvezde, a potom poeni Gedraitisa uz faul. Siguran je Litvanac i sa linije penala – 32:48.

19:02

21' Dobar start Hange

Hanga je pogodio za dva poena, a potom i promašaj Bošnjaka.

U nastavku isti igrač pravi faul nad Hangom, koji je polovičan sa linije penala – 30:45.

18:49

18:45

20' Poluvreme – 30:42

Promašaj Nedovića za tri poena, a potom i Gedraitisa.

U nastavku faul Lazarevića za Aranitovića, koji je polovičan sa linije penala 1/2.

Izgubljena lopta Nedovića, ali i dobra odbrana Zvezde u nastavku. Ostaje – 30:42.

18:41

19' Novi poeni Nedovića

Dobra odbrana Zvezde, a potom novi poeni Nedovića.

Faul Smarta, njegov drugi. Bundović siguran sa penala – 29:42.

18:38

18' Zvezda na +13

Majcunić pogađa za tri. Pokušao je Smart da uzvrati istom merom, ali beleži promašaj.

U nastavku dobra odbrana Zvezde i novi poeni Smarta – 27:40.

18:38

18:37

17' Smart dvocifren

Smart pogađa za tri poena. Dobra odbrana Ilića u nastavku.

Dolazi Ilić i do prvih poena posle zakucavanja na asistenciju Nedovića – 24:38.

18:33

16' Minijatura Aranitovića

Polivčan Aranitović sa penala posle faula Davidovca.

U nastavku novi poeni Smarta.

Dolazi Aranitović do poena, tajm-aut Sferopulos – 24:33.

18:32

18:30

15' Trojka Hange

Trojka Hange, a potom tajm-aut Repeša.

U nastavku Aranitović pogađa za dva, a u nastavku Tobi pravi faul u napadu – 21:31.

18:29

14' Zvezda održava prednost

Promašaj Cibone, ali izgubljena lopta crveno-belih. U nastavku trojka Bundovića.

Novi laki poeni za Davidovca – 19:28.

Faul u napadu Bundovića.

18:27

13' Nema promene rezultata

Izgubljena lopta Cibone, a potom promašaj Nedovića za tri.

Dobra odbrana Ilića, ali izgubljena lopta crveno-belih u nastavku.

18:26

12' Dvocifrena prednost Zvezde

Pogađa Radovičić,  a potom i zakucavanje Tobija.

Promašaj Prolete, a potom faul na Bolombojem pri šutu, polovičan centar crveno-belih sa penala – 16:26.

18:25

11' Davidovac se upisao u strelce

Izgubljena lopta Bolomboja, na drugoj strani Majcunić ne pogađa za tri poena.

Prvi poeni za Davidovca u nastavku – 14:23.

18:24

18:21

10' Kraj prve četvrtine – 14:21

Dobra odbrana Zvezde, ali istom merom uzvraća Cibona.

U završnici prve četvrtine promašaj za tri poena sa obe strane. Ostaje 14:21.

18:18

9' Nedović u ritmu

Promašaj Bundovića, a Nedović ponovo na liniji penala, siguran je bek crveno-belih.

U nastavku dobra odbrana Zvezde i novi poeni Nedovića – 14:21.

18:16

8' Zvezda ima blagu prednost

U nastavku faul za Aranitovića, koji je precizan oba puta sa linije penala.

Poeni za Tobija, a potom i nova bacanja za Aranitovića, koji pogađa 1/2.

Gedraitis fauliran u nastavku i siguran sa linije penala – 14:17.

18:13

7' Zvezda preuzela vođstvo

U nastavku faul za Radovičića, koji oba puta ne pogađa slobono bacanje.

Na drugoj strani faul za Nedovića, koji je polovičan sa linije penala.

Dobra odbrana Zvezde, a potom novi faul nad Nedovićem, koji ovaj put pogađa 2/2 – 11:13.

18:12

18:11

6' Poeni za Bolomboja

Poeni za Bolomboja, a potom dobra odbrana Zvezde. Uspeli su crveno-beli da zaustave napade Cibone.

Fauliran je bio Gedraitis, ali je bio polovičan sa linije penala – 11:10.

18:10

5' Cibona drži prednost

Novi poeni Smarta, a potom pogađa Radovčić ponovo – 11:7.

Cibona u ovom momentu izgleda bolje na terenu.

18:08

4' Mitrović poentira

Promašaj Mitrovića, dobra odbrana Crvene zvezde.

U nastavku Mitrović dolazi do poena, a potom i Radovčić – 9:5.

18:07

3' Cibona vodi

Promašaj Bolomboja u nastavku, a sa druge strane precizan Bošnjak – 7:3.

Teško se organizuju u napadu crveno-beli u ovom trenutku.

18:06

18:04

1' Bez poena

Bez poena na obe strane u prvom minutu. Zvezda je na ovom meču bez klasičnog plejmejkera, s obzirom da se povređenim pridružio i Jago Dos Santos.

18:04

2' Prvi poeni Zvezde

Smart je pogodio za tri poena, na drugoj strani Aranitović je upisao prve poene.

Loš napad preko Hange, pogađa Mustapić za Cibonu uz faul, a potom i dodatno bacanje – 5:3.