Nova vest
ABA 0

6.5.2026.

23:16

ABA liga nagradila Vašingtona i Bongu FOTO

Dvejn Vašington i Isak Bonga dobili su priznanja za najboljeg strelca, odnosno odbrambenog igrača u ligaškom delu ovosezonske ABA lige.

Autor:B92.sport

B92.sport
ABA liga nagradila Vašingtona i Bongu FOTO
ABA/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana uspešno su otvorili četvrtfinalnu seriju ABA liga, pošto su u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali Bosnu.

Iako tribine nisu bile ispunjene u velikom broju, podršku su pružili najverniji navijači, koji su došli da poguraju ekipu nakon plasmana na fajnal-for domaćeg prvenstva.

Početak susreta nije nagoveštavao pozitivan ishod za crno-bele. Gosti su rano stekli značajnu prednost i poveli sa 18:6, koristeći spor ulazak domaćina u meč. Ipak, Partizan je ubrzo stabilizovao igru i vratio neizvesnost, pa se do odlaska na odmor vodila izjednačena borba, a do kraja uspeo i da preokrene tok utakmice u svoju korist i povede sa 1-0.

Poseban problem za tim Đoana Penjaroje predstavlja povreda Šejka Miltona, koji je već na startu morao da napusti teren.

Međutim, uoči samog početka utakmice upriličena je i ceremonija dodele priznanja, kada je direktor ABA lige Milija Vojinović uručio nagrade istaknutim pojedincima.

Isak Bonga dobio je priznanje za najboljeg defanzivca takmičenja drugu godinu zaredom, dok je Dvejn Vašington nagrađen kao najefikasniji igrač ligaškog dela sezone.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu