Klub iz Novog mesta zvanično je saopštio da je produžio saradnju sa 22-godišnjim krilnim igračem, koji je ponikao u Krkinoj omladinskoj školi.
"Srećni smo što Jaka Klobučar ostaje u Krki. Odlučili smo da nastavimo saradnju jer i dalje ima mnogo prostora za napredak, dok nam njegova raznovrsnost daje dodatnu dubinu u rotaciji", rekao je sportski direktor kluba Jure Balažić.
Zadovoljan je bio i sam Klobučar, koji očekuje borbenu i energičnu sezonu.
"Moramo da radimo u teretani. Trenera poznajem dugo, tako da znam da borbenosti i dobrih partija neće nedostajati. Verujem da će naši navijači to prepoznati i nastaviti da nas podržavaju kao i prethodnih sezona", rekao je Klobučar.
Klobučar je rođen 2003. godine, visok je 202 centimetra i može da pokrije više pozicija na krilu. Prvo seniorsko iskustvo stekao je u ekipi Žoltasti Troti u sezoni 2020/21, zatim je igrao za Krku, potom proveo dve sezone u Iliriji, pre nego što se pred sezonu 2024/25 vratio u Novo mesto.
U sezoni 2024/25 u slovenačkom prvenstvu prosečno je beležio 8,3 poena, 2,9 skokova i 1,1 asistenciju na 31 utakmici, uz odličnih 45,6 odsto šuta za tri poena. U ABA ligi odigrao je 20 utakmica.
Tokom sezone 2025/26 u slovenačkoj ligi imao je 6,0 poena, 2,7 skokova i 1,2 asistencije po meču, dok je u ABA ligi na 17 nastupa beležio 3,1 poen i 2,1 skok. U Kupu Slovenije prosečno je postizao 10,0 poena.
Krka u njemu dobija igrača koji donosi šut spolja, energiju, skok, fizičku igru i dodatnu širinu u rotaciji.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar